Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest poniedziałek, 15 października 2018, 21:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)
PostNapisane: poniedziałek, 28 września 2015, 11:00 
Lieutenant-Adjudant-Major

Ja również w imieniu swoim i Goluma (nie umie czytać, ani pisać :D) chciałem podziękować organizatorom. Było bardzo sympatycznie – zarówno w temacie gier, jak i czysto towarzyskim.
W piątek zagraliśmy z Jackiem i Czarkiem w Angolę. Długo się zbierałem do zagrania w tę produkcję i w końcu się udało. Gra mnie ani nie zawiodła, ani nie zachwyciła. Podoba mi się olschoolowy system walki oraz formowania talii rozkazów. Na minus dosyć dziwny system punktowania i czas rozgrywki – gra mogłaby być trochę krótsza. Niemniej zawiedziony nie jestem, do tytułu na pewno powrócę. Mimo, że nie dograliśmy 2 (?) ostatnich tur to grało się bardzo fajnie.
W sobotę wraz z Golumem, Naharem i synem jednego z uczestników odpaliliśmy Chaos in the Old World. Później z Pędrakiem, Naharem i Golumem odpaliliśmy Mythotopię. Na koniec zasiedliśmy z Golumem do Stom over Normandy. Niestety mój przeciwnik w skutek choroby i przyjęcia dużej ilości % opadł z sił i skończyliśmy grę po 3 rundach. Zacząłem szukać innego przeciwnika i Czarek się skusił. Zagraliśmy chyba 4 rundy i stwierdziliśmy, że godzina 3:45 jest odpowiednią porą zakończenia rozgrywki.
W niedziele w końcu zagrałem pełną partię w SoN – wygrał Golum Aliantami, ale losy zwycięstwa rozstrzygnęły się dosłownie w ostatniej turze. Gra jest bardzo fajna, jeśli ktoś lubi ten system to szczerze polecam.

PostNapisane: poniedziałek, 28 września 2015, 12:31 
Général de Division Commandant de place

Po upojnej podróży PKP i koniecznym w związku z tym wypoczynkiem kilka słów ode mnie. Zacne towarzystwo, dobre trunki, jak zwykle niebanalna i nietuzinkowa atmosfera. Serdecznie dziękuję współgraczom i współtowarzyszom biesiad, pieśni oraz tańców (?): Jackowi za wsparcie w Angoli, Golumowi i Hermanowi za stawianie dzielnego oporu w tejże dziczy. Temu ostatniemu także za epickie boje w Normandii, okraszone klimatycznymi wstawkami propagandowymi. Przemkowi za naukę języka ugro-fińskiego w piątek. Igorowi za bezwypadkową jazdę, a Krzychowi oraz Michałowi za półtoragodzinną dyskusję nad planszą do Sukcesorów, tematycznie nie związaną z samą grą :lol:

"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."

PostNapisane: poniedziałek, 28 września 2015, 14:26 
Adjoint

Tego roku z Niepołomic przywiozłem oprócz przeziębienia także Ostrołękę Raleena – jego Opus Magnum, tudzież rozprawę habilitacyjną oraz moc wspomnień. Dziękuję Organizatorom i Współgraczom (Marconowi, Szaremu, Samuelowi, Raleenowi, Dajmiechowi i Namkowi) oraz pozostałym uczestnikom za partyjki pełne emocji i wesołe towarzystwo. Mam wrażenie, że ekipa planszówkowców dopisała jak nigdy przedtem. Udało mi się zagrać dwa razy w Zimną Wojnę i dwa razy w Marię (szczególnie druga partia gdzie Marcon dzielnie bronił się Austrią, a nawet poszedł Saksonią do ofensywy na Berlin, Szary zaś jako Prusak skupiał siły do ataku w kierunku Wiednia, a laur zwycięstwa sprzątnął Marii tersesie sprzed nosa Ludwik XV, była bardzo zacna). Ponadto w piątkową noc rozegraliśmy z Samuelem całą wojnę o sukcesję hiszpańską a w sobotę powalczyliśmy w cztery osoby o supremację w Japonii (Shogun). Świetnych wrażeń i mnóstwo zabawy dostarczył mi też Towarzysz Koba imprezujący wespół z generałem Tuchaczewskim w pijanych pląsach. W przerwie dłuższych tytułów udało się zagrać dwa razy w Dos de Mayo. Muszę także wspomnieć o tym, że tegoroczne Pola Chwały rozpocząłem właściwie już w czwartek partyjką z Bambroughem w Crusade and Revolution więc cieszę się niezmiernie z odpalenia tak dużej ilości tytułów.

