IV Pola chwały (25-27 września 2009)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Na dzień dzisiejszy chciałbym sobie zarezerwować miejsce w szkole :)
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

OFICJALNE OGŁOSZENIE (to już większość powinna wiedzieć - wklejam je natomiast na innych forach i witrynach)

Konwent „Pola chwały”

Miejsce: Zamek Królewski w Niepołomicach pod Krakowem
Kiedy: 25-27 września 2009 (piątek-niedziela)

Koszty
1. Samo uczestnictwo w konwencie jest bezpłatne.
2. Przewidziano darmowe noclegi w odległej o 70m od miejsca konwentu szkole (trzeba oczywiście mieć ze sobą śpiwór i karimatę), będzie tam też dostępny prysznic i inne wygody. Dla osób poszukujących noclegu w bardziej komfortowych warunkach organizatorzy przygotowali szereg propozycji (zarówno tańszych, jak i droższych) w oparciu o dostępną na miejscu bazę hotelową. Nie ma obowiązkowych noclegów, jeśli ktoś jest w stanie załatwić to we własnym zakresie, uważamy to za najlepsze rozwiązanie.
Poszczególne opcje noclegowe znajdziecie na stronie konwentu:
http://www.polachwaly/wargaming.pl
Noclegi rezerwuje zarówno główny organizator - kontakt przez mail: kamp1813@wp.pl jak i ja - kontakt przez mail: raleen@gmail.com. To ostatnie dotyczy w szczególności osób grających w gry planszowe, gdyż na konwencie pełnię funkcję organizatora części konwentu poświęconej grom planszowym. W związku z tym mam prośbę by osoby, które będą chciały grać w planszówki, zgłaszały się z tym do mnie.
3. W piątek i sobotę wieczorem, podczas krótkiej przerwy w rozgrywkach, będzie wspólny darmowy grill dla uczestników konwentu. Zapewnione będzie także darmowe wyżywienie w trakcie całej imprezy dla ogółu uczestniczących.
Podsumowując, organizatorzy postarali się by koszty imprezy dla uczestników były możliwie najmniejsze, nie da się uniknąć tylko kosztów jednego rodzaju – kosztów dojazdu.

Charakter konwentu
Impreza pomyślana jest jako promująca różne oblicza historii i różne rozrywki z historią związane. Wśród tych rozrywek będą w szczególności gry bitewne i planszowe (organizatorem konwentu są osoby ze środowiska wargamingowego). W imprezie wezmą udział także reacteringowcy, czyli osoby zajmujące się rekonstrukcją historyczną (bractwa rycerskie, grupy odtwarzające jednostki wojskowe z okresu napoleońskiego, II wojny światowej i in., grupy zajmujące się tańcami dawnymi, w szczególności tańcami dworskimi z okresu średniowiecza i renesansu), modelarze, miłośnicy historii etc. Przewidziana jest duża liczba uczestników, organizatorzy liczą na to, że poza osobami zajmującymi się tym hobby uda im się pokazać je i zainteresować nim osoby zupełnie nowe. Nie jest to więc jedynie impreza w gronie starych znajomych; ma ona charakter zupełnie otwarty. Udało się też uzyskać wsparcie władz lokalnych, które zgodziły się udostępnić na potrzeby konwentu cały Zamek w Niepołomicach, więc miejsca z pewnością dla nikogo nie zabraknie.

Tematyka konwentu
Wargaming:
- Pokazy systemów, figur, modeli, elementów nastawnych i niewielkich dioram
- Turnieje w wybranych systemach
- Prezentacja użytych materiałów i technik modelarskich
- Zabawa wargamingowa

Gry planszowe:
- Pokazy
- Rozgrywki i turnieje

Pokazy grup rekonstrukcyjnych:
- Pokaz mody dworskiej, tańce dworskie, mundury z epoki renesansu
- Pokaz musztry, szermierki, strzelania z muszkietów i dział artyleryjskich
- Zabawa plenerowa, parada regimentu
- Zaproszenie do zabawy osób z publiczności, możliwość bezpośredniego udziału w pokazach
- Wykłady historyczne na tematy związane z historią wojskowości

Prezentacje multimedialne:
- Co to jest wargaming
- Historia Niepołomic na zdjęciach sprzed lat
- Historia jako pasja
- Techniki modelarskie

Modelarstwo historyczne:
- Pokazy modeli

Pozostałe:
- Prezentacja komercyjnej oferty sklepów i firm modelarskich, księgarni i wydawnictw historycznych, połączona ze spotkaniami z autorami książek poświęconych historii wojskowości.

