II Pola chwały (28-30 września 2007)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10548
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2089 times
Been thanked: 2820 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Wygląda na to, że Zulus z silną ekipą pod wezwaniem z Bochnii gra w Orła (jak rok temu), więc na pewno przyda się nam normalny stół.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

OK, to już dla Was zaklepię duży stół a pewnie nawet 2, bo pewnie ktoś jeszcze się zjawi. Dzięki za szybki odzew Zulu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Ja też się piszę. Osobiście nie reprezentuję żadnej grupy ale zapewne będzie kilku moich przyjaciół...
Poza tym mam pytania. Mogę być odpowiedzialny za pokazy gier planszowych o starożytności. System GBoH (kilka tytułów, o których tak często trąbię tutaj na forum: Great Battles of Alexander, War Galley oraz prawdopodobnie Caesar: Conquest of Gaul) oraz Ancient World: Carthage GMT. Sukcesorzy Gołębiowskiego. Ewentualnie drobna niespodzianka... Są to wszystko gry żetonowe wymagające stołu... mhm... dużego - jeden 150x80 cm powinien wystarczyć, choć może w przypadku Kartaginy przydałaby się dostawka.
Doświadczenie z Muszyny pokazało jednak, że nie ma co zabierać wszystkich posiadanych gier, bo potem czasu brakuje na zajęcie się nimi. Jeśli ktoś ma do mnie specjalne życzenia (Anders, bitwa Pyrrusa pod Lilybaeum?), niech pisze.

Prowadzę też rozmowy z Robertem w sprawie noclegów i "szczegółowych kwestionariuszy pokazów", więc postaram się spełnić wszelkie formalności co do uczestnictwa w Polach Chwały.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Post autor: Teufel »

Co do gier starożytnych zamierzam przywieść Aleksandra, Cezara wojnę galijską oraz domową, Wujaw, który chyba również wpadnie ma Alezję i Gerogvie - wszystko z GBoH. Albo jak ktoś chce coś z gier TiSu.
RyTo przebrnąłeś przez zasady Carthage? Zjadliwe?
Legiony i ja mamy się dobrze.
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Anders »

Lilybaeum? Z Tobą? Zawsze:D

Też pewnie będę... jakie-ż to formalności czekają chętnych?
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Ja mogę wziąć:
- The Battles of Waterloo
- Samurai
- RAN
- Alessia
- Gustav Adolf the Great
- Preussiisch Eylau (AP)
- Flying Colors
- i jeśli dojdzie GBoA

Najlepiej by bym wziął dwie którymi mogę się zająć w czasie konwentu ale jeżeli jest ktoś chętny to mogę którąś udostępnić.
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

No to ja biorę własnego Aleksandra z Tyrantem, War Galley oraz Carthage. Postaram się przygotować na "pokazy" tych gier, tzn. każdemu chętnemu będę tłumaczył zasady i rozgrywał przykładowy scenariusz/bitwę.

Carthage ma znośne zasady. Kłopot zaczyna się po rozstawieniu planszy i wszelkich żetonów. Tabelki, plansze na żetony informacyjne... to wszystko zajmuje bardzo dużo miejsca. Gra zapewnia niezłą swobodę - takie miasta można zdobywać na co najmniej cztery sposoby... jednocześnie jednak jest mnóstwo tabelek i modyfikatorów (choćby rozstrzyganie bitew). Przepisy podstawowe są proste - ruch, walka itd. Szczegółowe jednak przeprowadzenie jednego etapu wojny punickiej z losowaniem urzędników rzymskich, rzucaniem kością na nastrój rady kartagińskiej - to wszystko może przytłoczyć grającego po raz pierwszy.
Są na szczęście scenariusze wprowadzające - trwają krócej ale i dają nieco mniej emocji niż pierwsza punicka.
Osobiście, nigdy jeszcze nie rozegrałem całej wojny między Rzymem a Kartaginą.

Anders, formalności typu zgłoszenie się na określony typ noclegu :) oraz jeśli chcesz "pokazywać" swoje gry, to musisz podać określone informacje względem nich.

Grenadyerze, jeśli byś mógł Samuraja i RAN (ewentualnie Flying Colors), to moglibyśmy dokończyć nasz pojedynek na miecze :)

Zresztą wszelkie gry z systemu GBoH cieszą się moim zainteresowaniem.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Anders pisze:Lilybaeum? Z Tobą? Zawsze:D

Też pewnie będę... jakie-ż to formalności czekają chętnych?
Bardziej na mnie czekają - tzn. jakieś info na stronę konwentu się przyda i muszę wiedzieć ile stołów i krzeseł będziemy potrzebowali.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

To wezmę samurajów i BoW.
Rozumiem, że zgłoszenia o stoły i noclegi składamy indywidualnie.

EDIT: No i Flying Colors :)
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Post autor: Teufel »

Również bardzo chętnie zapoznałbym się , jak czas pozwoli, z Flying Colors i hiszpańską flotą :)
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Grenadyer pisze:To wezmę samurajów i BoW.
Rozumiem, że zgłoszenia o stoły i noclegi składamy indywidualnie.

EDIT: No i Flying Colors :)
To znaczy do mnie, jeśli o to chodzi.

Ja ze swojej strony proponowałbym, żeby zagrać w Kircholm i Wiedeń Dragona, które dużo osób zna, ale będą ludzie z zagranicy, dla których to może być atrakcją, bo o tych bitwach i o naszej historii niewiele wiedzę i są tego ciekawi, a w zagraniczne to zwykle nagrali się u siebie i nie jest to dla nich aż taka atrakcja. Poza tym chyba nie obędzie się bez Waterloo i zapowiadam się z Ostrołęką.

Tyle z mojej strony.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Prosił bym dokładniejsze informacje nt bazy noclegowej.

Dobrze by wyło się poumawiać już na konkretne rozgrywki.
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Anders + RyTo = Lilybaeum z Tyranta (GBoA). Duża bitwa, da się upchnąć jeszcze garść chętnych.

RyTo + Grenadyer = Samurai/Ran. Bitwa z pojedynkami samurajów i przełamującymi linię wroga szarżami konnicy :)

RyTo + Teufel + chętni (mam nadzieję, że Teufel jest chętny :p) = Carthage. Kiedyś muszę rozegrać tą pierwszą punicką.

Poza tym zapewne Rzymianie i barbarzyńcy z innych gier GBoH... No i trochę popływamy, mam nadzieję, w międzyczasie.

To moje propozycje.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Anders »

Ja też do Samuraia!

No i rzecz jasna Carthage - nie byłbym sobą
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Post autor: Teufel »

Teufel jest chętny.
Zagram chętnie z kimś w Farsalos, Mundę, bądź Tapsus z Wojny Domowej Cezara z GBoH. Dwie pierwsze bitwy są duże, ale szybko to idzie, spokojnie na kilku graczy. I jeśli można się załapać to na coś z dodatku Tyrant. :)
Legiony i ja mamy się dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”