PostNapisane: poniedziałek, 28 września 2015, 15:28 
Adjudant

Z trzech dłuższych tytułów na które się umówiłem w tym roku niestety jedynie udało się zagrać w Orła i Gwiazdę, ale za to przynajmniej pograłem dość sporo w krótsze tytuły :). Z pośród tych lżejszych gier bardzo fajnie było poznać Shoguna jak i karcianego Stalina który okazał się bardzo zabawną grą :). Również miło było poznać nowe osoby jak i spotkać się już ze znanymi z wcześniejszych konwentów graczami.

Dziękuję organizatorom jaki i pozostałym uczestnikom za kolejne udane Pola Chwały. Pozdrawiam i do zobaczenia (z częścią osób mam nadzieję że już za trzy tygodnie w Krakowie :D).

PostNapisane: poniedziałek, 28 września 2015, 15:56 
Podporucznik

I ja tez chciałbym podziękować organizatorom i współgraczom. W szczególności Petru i Szaremu za dwie rozgrywki w Marię, która przebojem wdarła się na moją osobistą listę must have. Miałem też okazję zagrać w Zimną Wojnę, Here i Stand'a, 2 de Mayo, Gothic Invasion, Command and Colors i Szoguna, a w formie wesołego przerywnika także i zabawnego Towarzysza Kobę :) Tegoroczne Pola Chwały okazały się dla mnie chyba najbardziej udanymi do tej pory pod względem czasu spędzonego nad planszą. Żałuję tylko, że nie udało mi się zagrać w końcu w Nieszczęśliwego Króla Karola

PostNapisane: poniedziałek, 28 września 2015, 22:03 
Major en second

Ja tam wpadłem trochę znienacka ale najważniejszą personę nawiedziłem 8-)

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: wtorek, 29 września 2015, 14:35 

Magnum-KR napisał(a):
Cześć,
Pozdrowienia dla wszystkich. Pojawiłem się na Polach Chwały po raz pierwszy. Nie umówiłem się na żadne gry, więc byłem tylko na zwiadach ;-) ale za to i w piątek i w sobotę.
Jak się ktoś zastanawia co to za szpieg był, to ja ten z grupy rekonstrukcyjnej Bufflo Billa ;-)
Na październik już się postaram ustawić na granie.

A ja was wziąłem za francuskich "Coureurs du Bois" z wojny siedmioletniej. Ale to takie zboczenie związane z grami wojennymi.

W Krakowie znów Czerwony Koń pod moim dowództwem będzie "czarnym koniem" rozgrywki w Sukcesorów. :D

PostNapisane: wtorek, 29 września 2015, 18:57 
Podporucznik

Przeglądając zdjęcia natrafiłem na takową inscenizację:
Obrazek
Żałuję, że nie widziałem :)

PostNapisane: wtorek, 29 września 2015, 20:56 
Adjudant

leliwa napisał(a):
Magnum-KR napisał(a):
Cześć,
Pozdrowienia dla wszystkich. Pojawiłem się na Polach Chwały po raz pierwszy. Nie umówiłem się na żadne gry, więc byłem tylko na zwiadach ;-) ale za to i w piątek i w sobotę.
Jak się ktoś zastanawia co to za szpieg był, to ja ten z grupy rekonstrukcyjnej Bufflo Billa ;-)
Na październik już się postaram ustawić na granie.

A ja was wziąłem za francuskich "Coureurs du Bois" z wojny siedmioletniej. Ale to takie zboczenie związane z grami wojennymi.

