X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3969 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Raleen »

Spytam się jeszcze, ale o 12.00 w piątek to obawiam się, że faktycznie może zostawać hotel...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Leliwa »

Szary pisze:Choć zupełnie nie wiem czego się spodziewać (strona PCh to mieszanina informacji o dwóch poprzednich edycjach :? ) to już wiem, że będę.

Przyjrzę się może rekonstrukcji, pójdę na koncert JK. Jako, że ponownie obudziło się u mnie zainteresowanie bitewniakami, powinienem mieć już gotową grupkę szlachciców do PiL, a i ciekawi mnie BW:N.

Z tytułów planszowych, mogę przywieźć i zagrać w 1806: Rosbach Avenged, Lee vs Grant, Lee Invades the North, 1776, Sun of York, Clash of Steel, CSA, Veracruz!, The Atlanta Campaign, praktycznie wszystko Dragona z wcześniejszych niż II WŚ (prócz Kircholmu), Les deux Bretagne, Operation Kadesh, The New Mexico Campaign.

Jeśli chodzi o inne gry, jestem otwarty na propozycje. Z chęcią zagrałbym w Por le Dieu et por le Roy.
Możesz się spodziewać nas przede wszystkim. Masz wiele rzeczy, które ja mam. Też mam Wandejczyków. możemy spróbować zagrać.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Samuel »

Harmonogram interdyscyplinarnej konferencji naukowej "Psychologia boju. Człowiek w doświadczeniu granicznym" (Niepołomice 25-26.09.2015) do ściągnięcia na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=219

Choć koliduje to z zasadniczym celem naszego pobytu na "Polach", jednak chętnych do oderwania się na chwilę (np. sobotnie przedpołudnie) od planszy serdecznie zapraszam na organizowaną przeze mnie konferencję - będzie się odbywała na II piętrze Zamku. Będą takie smaczki jak referat tłumacza "Stalowych burz" czy wykorzystanie wiedzy o bizantyńskich podstępach wojennych we współczesnej doktrynie wojskowej Rosji. :)
Niestety, wspomniana konferencja wiąże mnie do 14.00 w sobotę, a i później zapewne sporo czasu będę musiał poświęcić licznym Znajomym, których pozapraszałem do Niepołomic, więc pewnie na rozgrywki zostanie mi czas przede wszystkim późnym sobotnim wieczorem. Dlatego nie umawiam się z góry tym razem, liczę, że zawsze znajdzie się ktoś chętny, by przygarnąć do planszy zbłąkanego gościa. ;)
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Darth Stalin »

Samuel pisze:wykorzystanie wiedzy o bizantyńskich podstępach wojennych we współczesnej doktrynie wojskowej Rosji.
Mnie w tym roku na PCh niestety nie będzie :( ale czy jest jakaś możliwość zapoznania się z tym referatem? Za takową byłbym z góry wdzięczny, albowiem zapowiada się wielce ciekawie :ugeek: .
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Samuel »

Darth Stalin pisze:
Samuel pisze:wykorzystanie wiedzy o bizantyńskich podstępach wojennych we współczesnej doktrynie wojskowej Rosji.
Mnie w tym roku na PCh niestety nie będzie :( ale czy jest jakaś możliwość zapoznania się z tym referatem? Za takową byłbym z góry wdzięczny, albowiem zapowiada się wielce ciekawie :ugeek: .
Zapytam referenta :)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Leliwa »

Te piątkowe o szarży kawalerii rzymskiej i Rusach oraz sobotnie o wozach bojowych pod Magnezją ciekawe pewnie będą. :D
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Samuel »

leliwa pisze:Te piątkowe o szarży kawalerii rzymskiej i Rusach oraz sobotnie o wozach bojowych pod Magnezją ciekawe pewnie będą. :D
Leliwo, Ty masz nocleg od czwartku a oficjalnie nawet jako uczestnik konferencji, mam więc nadzieję, że przynajmniej te ciekawe referaty nawiedzisz. :D
Jeśli chodzi o przywożone gry, to mój zestaw dobieram pod kątem przyjezdnej młodzieży (mój, bratanek, harcerze, rodzina Jacka...): "Gra o Tron", "Talizman" (potomstwo Jacka niech określi, którymi dodatkami byłoby zainteresowane :)), "The Gothic Invasion", "Sekigahara", "Orzeł, Lew i Lilie", może "1989", może NPwS, bo sam w końcu też bym w coś stosunkowo szybkiego zagrał :) Inne gry przywożę tylko na żądanie ;)
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Monthion »