Gry planszowe na konwencie
Na konwencie zamierzamy grać i prezentować gry planszowe. Mimo, że impreza nastawiona jest przede wszystkim na gry historyczne czy też z historią w jakiś sposób związane, znajdzie się miejsce dla wszystkich. Pod wieloma względami będzie to impreza podobna do warszawskiego „Grenadiera”, który odbył się po raz pierwszy na wiosnę 2006 roku. Z tej imprezy czerpano wzorce i początkowo „Pola chwały” miały być jedynie krakowskim wydaniem „Grenadiera”. Osobista znajomość organizatorów obu imprez nie była też bez znaczenia co do wyboru odpowiednich wzorców i określenia charakteru imprezy. Stąd też, jak na „Grenadierze”, tak i tutaj jest miejsce dla wszystkich i wszyscy mogą czuć się zaproszeni.

Nocleg i rozgrywki w nocy
Darmowy nocleg dostępny będzie w pobliskiej szkole bądź w sali do grania, jak kto woli. W Zamku na stałe czuwa ochrona, co powinno zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom imprezy. Można będzie grać w nocy, nawet przez całą noc – pod tym względem nie ma żadnych ograniczeń. Planszówki ulokowane będą w Sali Freskowej i jeszcze jednej z sal znajdujących się po sąsiedzku.

Oficjalna strona konwentu
http://polachwaly.wargaming.pl/
Tam też można znaleźć więcej szczegółów odnośnie całej imprezy. Polecam zwłaszcza zapoznanie się ze zdjęciami samego miejsca imprezy, planami dojazdu, dokładnymi godzinami rozpoczęcia. Można też pooglądać zdjęcia i poczytać relacje z poprzednich edycji imprezy.

Miłośnicy planszówek – prośba o kontakt!
Informuję, że zostałem upełnomocniony przez głównego organizatora do koordynacji wszystkich planszówek na konwencie i wszelkiej tematyki z nimi związanej. W związku z tym mam prośbę o zgłaszanie się do mnie wszystkich osób zainteresowanych udziałem w konwencie i graniem na nim w planszówki bądź prezentowaniem ich. To jedynie ze względów organizacyjnych, abyśmy mogli się zorientować ilu nas jest, lepiej zaplanować spotkanie oraz poszczególne rozgrywki itp. Nie wiąże się to z żadnymi zobowiązaniami, gdyż impreza jest darmowa (sprawa załatwiania noclegów to odrębny temat).

Mój mail: raleen@gmail.com
Forum Strategie: http://strategie.net.pl/
Najłatwiej znaleźć mnie na powyższym forum z tej racji, że jestem jego głównym administratorem.

Pozdrawiam
Ryszard Kita (Raleen)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Co do strony konwentu, coś koledzy jeszcze niepoaktualizowali, ale w realu prace organizacyjne trwają już na dobre. To tylko gwoli informacji, gdyby ktoś zajrzał do linka i zdziwił się, że niewiele tam jest.