W Krakowie znów Czerwony Koń pod moim dowództwem będzie "czarnym koniem" rozgrywki w Sukcesorów. :D

Hmm... Nas? Ja byłem jeden... Nie mylisz mnie z kimś? Z tą grupą rekonstrukcyjną Bufflo Billa to był żart. A co do "Coureurs du Bois" z wojny siedmioletniej to rzeczywiście kapelusz kupiłem w Kanadzie ;-)

PostNapisane: wtorek, 29 września 2015, 22:15 
Adjudant-Major

Były to moje pierwsze, aczkolwiek, jak już jestem pewien, nieostatnie moje Pola Chwały. To wspaniała, bardzo klimatyczna impreza i cieszę się, że mogłem w niej uczestniczyć. Dziękuję za powszechną życzliwość wszystkich spotkanych, pracę organizatorów i obiad darmo :D
Również pragnę podziękować wszystkim swoim współgraczom, wpierw Petru i Markonowi, za dwie naprawdę ciekawe rozgrywki w Marię, zwłaszcza drugą, która była niesamowitym wyzwaniem, w którym do samego końca szale zwycięstwa targane były na wszystkie strony, choć szczególne gratulacje za ten fakt trafiają do błyskotliwej gry Markona Teresy. Wdzięczny jestem tym bardziej, że zostałem do niej przygarnięty mimo rozłożonego już przez nich ,,Nieszczęśliwego Króla Karola".
Dalej duetowi Adama i Leliwy, których mogłem powołać na unijnych świadków nieudacznictwa dywizjonera Windera w ,,Stonewall's Sword". Choć gry nie udało się skończyć, powiem, że system wydaje mi się bardzo ciekawy, nawet pomimo wielkiej losowości, która wiele solidnie policzonych rzeczy obróciła w niwecz, a najbardziej nieprzygotowane, spartolone natarcie, zakończyło sukcesem.
Takoż dziękuję Namekowi za zapoznanie mnie z ,,Zimną Wojną", która wydaje mi się również wartym szczególnie uwagi tytułem.
Khamulowi z kolei dziękuję za podwózkę do Krakowa.

Jeszcze raz dziękuję.

PostNapisane: środa, 30 września 2015, 10:02 
Sous-lieutenant

Ja również byłem po raz pierwszy. Świetna impreza. Wielu nowych ludzi poznałem ale też niestety nie spotkałem się z różnych powodów z Kadzikiem i Raleenem. Nawet partyjkę w Liona z Kretusem rozegrałem hehe.

Odnośnie Coureurs du Bois to może ze mną pomyliliście bo ja tam się po salach kręciłem co prawda jako rangers ale po zdjęciu bonnetu mogłem wyglądać jak coureurs du bois (jak już zaciukałem tego francuza to zdjąłem z niego fajną kapotę wełnianą) :D.

PostNapisane: czwartek, 1 października 2015, 15:54 
Lieutenant

Tak się dobrze bawiłem, że aż się rozchorowałem.
Miło było znowu Was wiedzieć Panowie.

PostNapisane: czwartek, 1 października 2015, 19:29 
Sous-lieutenant

Świetna impreza. Mimo że konferencję o stresie pola walki ledwo liznąłem, w sobotę deszcz lał jak chyba jeszcze nigdy w historii konwentu, w nie wszystkie zaplanowane tytuły zagrałem, te zaś w które zagrałem skończyły się moją porażką, a w niedzielę w ogóle nie dotarłem (na pohybel zapiekankom diabelskim), to i tak było świetnie. Dziękuje wszystkim z którymi udało mi się zagrać, jak również tym z którymi udało się porozmawiać. Do zobaczenia na konwencie krakowskim.

PostNapisane: piątek, 2 października 2015, 11:18 
Colonel Général

Relacja z imprezy na Portalu Strategie – gry planszowe:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: piątek, 2 października 2015, 11:37 

Na konwencie nie było rozgrywek w gry z serii COIN. Gra z tym podpisem to Angola z MMP. Koncepcja mechaniki nieco odmienna od COIN'ów.

"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]