Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest piątek, 17 sierpnia 2018, 09:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)
PostNapisane: poniedziałek, 3 października 2016, 14:01 
Major General

Raleen napisał(a):
System jest symulatorem czołgu

Nie przesadzajmy z tym "symulatorem", to X-Wing z plastikowymi czołgami z Flames of War zamiast statków kosmicznych. ;)

Widzę, że gry bitewne miały całkiem silną reprezentację. :) Jak życie pozahobbystyczne pozwoli, to może się wybiorę za rok...

The Node / Sturmovik Commander PL Zapraszam!

PostNapisane: poniedziałek, 3 października 2016, 14:21 
Colonel Général

Ja nieobeznany, z tym systemem piszę co mi powiedzieli ;). Mogę dodać, że Stemirowi, znanemu części z Was, się spodobał. Natomiast rzeczywiście, bitewniaki w tym roku wypadły bardzo dobrze, lepiej niż w poprzednich, powiedzmy dwóch, latach (dalej wstecz chyba ciężko mi porównywać). Widać było sporą różnorodność, czyli poza Wargamerem i FtF było kilka innych, ciekawych pokazów, moim zdaniem bardziej interesujących niż to co prezentują te dwie bardziej masowo działające firmy.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: poniedziałek, 3 października 2016, 20:06 
Général de Division Commandant de place

mp_stilgar napisał(a):
To były moje pierwsze "Pola Chwały" i choć byłem krótko, bardzo mi się podobało. Dziękuję Leliwie i Andersowi oraz młodym współgraczom za epickie starcie w C&C (mam trochę wyrzuty sumienia że namówiłem Andersa, przynajmniej poznał w tym czasie zasady do "Hands in the sea" ;) ). Fajnie że udało się także z Andersem rozegrać parę tur w Hellenes. Było sporo gier w które bym zagrał, albo chociaż poznał, niestety sił już nie wystarczyło. Następnym razem. Dzięki!

W Łapy na Morzu zagraliśmy nazajutrz.
wheeski napisał(a):
Pozwolę sobie na moje 3 grosze..

W tym roku nie wybierałem się do Niepołomic z racji pewnych zobowiązań rodzinnych. W ostatniej chwili sprawa się posypała i lekarz nie pozwolił zabrać młodych w góry. Tym samym pojawiła się możliwość odwiedzin Pól Chwały. (Szczególnie że w swoim towarzystwie uprawiałem silny marketing bezpośredni tego wydarzenia.) Pojawiłem się jako widz z dwójką córek które miały "różne" humory w tym dniu.

Garść spostrzeżeń.

Co mi się podobało:

1.) Moja starsza (6 lat) była zachwycona pokazami kilku grup rekonstrukcyjnych. Sama siadała na trawie i stwierdzała że dalej nie idzie bo "fajnie mówią". Wysłuchaliśmy więc wykładu o szermierce wśród szlachty, o Gotach i coś tam jeszcze (młodsza miała napad humoru więc nie bardzo uważałem).
2.) Obie wręcz piały z zachwytu podczas pokazu mody.
3.) Kącik zabaw dla dzieci (bańki, zjeżdżalnie, etc) fajna rzecz, szczególnie jak masz bardzo małe.

Co podobało mi się mniej.

1.) Przez strefę gier niestety przeleciałem jak wicher. Najmłodszą ledwo powstrzymałem przed demolką stołu do Ogniem i Mieczem. (Szczęśliwie dogoniłem ją zanim dopadła stołu). Planszówki to tylko przeleciałem przez salę. Najwyraźniej w tym roku znowu nie dane mi było się dołączyć. Ale to akurat nie wina organizacji.
2.) Niestety nie podobało mi się podejście kilku osób do używania piro (ew. gazu).
Ja rozumiem że pokazy wojskowe, broń i tak dalej, ale czy naprawdę trzeba było strzelać z Mosina 50cm od głowy trzylatki? Czy ta grupka musiała się rozłożyć w przejściu między zamkiem a "gastronomią"? Panowie byli tak zafascynowani że nie zwracali uwagi na przechodzące osoby. Naprawdę można było się przenieść troszkę dalej, albo przynajmniej zwracać uwagę na otoczenie.
Troszkę podobnie było podczas pokazu mody. Jeszcze się nie skończył, dzieci nie zdążyły wyjść z dziedzińca a koledzy walnęli sobie bez ostrzeżenia serią z rkmu. Mi to nie tragedia, ale parę mam zbierało spanikowaną dziatwę w pośpiechu. (Wystarczyło by uprzedzić)

Na koniec chodzi jednak o to by te drobne minusy nie przesłoniły nam niewątpliwych plusów.
Impreza bardzo fajna, dziewczyny szczęśliwe. Czego chcieć więcej..