Namek pisze: (...) Ja bym się pisał na Paths of Glory jak i chętnie bym sobie odświeżył stary Grunwald :). Ze swojej strony mogę zabrać Orła i Gwiazdę jak i wytłumaczyć reguły :).
To lubię, jeden post i jestem ustawiony na 3 partie. Po namyśle radzę, nie bierz mnie Bartku pod uwagę w piątkowych rozgrywkach, nie wiem czy przyjadę, a nawet jeśli tak się stanie, to będę sobie szukał jakiś sparingpartnerów na własną rękę. Proponuje więc, w sobotę zagrać Grunwald oraz Orła i gwiazdę, a w niedziele Paths of Glory.
Odnośnie konferencji to też jestem zainteresowany kilkoma wystąpieniami, ale aby nie rozbijać nadto rozgrywek pewno byłbym obecny na 1-2. Czy będzie zatem możliwość zapoznania się z nimi, jeśli nie w formie publikacji pokonferencyjnej to chociaż w formie online na jakieś stronie UJ-otowskiej albo Pól Chwały?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3969 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Raleen »

Informacje organizacyjne

Odnośnie tego o co pytał Kpt. Bomba czyli możliwości grania w piątek od godz. 12 będę miał pewną odpowiedź za tydzień w środę-czwartek. Na chwilę obecną taka możliwość nie jest przewidziana.

Odnośnie tego o co pytał Khamul czyli nocowania na zamku również pewną odpowiedź będę miał za tydzień w środę-czwartek. Nocowanie w szkole jak w latach poprzednich. Jeśli będą zainteresowani i będzie ich dużo, można się postarać o odrębną salę.
Nieoficjalnie, tak jak pisałem, możliwość nocowania na zamku powinna być, tak jak w zeszłym roku.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Khamul »

Raleen pisze:Odnośnie tego o co pytał Kpt. Bomba czyli możliwości grania w piątek od godz. 12 będę miał pewną odpowiedź za tydzień w środę-czwartek. Na chwilę obecną taka możliwość nie jest przewidziana.
Od dwóch lat pojawiamy się z Namkiem tak koło 13tej, i nie było problemu z dostaniem się na salę, problem był z brakiem graczy o tej porze ;). W tamtym roku musieliśmy jedynie stoły pownosić (chyba dwa lata temu był podobny problem), ekipa wnosząca stoły była zaplanowana po 15tej, ale chyba sami to ogarnęliśmy i zaczęliśmy grać coś o 15tej, popraw mnie leliwa? Także myślę, że na granie od 12tej jest szansa. Chyba i ja z Namkiem pojawimy się w okolicach południa, ale jeszcze nie dogadaliśmy się jak jedziemy.
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Szary »

Jak jest więc z noclegiem w szkole? Można nocować w nocy z piątku na sobotę? A z czwartku na piątek? Bo z chęcią posłuchałbym konferencji, a nie chciałbym spać w rowie ;)

A ma ktoś może jakieś harmonogramy imprezy, listę wystawców, etc?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3969 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Raleen »

Z piątku na sobotę spać można. Z czwartku na piątek - raczej nie tzn. nie ma takich ustaleń i nie był nocleg organizowany na te dni.
W obserwatorium astronomicznym w centrum miasta są domki z noclegami - 30 zł za noc brali rok temu.

