Nowości 2016

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Nowości 2016

Post autor: WarHammster »

Dark Matter - słabiutki, kiepskie dialogi, trochę sztywni aktorzy, mizerne efekty czy sceny i coś jest nie tak z fabuła, ciągle mam wrażenie, że serial nie trzyma się kupy. Czasem wydaje mi się, że każdy odcinek to zerżnięta przygoda z sesji RPG. W sumie wciągnąłem się. II sezon jakby ciekawszy, lepsze efekty - być może dostali jakieś fundusze na kontynuację. Ogólnie bardzo fajny pomysł, najemnicy, misje etc. Dobre, kiedy nie ma już do oglądania.

Co prawda nie nowość w kinie ale nowość na moim ekranie ;). SG:U - w porównaniu do SG:A ta seria zdecydowanie jest słabsza. Pomimo dobrych efektów i kostiumów mamy tu kiepskich aktorów albo do bani dopasowane role. W poprzednich częściach załogi SG stanowiły zgrany zespół i całość oglądało się jak dobry film familijny, gdzie co odcinek to jakaś ciekawa historia. W SG:U co rusz bohaterowie ze sobą rywalizują, podrzucają świnie itd. Brakuje to zabawnych scen tudzież odprężających odcinków tzw. przerywników. Czasem zastanawiam się, kto werbuje do takich ściśle tajnych projektów ludzi z problemami psychicznymi? Okazało się, że cały personel tajnej bazy to ludzie z chorobami psychicznymi lub fizycznymi, np. maniakalny naukowiec, zdradziecka Azjatka (nie wiadomo w ogóle kim jest), krwiożerczy ale praworządny pułkownik, nafaszerowani testosteronem sierżanci, puszczający się na lewo i prawo porucznik itd. Gwoździem do trumny jest fakt, że nikt poza szalonym naukowcem nie cieszy się z faktu, że podróżuje okrętem Pradawnych, no może poza geniuszem matematycznym, który wedle mojej opinii jest tu postacią numer 1. Dziwi mnie też fakt, że załoga Przeznaczenia (okrętu) nie bada okrętu i nie przekazuje odpowiednich danych do Ziemi pomimo posiadania Kamieni transferowych, a poza tym właśnie te kamienie odbierają serialowi dramatyzm, który oddawałby osamotnienie załogi znajdującej się miliardy lat świetnych od domu.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
dixie75
Sous-lieutenant
Posty: 462
Rejestracja: poniedziałek, 21 czerwca 2010, 08:06
Been thanked: 1 time

Re: Nowości 2016

Post autor: dixie75 »

O proszę, a już myślałem, że już prawie nikt nie ogląda tych ogranych tematów (SG ciągnięto tak długo, że chyba samo się zamknęło ;P). Ja obejrzałem obie serie w tym roku, jedna po drugiej i jestem pod wrażeniem. Nawiązania do "podstawki" SG było akurat tyle, żeby nie przesycić i stworzyć własne poduniwersum. Zresztą każde jest inne.
Trudno mi porównywać SG:A i SG:U, mają inne klimaty. SG:A, to faktycznie kino niemal familijne, choć mój 6 letni syn, chwilami się bał i trzeba mu było tłumaczyć, że to się dobrze skończy 8-) Irytował mnie trochę fakt, że bodaj wszystkie rasy świetnie znają j.angielski. W StarTreku przynajmniej zdarzały się kłopoty z dogadaniem i posiłkowanie się trykoderami i innymi cudami.
SG:U jest zdecydowanie mroczniejsze. Przypomina mi Galacticę (z 2004r.). Poczucie zamknięcia w większości przypadkowych ludzi (i to niekoniecznie z ich woli) w rozlatującej się puszce pędzącej w próżnię wręcz wylewa się z ekranu i chyba te kamienie komunikacyjne były wentylem, żeby nie przedawkować tego efektu.
Poza tym pozwoliły, wg mnie pokazać, że cały ten projekt (Fenix?) podlegał naciskom różnych grup interesu, wywiadów itp. Ot, taki polityczny thiller. Acz chwilami robił chyba za wypełniacz.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Nowości 2016

Post autor: Telamon »

"S.S." zaliczone. Bez obaw. Nie ma spoilerów.

