Nowości 2016

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
dixie75
Sous-lieutenant
Posty: 462
Rejestracja: poniedziałek, 21 czerwca 2010, 08:06
Been thanked: 1 time

Re: Nowości 2016

Post autor: dixie75 »

6 sezon Gry o tron.
3 sezon Muszkieterów
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Nowości 2016

Post autor: elahgabal »

4 seria "Banshee"
1 seria "Vinyl" 8-)
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6210
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 918 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Nowości 2016

Post autor: Torgill »

1. Sezon Stawki Większej niż Życie ;)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Nowości 2016

Post autor: Telamon »

Turn, sezon trzeci.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Nowości 2016

Post autor: Telamon »

Warto też obejrzeć dwa sezony "Galavanta" (16 odcinków po 20 min), doskonałej komedii muzycznej (w klimacie "Facetów w rajtuzach"). Jestem nią bardzo miło zaskoczony, a jeszcze bardziej iż przeszła trochę bez echa. Wielbiciele tańca, śpiewu, dobrze wykonanej horografii, ciekawych postaci oraz fajnego, lekkiego humoru będą zachwyceni.

Niestety sezonu trzeciego nie będzie, ABC anulowało serial gdyż cieszył się zbyt małą oglądalnością. Plotki głoszą, że był zbyt wyszukany i inteligentny dla przeciętnego amerykańskiego widza... Dla zainteresowanych petycja o jeszcze jeden sezon:

http://www.ipetitions.com/petition/more-galavant

Bez obaw, historia w tych 16-stu odcinkach jest zamknięta (z furtkami) więc można oglądać i się nie zawieść z racji niedokończonej historii.

Zresztą nie będzie także drugiego sezonu "The Brink", anulowanego w październiku zeszłego roku. Zostają widzom "kanapowe komedie i gazowe żarty"?
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Nowości 2016

Post autor: runnersan »

Na korzyść Galvanta przemawia fakt, że w tym musicalu gra Vinnie Jones :)
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Nowości 2016

Post autor: Telamon »

Dla niego zacząłem oglądać. Świetnie sobie poradził, a jest go dużo na ekranie.

https://www.youtube.com/watch?v=2_IFHte ... z&index=49
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Nowości 2016

Post autor: elahgabal »

Byłem na "Civil War" i szału absolutnie nie ma. Niby momentami bardziej poważnie, ale przykładając do innej serii nie jest to tym czym było "Imperium kontratakuje" w stos. do "Nowa nadzieja". Fani wyjdą zadowoleni, bo dostali kolejnego Marvela, marudy takie jak ja powiedzą, że to wszystko już było, ale w sumie przecież na tym polega Marvel. Dla dziewczyn (Marisa Tomei zapewne bierze regularne kąpiele w krwi dziewic 8-) ) i paru dowcipów można iść. Iron Man trochę poważniejszy, ale Downey Jr. i tak jest jednym z najjaśniejszych punktów, a Czarnej Pantery jak nie trawiłem, tak nie trawię jeszcze bardziej. Tyle dobrze, że jest Spidey.
Generalnie taki hamburger na raz. A za tydzień kolejny w postaci nowych "Iksów". Choć przed seansem będę musiał wziąć coś na ciśnienie jak sobie przypomnę kim splugawili Jean... :|
W sumie im więcej Marveli wypuszczą (na jesieni - chyba - "Dr Strange") tym bardziej będę wyczekiwał na "Deadpool 2". 8-)
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Nowości 2016

Post autor: clown »

Ano prawda elahgabalu - film na raz. "Iksy" pewnie też szału nie zrobią. Liczę jedynie na "Suicide Squad".
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Nowości 2016

Post autor: elahgabal »

