IV Pola chwały (25-27 września 2009)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ważna informacja dla nocujących w szkole

W tym roku nie będzie jednak materacy jak w latach poprzednich (problemy logistyczne), więc należy wziąć sobie karimatę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Raleen pisze:należy wziąć sobie karimatę
Bądź dmuchany materac ;)
Ezechiel
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 08:40
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Ezechiel »

Szukam chętnego do gry w PQ-17 (operacyjna, II WŚ, konwoje arktyczne) lub Downtown (operacyjna, Wietnam, bombardowania Hanoi i okolic).

W obu wypadkach proponuję scenariusze podstawowe (odpowiednio: PQ-6 / Beginnings). Myślę, że żadna z gier nie potrwa dłużej niż 4 godziny, wliczając tłumaczenie zasad. Będę na PCh w sobotę około 13.

Mogę też wziąć jakieś gry historyczne niewojenne (Brass, Twilight Struggle, Through the Ages) - jeśli ktoś ma ochotę.
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Wielka prośba - proszę, powiedzcie mi, jak dojachać do Niepołomic spod dworca PKP w Krakowie? Są gdzieś w sieci rozkłady jazdy busików które tam jeżdżą? Pomóżcie porszę ;)
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
Bagu
Sous-lieutenant
Posty: 404
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 13:43
Lokalizacja: Kraków/Souhwick Massachusetts
Kontakt:

Post autor: Bagu »

http://www.angelfire.com/jazz/mlawa/bus ... lomice.htm prosze - o ktorej bedziesz w krk i kiedy? ja jade chyba kolo 15-16 busem wiec jak cos pisz
http://spartan-painting.blogspot.com/ <---BLOG O MODELARSTWIE I WARGAMINGU!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ezechiel pisze:Szukam chętnego do gry w PQ-17 (operacyjna, II WŚ, konwoje arktyczne) lub Downtown (operacyjna, Wietnam, bombardowania Hanoi i okolic).

W obu wypadkach proponuję scenariusze podstawowe (odpowiednio: PQ-6 / Beginnings). Myślę, że żadna z gier nie potrwa dłużej niż 4 godziny, wliczając tłumaczenie zasad. Będę na PCh w sobotę około 13.

Mogę też wziąć jakieś gry historyczne niewojenne (Brass, Twilight Struggle, Through the Ages) - jeśli ktoś ma ochotę.
Chętnie spróbuję, chociaż na 100 procent nie chcę się w tej chwili deklarować. Najbardziej by mi pasowała chyba niedziela.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

A czy jest ktoś chętny na ścieżki chwały i EOTS?
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Bagu
Sous-lieutenant
Posty: 404
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 13:43
Lokalizacja: Kraków/Souhwick Massachusetts
Kontakt:

Post autor: Bagu »

fakin cziken - bede sobie musiał zrobic jakis kalendarzyk co z kim i kiedy.... Hubert pisze sie na ścieżki (wziasc "dodatek"??)
http://spartan-painting.blogspot.com/ <---BLOG O MODELARSTWIE I WARGAMINGU!
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Ja mógłbym w sumie zagrać w EOTS. Co prawda nienawidzę losowości tej gry, ale klimat lubię jak najbardziej.
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Chętnie zmierzę się z kims w Mirage'owską BURZĘ ZIMOWĄ według oryginalnych zasad, więc zabiorę ją także....
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Bagu pisze:fakin cziken - bede sobie musiał zrobic jakis kalendarzyk co z kim i kiedy.... Hubert pisze sie na ścieżki (wziasc "dodatek"??)
super. ja będę miał SCH bez dodatku.
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Anomander Rake pisze:Ja mógłbym w sumie zagrać w EOTS. Co prawda nienawidzę losowości tej gry, ale klimat lubię jak najbardziej.
Absolutnie cię rozumiem. kiedy grając ze Stalinem w czterech kluzowych bitwach morskich rzuiłem same zera :)
Niemniej jesteśmy umówieni :)
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

DT pisze:Chętnie zmierzę się z kims w Mirage'owską BURZĘ ZIMOWĄ według oryginalnych zasad, więc zabiorę ją także....
Może nowy kolega będzie chętny, chociaż B-35 na początek to nie jest najlepszy wybór.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Post autor: Monthion »

Będę w Niepołomicach w piątek ok. 14.00-14.30, na pierwszy ogień pewno pójdzie scenariusz Wavre z Battles of Waterloo, a potem zobaczymy kto będzie, może stare Ardeny, może Twilight Struggle

Dla nowicjuszy też polecam Ardeny lub coś z WB-95.


Czy oprócz Arteusza którzy przybliży mi Empire of The Sun, będzie ktoś miał możność zabrania na konwent na zaprezentowania mnie:

- For the People GMT
- Onward Christian Soldiers GMT
- Napoleon's Triumph Simmons Games

oraz uwaga: - Triumph of Chaos ze stajni Clash of Arms Games.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”