Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 06:57

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Star Wars - Episode VIII
PostNapisane: sobota, 30 grudnia 2017, 21:53 
Adjudant-Major

Jak to jak- Admirał Gender Studies :D

Ja przyznam, że po tygodniu dalej jestem zachwycony.

Po absolutnie pozbawionym czegokolwiek "Przebudzeniu..." (nie jestem w stanie wymienić choć jednego powodu by ten film obejrzeć raz jeszcze) dostaliśmy chyba najlepszy sposób w jaki można było obrócić stolik. Film miał kilka elementów, które w pierwszej chwili budziły moją zażenowaną konsternację (np. latającą w kosmosie Fisher czy absurdalną akcję Poe w pierwszej scenie), ale zaraz zasypywał mnie elementami, które pozwalały mi na to świadomie machnąć ręką.

Nie potrafię wymienić wątku, który nie przypadłby mi w jakiś sposób do gustu- bardzo podobało mi się ustawienie dwóch katowanych do znudzenia w głupich teoriach, a całkiem nieistotnych w obecnym wymiarze historii, wątków- to jest Snoke'a i rodziców Rey- na miejscach na jakie w fabule zasługiwały. Nic co by nam dano nie mogło by być takie dobre. Film miał odwagę sprzeciwić się powszechnym oczekiwaniom i cieszę się z tego, bo filmu z nimi zgodnego nie warto by było oglądać- ,,wycieki" krążące od miesięcy zapowiadały drugie TFA, tyle, że kopiujące ESB i straszące złym papą Snokiem, a całkiem przyklepujące pochodzenie Rey z tej czy innej linii Jedi, co było by słabe jak szlag. Film należy do Hammila, który zajął centralne miejsce w całej historii (co czyniło maszkarona w złotym szlafroku całkiem zbędnym), w całkowitym przeciwieństwie do Hana Solo, z którego poprowadzenia w TFA był zadowolony chyba tylko sam Ford, od lat nienawidzący tej postaci.

Bardzo podobał mi się też motyw szaleńczej eskapady bohaterów, która dla odmiany okazuje się być szkodliwą wyrwą w sensownym planie ucieczki, a nie drogą do powszechnego ocalenia. :D Duże wrażenie też zrobiło reżyserskie załatwienie tego taranowania w nadprzestrzeni.

In minus na pewno niecharakterystyczna muzyka, przy Del Toro było również wyraźnie widać ograniczenia pozostałych aktorów, zwłaszcza aktorki grającej Rose, która w swoich kluczowych scenach zawiodła według mnie całkiem. Wyraźnie też film bał się być zbyt poważny i nie wszystkie gagi, które w nim umieszczono, grały dobrze w swoich scenach. Ale zawsze gdzieś był jakiś smaczek, jakiś nagły zwrot, który potrafił odwrócić od tego uwagę. Gdyby tak się tylko dało od razu...

PostNapisane: niedziela, 31 grudnia 2017, 14:49 
Lieutenant

Szary napisał(a):
Po absolutnie pozbawionym czegokolwiek "Przebudzeniu..." (nie jestem w stanie wymienić choć jednego powodu by ten film obejrzeć raz jeszcze)...

Ja znalazłem jeden - Przebudzenie pokazuje, że epizody 1-3 nie były aż tak tragiczne, jak wszyscy (prawie, ja akurat nie) uważali.

PostNapisane: sobota, 13 stycznia 2018, 17:59 
Général de Division Commandant de place

https://www.youtube.com/watch?v=G6ZQ2eBdKrs

Braun o ostatnim SW.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]