"Apokalipsa" wreszcie zaliczona i... dziwna sprawa, ale pozytywne zaskoczenie. :roll:
Szedłem z ponurym przeświadczeniem, że po raz kolejny zaliczę kopniaka w cztery litery i że nowa obsada do pięt nie dorasta starej. Względem drugiej kwestii generalnie "się zgadza", ale.
Kupili mnie na tyle (i to prawie od początku seansu), że nawet Sansa Stark była do przełknięcia (choć niech dziewczyna pójdzie wreszcie wziąć jakieś korki z gry aktorskiej - jakiekolwiek). Generalnie to chyba najlepsza część od czasu odmłodzenia serii (reboot to właściwy termin? :? ). Partie Magneto dodają trochę głębi co w sumie było niespodziewane (mimo, iż to właśnie one niechcący zapewniają dawkę nieplanowanego humoru :lol: ), a jeden supeł akcji mimo iż niekanoniczny wpasował się wcale dobrze.
Jak dla mnie nieoczekiwany plus. Zdecydowanie lepiej niż "Civil War".
Niemniej tak. Chciałbym z powrotem Janssen, Marsden`a, Cumming`a, Romijn(!) a nawet Berry (mimo, że to nie był dobry typ na Ororo). Z nowych generalnie nie ma o co czepiać się Munn (choć laska nie miała wielkiego pola do popisu, ale to wreszcie jaka taka Psylocke).
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6210
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 918 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Nowości 2016

Post autor: Torgill »

Polecam Nienasyconych. Kameralne kino we włoskich klimatach z udziałem kilku dobrych aktorów (m.in. Ralph Fiennes, Tilda Swinton). Fabuła jest dosyć prosta, ale reżyser zostawia sporo niedomówień, które dają dobrą zabawę intelektualną.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Nowości 2016

Post autor: elahgabal »

Zupełnie z innej beczki:

https://www.youtube.com/watch?v=RhFMIRuHAL4

Spodziewając się bezrefleksyjnej (choć zapewne radosnej) sieczki miałem absolutnie nie iść, ale zacząłem szperać po sieci i czytam, że krytycy nie zostawiają suchej nitki sugerując motywy rasistowskie ("białe" królestwo najechane przez ciemną barbarzyńską hordę jako odniesienie do kryzysu "uchodźczego" w Europie :lol: ). W zw. z powyższym tak sobie myślę, że w tej sytuacji może jednak należałoby poratować twórców tymi paru dolarami. Zwł., że opinie widzów są pozytywne, tzn. nie jest to aż tak sieczkowata sieczka jak tego oczekiwałem.
W każdym razie muszę jeszcze temat przemyśleć - te "rasistowskie" motywy ujęły mnie za serce i nie wiem czy na złość krytykom nie odmrożę sobie uszu. :lol:
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Nowości 2016

Post autor: clown »

Jak tak spojrzeć głębiej, to szachy są mega rasistowską grą. Po pierwsze zaczynają zawsze białe, po drugie statystycznie białe wygrywają więcej partii.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Nowości 2016

Post autor: Telamon »

Tym, którzy jeszcze nie byli na nowych "Pogromcach Duchów" odradzam seans. Nie katujcie się, a jak już pójdziecie to na wersję w 3d aby przynajmniej mieć chwilę radości w finale. Ten film praktycznie nie ma plusów i nie jest to stwierdzenie na wyrost bowiem dobre momenty mogę policzyć na palcach jednej ręki.

Nie jest zabawny, straszny, interesujący ale z pewnością jest zły, a twórców sięgających po gazowe żarty wręcz mi żal...
Awatar użytkownika
Grisznak
Caporal-Fourrier
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek, 20 czerwca 2016, 10:36
Been thanked: 21 times

Re: Nowości 2016

Post autor: Grisznak »

https://www.youtube.com/watch?v=Tgk_63b ... ture=share - zwiastun filmowej Wonder Woman. Co ciekawe, akcja w czasie I wojny światowej, więc mamy okopy, a także wczesne jednopłatowce, które szczególnie ucieszyły moje oczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”