W co gramy lub zabieramy ze sobą

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

W co gramy lub zabieramy ze sobą

Post autor: Arteusz »

Ze swojej strony mogę zabrać (i zabiorę):
Washington's war
Richard III
TS
karty do Warhammer Invasion (może ktoś chętny na parę partii?)
Guilford
Shifting Sands

I może coś jeszcze.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Arteusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Filip Apostoł
Sergent
Posty: 148
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 17:02
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Filip Apostoł »

Revolution!!!;D
Resztę gier, którą mógłbym zaproponować pewnie będą mieli inni, ale jeśli miałoby się okazać, że zabraknie: Successors III, Marii, Frycka czy Hannibala, to powinienem znaleźć miejsce w plecaku. Więc Ci, którzy mają zamiar wziąć którąś z nich niech o tym napiszą;)
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Zabiorę Ardeny (stare i nowe) - bo Monthionowi obiecałem rewanż...
Ponadto chętnie zagram w Budapest (nawet w rozbudowanej wersji), więc też go zabiorę...
Arteuszu cos wspominałes o jakiejs szybkiej strategi dla mnie :>
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

DT pisze: Arteuszu cos wspominałes o jakiejs szybkiej strategi dla mnie :>
A widzisz, wiedziałem że o czymś zapomniałem. Leningrad dołącza do listy.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Ja tradycyjnie preferuję wieloosobowe gry wiec mogę wziąć coś z tych: Kutuzov (2-4 graczy), Orzeł i Gwiazda (2-4 graczy), Imperium Romanum (różne scenariusze nawet do 6 graczy), Napoleonic Wars (2-5 graczy), Srebrna Flota (2-8 graczy), Hannibal Barkas (2-4 osoby), Red Russia (2-4 graczy), Perykles (wielu graczy), Here I Stand (samoróbka PL).
Wymieniłem mniej więcej w takiej kolejności w jakiej by mi najbardziej chciało się zagrać.

Ewentualnie na pojedynek 2 osobowy mogę wziąć takie gry w które jeszcze nie grałem, by zagrać z kimś zaznajomionym: For the People, SPOR deluxe.
Ostatecznie mogę wziąć: Hannibal RvC lub Espana 1936.

Nie wiem czy zdążę ale mógłbym tez zrobić samoróbkę chyba bardzo dobrej (nie analizowałem) gry o I wojnie światowej na froncie zachodnim (na 2-3 osoby) „To the last man” – na dodatek to gra typu print&play. Tylko chyba nie zdążę przetłumaczyć reguł.

Inne gry na 2 osoby, których nie ma w sprzedaży a mogę zdążyć jeszcze zrobić zgrabne samoróbki (tylko też ktoś potrzebny by szybko wytłumaczył zasady bo mogę nie zdążyć przetłumaczyć): Liberty - the american revolution, Bobby Lee, Sauron,
Tylko że to są gry na 2 osoby niestety.

Oczywiście mogę przyłączyć się do innych gier, najlepiej wieloosobowych.

RyTo - mogę wziąć lub na miejscu zagrać jak będziesz miał War Galley.
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Silver pisze:Kutuzov (2-4 graczy), Napoleonic Wars (2-5 graczy),
Espana 1936.
Do tego się piszę wstępnie. A tą Espaną to mnie zaskoczyłeś. Chętnie zagram.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Jeśli tak to chyba przyjadę nawet w piątek (ach gdyby tak udało się we 4 zagrać w Kutuzova a w NW to bardzo chciałbym wreszcie zagrać Austrią lub jak zawsze chętnie Francją)
A ta "Espana" to dopiero u mnie w 3 lidze ale czasem i z tej ligi drużyna występuje w pucharach.
Mogę wziąć chyba max 4-5 gier do pociągu.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja się cieszę przede wszystkim Silverze, że się wybierasz. A jak się już wybierasz to myślę, że wieloosobówki mamy co najmniej dobrze zabezpieczone :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Filip Apostoł
Sergent
Posty: 148
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 17:02
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Filip Apostoł »

Chciałbym, żeby ktoś zabrał ze sobą i mnie ograł w FAB: The Bulge, coś prostszego z serii Musket & Pike, lub jeśli zdarzyłoby się, że ktoś posiada coś z serii Battles from the Age of Reason(wojna 7-letnia) to też chętnie przyjrzę się bliżej.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Filip Apostoł, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jestem w zasadzie wszystkożerny i raczej będę się podłączał do Waszych rozgrywek. Dla ciekawskich mogę zabrać "Bitwę na ławicy Dogger", ale to jest pozycja z antykwariatu. Mam jeszcze "Red Parachutes" z mniej znanych, choć wątpię bym znalazł na to chętnych.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Raleen pisze:Dla ciekawskich mogę zabrać "Bitwę na ławicy Dogger", ale to jest pozycja z antykwariatu.
Chętnie zagram, miałem ja kiedyś ale zaginęła w trakcie przeprowadzek :/ ale musiałbys przesłac mi instrukcje abym sobie odswieżył temat ;D
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez DT, łącznie zmieniany 1 raz.
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Już zeskanowałem i zaraz podeślę. Gdyby ktoś jeszcze chciał, dajcie znać na PW.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 477
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Post autor: Monthion »

Twilight Struggle i The First World War wezmę na pewno, co do innych się zastanowię. Czyżby znowu baty od DT mnie czekały w ardenowskiego evergrina ;')
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Ja za to wezmę nową talię do OWW2 z Artscrow, gdyby był ktoś chętny zobaczyć jakość ich produktów zapraszam do podziemi ;)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Monthion pisze:Twilight Struggle i The First World War wezmę na pewno, co do innych się zastanowię. Czyżby znowu baty od DT mnie czekały w ardenowskiego evergrina ;')
Widzę, że TS zabierasz, więc ja swoje zostawiam w domu.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”