Jeżeli podobały Wam się zwiastuny to solidnie się zastanówcie, czy chcecie iść. :evil:
Plusy:
- dziewczyny (Harley w dechę)
- muzyka
- humor (czyli w sumie ponownie: Harley w dechę)
- jedna bardzo konkretna scenka (raptem 3 sekundy, ale pomysł bardzo mi się podobał) :twisted:

Leto neutralnie. Ledger`a nie miał szans przeskoczyć, ale to nie jest film Nolana toteż porównania na korzyść/niekorzyść można sobie darować. Postać lubię i dlatego o nic nie zamierzam się czepiać. Może być.

Minusy:
- reszta? :?

DC bardzo chce być drugim Marvelem i ewidentnie bardzo stara się zbudować swoje filmowe uniwersum, ale muszą się jeszcze dużo nauczyć.
Film stoi w rozkroku i nie bardzo wie w którą stronę chce pójść. Z jednej strony nie jest dla 12-latków (a takie jest ograniczenie), choćby dlatego że "brzydko mówią" (ale do Deadpoola im daleko) i momentami pojawia się taka filmowa przemoc, której 12-latkowi bym nie pokazał.
Ale z drugiej strony jest strasznie plastikowo. Gdyby poszli w konwencję Nolana byłoby zapewne odjazdowo. Tymczasem jeśli porównać do Marvela mamy taki odpowiednik "The Amazing Spider-Man" (tak, tego z kotem Garfieldem :? ) tylko bardziej niezdecydowany względem swojego jestestwa.

Podsumowując: zwiastuny fajne. Film już taki fajny nie jest. Do "Deadpool" nie bardzo ma podejście, a i tegoroczne "Iksy" moim zdaniem trochę lepsze. Może oczekiwałem za dużo, może jestem zmanierowany, ale DC musi bardziej się postarać, żeby mnie kupić. Albo przynajmniej wypożyczyć.

P.S. Po jaką cholerę wycięli moją ulubioną "zwiastunową" scenę?
Przemocy tutaj jest mało, ocenzurowana i nie odbiegająca od tego co widzieliśmy choćby w Avengersach przez co jest odrobinę nudno. 12-latkowie gorsze rzeczy widują.
Film natomiast wyszedł twórcom przeciętnie. Nie angażuje widza, humor typowy dla tego typu produkcji. Jest w tle, nie dominuje. Trudno powiedzieć mi coś więcej - z pewnością jeżeli ktoś miał jakieś większe oczekiwania zawiedzie się, a takich ludzi musi być sporo bowiem napięcie budowano przez cały rok. Jokera jak na lekarstwo dzięki twórcom co to wycięli dużo materiału z nim. Postać na pograniczu drugoplanowej i epizodycznej, żadna trzecia strona.

Główny "zły" nie wzbudza żadnych emocji, nawet zainteresowania i stanowi najsłabszy element filmu. Pretekst aby pokazać wzajemne, przewidywalne relacje członków drużyny będącej wszakże meritum. Pod tym względem przynajmniej można się uśmiechnąć. Nie czuć jednak ich złej natury, urwipołcie zamiast psychopatów i zimnokrwistych morderców. W każdym przypadku.

To film pod popcorn.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Nowości 2016

Post autor: Darth Stalin »

Telamon pisze:Nie czuć jednak ich złej natury, urwipołcie zamiast psychopatów i zimnokrwistych morderców. W każdym przypadku.
Jakby to mieli być "psychopaci i zimnokrwiści mordercy" to by film był 16+ albo i 18+, pełen wulgaryzmów, krwi i mózgów na ścianach...
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Nowości 2016

Post autor: elahgabal »

Telamon pisze:Przemocy tutaj jest mało, ocenzurowana i nie odbiegająca od tego co widzieliśmy choćby w Avengersach przez co jest odrobinę nudno. 12-latkowie gorsze rzeczy widują.


Achtung! Spoiler!