Za rok też wpadnę.. A czy zagram w coś to jeden BÓG wie..

Napisałeś co podobalo się dziewczynom. A co Tobie się podobało?
Raleen napisał(a):
Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim, którzy przybyli. Osobno chciałem podziękować tym, z którymi grałem (Marcon - Hannibal: Rome vs. Carthage), (Monthion i Kregis - Ostrołęka), (Raubritter, Pietia, Herman, Gollum, Zygfryd, Maciunia - Struggle of Empires), (Magnum, Monthion, Namek - The Napoleonic Wars).

A można by też wspomnieć o tym, który użyczył Hannibala.

PostNapisane: poniedziałek, 3 października 2016, 20:24 
Sous-lieutenant

Zbierając się w niedziele z sal dla nas przeznaczonych znalazłem następujące rzeczy:
mapę Agincourt z magazynu C3i, zalaminową mapę Agincourt (BSO Games) i jakieś ksera materiałów do którejś z tych gier.
Właścicielowi mogę je zwrócić osobiście np. na konwencie w Krakowie lub wysłać pocztą.

PostNapisane: wtorek, 4 października 2016, 08:26 
Colonel Général

leliwa napisał(a):
A można by też wspomnieć o tym, który użyczył Hannibala.

Oczywiście Leliwo, bardzo dziękujemy. Nie byłem pewien czyj to był egzemplarz, stąd nie pisałem.
wheeski napisał(a):
2.) Niestety nie podobało mi się podejście kilku osób do używania piro (ew. gazu).
Ja rozumiem że pokazy wojskowe, broń i tak dalej, ale czy naprawdę trzeba było strzelać z Mosina 50cm od głowy trzylatki? Czy ta grupka musiała się rozłożyć w przejściu między zamkiem a "gastronomią"? Panowie byli tak zafascynowani że nie zwracali uwagi na przechodzące osoby. Naprawdę można było się przenieść troszkę dalej, albo przynajmniej zwracać uwagę na otoczenie.
Troszkę podobnie było podczas pokazu mody. Jeszcze się nie skończył, dzieci nie zdążyły wyjść z dziedzińca a koledzy walnęli sobie bez ostrzeżenia serią z rkmu. Mi to nie tragedia, ale parę mam zbierało spanikowaną dziatwę w pośpiechu. (Wystarczyło by uprzedzić)

Przekażę to głównemu organizatorowi i osobom odpowiedzialnym za rekonstrukcję. Nie powinno to tak wyglądać, ale na wiele grup jakie są na Polach Chwały czasem zdarzają się tacy co jeszcze nie opanowali pewnych standardów zachowania w stosunku do publiczności.

Co do zgub, ja nie mogę się doszukać u siebie drugiego zestawu laminowanych tabel do "Ostrołęki" (zalaminowałem sobie dwa zestawy przed imprezą), ale prawdopodobnie po części to wina ogólnego bałaganu u mnie i ostatecznie nie jest to dla mnie wielki problem.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: piątek, 7 października 2016, 19:43 
Lieutenant-Adjudant-Major

Raleen napisał(a):
Relacja z imprezy na Portalu Strategie – gry bitewne:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=135

No proszę, załapałem się na fotki podczas starcia z Gregorusem :)
Była to moja pierwsza wizyta w Niepołomicach, i mam nadzieję, nie ostatnia. Fajna atmosfera, świetni ludzie, czego chcieć więcej? Za rok może uda mi się zagrać w jakieś planszówki.

PostNapisane: piątek, 7 października 2016, 21:22 
Colonel Général

Nie wszystkich znam, stąd wspomniałem tylko o Gregorusie, ale podpiszę.
No i właściwie tyłem Cię złapałem...

PostNapisane: sobota, 8 października 2016, 10:42 
Capitaine

Od przodka też jest. Tam, gdzie Schtrasny mówi: Hello! :mrgreen:

PostNapisane: sobota, 8 października 2016, 12:11 
Colonel Général

To prawda. Mam jeszcze jedno zdjęcie, gdzie też jest w całej okazałości.

PostNapisane: sobota, 8 października 2016, 14:56 
Lieutenant-Adjudant-Major

Raleen napisał(a):
To prawda. Mam jeszcze jedno zdjęcie, gdzie też jest w całej okazałości.

Powiało grozą :o ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]