Również jeśli chodzi o nas, możnaby się powoli umawiać na konkretne rozgrywki.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Post autor: Monthion »

Przyjadę na 3 dni. Zabieram na konwent :
- Twilight Struggle GMT
- Battles of Waterloo GMT
- Ardeny 1944 Dragon ;D


Byłbym wdzięczy za możliwość zobaczenia na żywo, pobrania nauki i rozegrania partyjki w:
- Empire of the Sun GMT
- For the People GMT
- Onward Christian Soldiers GMT
- Napoleon's Triumph Simmons Games
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Monthion pisze:Przyjadę na 3 dni. Zabieram na konwent :
- Twilight Struggle GMT



Byłbym wdzięczy za możliwość zobaczenia na żywo, pobrania nauki i rozegrania partyjki w:
- Empire of the Sun GMT
W to pierwsze chętnie zagram. Zawsze i wszędzie. To drugie może przywiozę, bo i Itagaki i Hubertok pewnie będą chcieli zagrać. ;)

Ktoś chętny na Espane 1936?
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Rapier
Carabinier
Posty: 28
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 12:16
Lokalizacja: Ostrava, Czech Republic
Been thanked: 1 time

Post autor: Rapier »

Hello,

OHWC club from Czech Republic is going to Pola chwaly 2009 and we will presentation game with Rapid Fire Rule 2.0 system:

1. Russia 1944 (Russian Tank Brigade Forward Detachment x German Panzer Division Kampfgruppe)
2. Normandie 1944 (British and US paratroopers x German Panzer Division Kampfgruppe)

All terain, figures and models we have, but we will need game table (1,8*1,2) on the we put our terrain (and chairs and another space for our terain, figures,....)

Pavel "Rapier" Ondruch
Ostrava Wargaming Historical Club (OHWC)
p.ondruch@volny.cz
http://www.hofyland.cz/?club&klub=20477
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Hello,

Nice to hear from you such news.

I hope, we will meet this year :) .

Have you informed Robert Kowalski (main organizer) about your presentation?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Rapier
Carabinier
Posty: 28
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 12:16
Lokalizacja: Ostrava, Czech Republic
Been thanked: 1 time

Post autor: Rapier »

Hi Raleen,

Yes, we informed main organizator via EMIL (he will presentation painting figure).

I am looking forward to seeing you.

Pavel
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post autor: clown »

Ktoś chętny na Espane 1936?
Ja bardzo chętnie zagram. Ze sobą przywiozę "The Hell of Stalingrad" i "Waterloo" Wallace'a, bo jestem winien Raleenowi partię :P możliwe, że przywiozę próbkę Korsunia do potestowania. Wszystko zależy czy wyrobię się z drukiem komponentów.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Monthion pisze:Przyjadę na 3 dni. Zabieram na konwent :
- Twilight Struggle GMT
- Battles of Waterloo GMT
- Ardeny 1944 Dragon ;D
Ja spróbuję chętnie to drugie. Chyba już kiedyś miałem okazję z Nico, ale niewiele pamiętam.

Co do mnie, mogę wziąć OWCę w nowej wersji. Poza tym chyba zdam się na dostawę dragonówek kolegów z Krakowa.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

clown pisze:
Ktoś chętny na Espane 1936?
Ja bardzo chętnie zagram.
To się szykuj, bo przywiozę.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Ja wezmę Diplomacy - bardzo fajna i prosta gra na 7 osób. Jak ktoś pamięta Peerelowskiego "Księcia" to będzie wiedział o co chodzi :)
Serdecznie zapraszam. Dużo fanu i knucia a same zasady do wytłumaczenia w 5 minut :)
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Chętnie spróbuje trochę podyplomatyzować. :faja:
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Bagu
Sous-lieutenant
Posty: 404
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 13:43
Lokalizacja: Kraków/Souhwick Massachusetts
Kontakt:

Post autor: Bagu »

No to i ja sie dopisze - wezme ze soba Comand&Colours z jedynie slusznym dodatkiem o rzymie i germanach ;). Gettysburg z TiS`a, i pozwole sobie przemycić ZOMBIES!! zupełnie nie strategiczna gra ale po nocy spedzonej nad żetonami można sie czymś odstresować prawda? :D
Rell; sa jeszcze miejsca w domku? Jak nie to szkoła...
http://spartan-painting.blogspot.com/ <---BLOG O MODELARSTWIE I WARGAMINGU!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Co do domku, muszę sam zrobić weryfikację, dam znać wkrótce.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”