Filmowy Wiedźmin - podejście drugie

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Filmowy Wiedźmin - podejście drugie

Post autor: Sarmor »

Myślę, że wielu forumowiczów to zainteresuje: http://m.stopklatka.pl/wiadomosci/wydarzenie,177613
Tomasz Bagiński i Platige Image łączy siły z Hollywood nad pracami przy filmie aktorskim o wiedźminie Geralcie.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Filmowy Wiedźmin - podejście drugie

Post autor: elahgabal »

Ręce idzie załamać.
Zamiast potencjalnego hitu szykuje się chałupnicze rękodzieło.
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Filmowy Wiedźmin - podejście drugie

Post autor: Torgill »

elahgabal pisze:Ręce idzie załamać.
Zamiast potencjalnego hitu szykuje się chałupnicze rękodzieło.

Chałupnicze rękodzieło? Z takimi firmami?
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Filmowy Wiedźmin - podejście drugie

Post autor: elahgabal »

"Jesteśmy w Hollywood" a reżyseruje Bagiński. O budżecie cisza. "Buffy" to fajny serial, ale na odmóżdżenie.
Wiedźmin to jest potencjał tego typu, że gdyby Autor nazywał się Andrew Sapkovsky i jego ojczystym byłby American English, to tutaj do kręcenia pchaliby się Fincher z Aronofsky`m, a i tak drżeliby, czy Cameron nie rzuci okiem na scenariusz (nie wiem kto by go pisał - nie kojarzę w tym momencie nazwisk będących na topie scenarzystów). Jeśli w produkcji uczestniczyłby jakiś Polak to pewnie jako operator. I tyle. A ekranizacje ostatnich dwóch tomów kosztowałyby (osobno) pewnie tyle co Avengers 2.

Poczekajmy do momentu gdy będzie wiadomo ile film kosztuje i kto w nim zagra. Ale na dzień dzisiejszy jestem pełen najgorszych przeczuć.
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Filmowy Wiedźmin - podejście drugie

Post autor: Torgill »

elahgabal pisze: Poczekajmy do momentu gdy będzie wiadomo ile film kosztuje i kto w nim zagra. Ale na dzień dzisiejszy jestem pełen najgorszych przeczuć.
Spokojnie, w tej wersji nie będzie gumowych smoków ;)

Cameron ma co robić i nie weźmie nowego projektu, Arofonsky może nie koniecznie powinien, już wolałbym Benico del Toro :)
Broń Boże Michael Bay albo Roland Emmerich ;)

Bagiński gwarantuje jedno - przynajmniej od strony efektów i animacji będzie wysoki poziom. Zresztą podejrzewam, że przy filmie będzie pracować mnóstwo osób, które współtworzyły grę.
Jest też szansa, że film nie będzie finansował kampanii wyborczej pewnej partii, bo ta akurat już się do Sejmu nie dostała ;)

Dajmy kredyt zaufania twórcom :)
(tu biję się w pierś - też czasem szafuje wyroki o filmie zanim go zobaczę, ale przynajmniej wiem kto robił i na tej podstawie coś można już powiedzieć. Jak rzekłeś - poczekajmy na resztę ekipy w tym aktorów. Należy pamiętać, że to też może być taka wrzutka, która ma ułatwić zdobycie finansowania).
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Filmowy Wiedźmin - podejście drugie

Post autor: Sarmor »

Torgill pisze:już wolałbym Benico del Toro :)
To on reżyseruje filmy? ;)
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Filmowy Wiedźmin - podejście drugie

Post autor: Sarmor »

Takie tam z fejsbuka:
Platige Image pisze:„Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Powroźniczej”. Ten cytat zna każdy fan sagi “Wiedźmin”. Morze kawy, nieprzespane noce i wielogodzinne spotkania. To jest za nami. A przed nami oraz Netflix i Sean Daniel Company produkcja serialu na podstawie opowiadań Andrzeja Sapkowskiego, którego jednym z reżyserów będzie Tomek Bagiński. Stało się!
I dłuższa zapowiedź na stronie firmy (choć nie zawiera jakoś więcej informacji): http://www.platige.com/pl/page/839-The_ ... On_Netflix
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Filmowy Wiedźmin - podejście drugie

Post autor: elahgabal »

Komentarze jakie czytam na sieci przy tej okazji brzmią mniej więcej: skoro Netflix to Geralta zagra pewnie Idris Elba, Yennefer Lucy Liu a Jaskra Tilda Swinton. ;>
Niby kurs akcji Platige I. poszybował tamtego dnia o blisko 50%, ale nadal jestem mocno sceptyczny. Budżet będzie raczej "taki se", pytanie kto będzie odpowiadał za scenariusz. Promyk nadziei to obecność Sapkowskiego, ale AS może się wkurzyć po trzech dniach i rzucić to wszystko w diabły jak zobaczy co będą wyprawiać. :roll:
Zrobiliby najpierw Thorgala. Może bolałoby mniej...
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Filmowy Wiedźmin - podejście drugie

Post autor: Telamon »

Gorzej niż w polskim odpowiedniku raczej nie będzie, aczkolwiek boję się przerabiania scenariusza pod rynek amerykański co wiąże się z utratą germańsko-słowiańskiego ducha powieści i gry. ;)
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Filmowy Wiedźmin - podejście drugie

Post autor: elahgabal »

A jak ma się duch Sapkowskiego utrzymać jeżeli np. takie "Masz babo placek" jest tłumaczone jako "I see...".
Tego nie da się przetłumaczyć i nic na to nie poradzimy. Jedyne co można zrobić to zamiast tłumaczyć serial "ponownie" na polski to wrzucić teksty Sapkowskiego na chybił trafił. I tak będzie lepiej. ;)
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Filmowy Wiedźmin - podejście drugie

Post autor: Telamon »

Grałem w wiedźmina z angielskim dubbingiem, znam ten ból (napisy jednak miałem po polsku). Z tym zawsze jest problem. Bardziej mnie ciekawi dostosowywanie się do trendów i nadmierne akcentowanie wątków aby przypodobać się publice. Słowem amerykanizacja wiedźmina. Wystarczy zresztą porównać kino zachodnie i wschodnie (np. serial "Wikingowie" a rosyjski film "Viking") iż podobną historię opowiada się z inną manierą i Bagiński jednak może nie wystarczyć na Netflixa.

Poza tym martwi mnie budżet. Widziałem "Oficera Downa" tej stacji... raczej poza pojedyncze przygody nie wyjdą, a i to takie z mniejszym rozmachem. Może przynajmniej aktorzy nie zawiodą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”