Nie wiem co oglądają 12-latkowie, ale w "Avengers"
nikt nie walił kobiecie z pięści w twarz, a innej nie przykładał noża myśliwskiego do szyi.
Akurat ta druga scena pewnie pochodzi od reżysera, gdyż:
Telamon pisze:Film natomiast wyszedł twórcom przeciętnie.
Film wyszedł przeciętnie studio, gdyż okazuje się, że koncepcja Ayer`a została przez WB zmieniona, wsadzona do miksera, zmielona, przemontowana przez gości robiących zwiastuny i dokumentnie spaprana. Dlatego ogląda się jakby momentami to były dwa różne filmy. Czyli nie czepiamy się Twórcy, tylko garniaków z wytwórni. :evil:
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Nowości 2016

Post autor: Telamon »

Jakby to mieli być "psychopaci i zimnokrwiści mordercy" to by film był 16+ albo i 18+, pełen wulgaryzmów, krwi i mózgów na ścianach...
"Mroczni Rycerze" z Jokerem oraz Bane'm mieli PG 13. Nie trzeba pokazywać bezpośrednio scen przemocy aby wprowadzić ten element, stworzyć postać budzącą respekt, stwarzającą wrażenie bandziora. W pewnym stopniu wyszło to nawet z Jokerem Letho.
nikt nie walił kobiecie z pięści w twarz, a innej nie przykładał noża myśliwskiego do szyi.
Jesteś pewny, że Czarnej Wdowie w którymś Marvelu takie rzeczy się nie działy? W sumie przykładanie noża dość trywialne jest...
Czyli nie czepiamy się Twórcy, tylko garniaków z wytwórni
Niech będzie.
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: Nowości 2016

Post autor: Kretus »

Trochę z innej beczki:
http://www.arthousefilm.pl/film/525,wejscie-smoka/

Jeśli kogoś interesuje Cthulhu w wydaniu perskim (za szacha) - gorąco polecam. Widziałem na pokazie przedpremierowym, we wrześniu ma wejść do kin (przypuszczam że raczej studyjnych niż multipleksów). Naprawdę warto. Aż dziwne że cenzura przepuściła taki film, nie wygląda on jak porządne islamskie dzieło (jak takowe powinno wyglądać można dowiedzieć się z Taxi Teheran).
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Nowości 2016

Post autor: Telamon »

https://www.youtube.com/watch?v=jqmcxLUSRTQ

Drugi film animowany Disneya w tym roku.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Nowości 2016

Post autor: Telamon »

https://www.youtube.com/watch?v=lsJ58L3u8qw


Kolejna część "Piratów z Karaibów" Ktoś tu się cofa do początków... niestety tylko część z dawnej obsady pojawi się w filmie.

https://www.youtube.com/watch?v=fgegJL_UZ7c

Bad Santa 2
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Nowości 2016

Post autor: RAJ »

The Siege of Jadotville
http://www.filmweb.pl/film/Jadotville-2016-737149
Kenia, Katanga 1961, kompania irlandzkich żołnierzy w ramach Niebieskich Hełmów ONZ zostaje wysłana na odosobniony posterunek i w zasadzie porzucona. Przez pięć dni odpierali ataki separatystów i najemników. Jak zabrakło amunicji - poddali się. Po pewnym czasie zostali zwolnieni ale w kraju traktowano ich jak tchórzy.
Film świetnie pokazuje jak politycy traktują żołnierzy, którzy wypełniają ich rozkazy i jak bardzo mają ich w dupie.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: Nowości 2016

Post autor: Leo »

O! Wygląda ciekawie. Dzięki RAJu za zwrócenie uwagi na ten film. Na pewno obejrzę.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Nowości 2016

Post autor: elahgabal »

Ktoś był może na "Ah-ga-ssi"?

https://www.youtube.com/watch?v=IkvHtfRAKNk
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Nowości 2016

Post autor: Telamon »

Kto już był lub będzie na "Fantastycznych zwierzętach i jak je znaleźć" i chce podzielić się wrażeniami?
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Nowości 2016

Post autor: xardas12r »

Ja się po pierwszym wybieram.
Obrazek
romanrozynski
Adjudant-Major
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 września 2010, 17:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nowości 2016

Post autor: romanrozynski »

Jeden z najlepszych filmów z tego roku, trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=2TatqilQ8rI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”