Harmonogram imprezy powstaje, bo - jak to zwykle bywa - do ostatniej chwili zgłaszają się różni ludzie, firmy itd. Bardzo długo trwa ich rozmieszczanie, organizowanie wszystkiego. Tak jak podałem wcześniej z planszówek obecni będą (poza naszą grupą graczy wojennych):
- wyd. Alter
- wyd. Fabryka Gier Historycznych (ma być organizowany m.in. turniej gry Veto)
- firma Trefl
- wyd. Inte-gra
- wyd. Wolf Fang
- wyd. Polskie Gry Planszowe

Z figurek obecni będą na pewno Wargamer i First to Fight, a także nasi koledzy z systemem "Bogowie Wojny - Napoleon". Jak co roku na I piętrze zamku będzie wystawa i konkurs modelarski. W podziemiach zamkowych odbędzie się turniej "Ogniem i Mieczem".

Ponadto ponad 40 grup rekonstrukcyjnych, przedstawiających niemal wszystkie okresy historyczne, od starożytności do współczesności. Będzie czołg T-34/85.

Jak co roku będą miały swoje stanowiska muzea, prawdopodobnie będą też weterani działający przy muzeum w Nowej Hucie.

Program konferencji organizowanej przez Michała Stachurę zamieściłem wyżej. Nie wiem jak z innymi panelami konferencyjnymi (w tym roku organizator ma problemy z pojawieniem się).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3969 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Raleen »

Szary, z tym nocowaniem dla Ciebie w szkole z czwartku na piątek zapytam jeszcze. Myślę, że da się załatwić.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3969 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Raleen »

Plan pokazów grup rekonstrukcyjnych (może jeszcze ulec zmianie)

SOBOTA 26.09.15
9:30 Odprawa dowódców grup Zamek, dziedziniec
10:00 Turniej rycerski i pasowanie na rycerza Zamek, dziedziniec
11:00 Napoleońskie werble Zamek, dziedziniec
11:15 Warsztaty pieśni patriotycznych Zamek, dziedziniec
11:45 1939 - 3 pułk strzelców podhalańskich Zamek, dziedziniec
12:00 Przygotowania do pokazów drugowojennych Parkur
12:15 Średniowiecze wczesne Ogrody Królowej Bony
12:15 Współczesność - 21 Brygada SP Zamek, dziedziniec
12:30 I Wojna Światowa - Rosjanie MCDiS
12:45 Tańce dworskie - Per Saecula Zamek, dziedziniec
13:00 XIX wiek Wiosna Ludów – pokazy kawaleryjskie Parkur
13:15 XVIII wiek walka o niepodległość USA, Indianie
Zamek, dziedziniec
13:15 Średniowiecze XIII-XV wiek Ogrody Królowej Bony
13:30 XIX wiek okres napoleoński - Austria MCDiS
13:45 XIX wiek Wojna Secesyjna Zamek, dziedziniec
14:00 Współczesność 6 DPD/kawaleria XVII wiek RON Parkur
14:15 XIX wiek Wiosna Ludów MCDiS
14:15 Starożytność - Celtica Ogrody Królowej Bony
14:30 XIX wiek okres napoleoński XW pułk 2 i 7 MCDiS
14:45 1939 - pluton cyklistów Zamek, dziedziniec
15:00 Współczesność - 2002 Operacja Jacana Parkur
15:15 Starożytność - Legio XIIII Ogrody Królowej Bony
15:15 II Wojna Światowa - PTH Nowy Sącz Zamek, dziedziniec
15:30 XVIIw - Szwedzi MCDiS
15:45 Współczesność - Milicja Obywatelska Zamek, dziedziniec
16:00 1939 - 6 Pułk Ułanów - pokaz kawaleryjski Parkur
16:15 Tańce dworskie - Per Saecula Zamek, dziedziniec
16:15 Starożytność - Hellas et Roma Ogrody Królowej Bony
16:30 XVII w - RON MCDiS
16:45 II Wojna Światowa - USA Zamek, dziedziniec
17:00 XIX wiek okres napoleoński Parkur
17:15 Prehistoria – epoka kamienia łupanego
Ogrody Królowej Bony
17:15 II Wojna Światowa - Sowieci Zamek, dziedziniec
17:30 I Wojna Światowa - Legiony Polskie MCDiS
17:45 II Wojna Światowa - Niemcy Zamek, dziedziniec
20:00 Bal u Arcyksięcia - kostiumowy, charytatywny
Zamek, dziedziniec

NIEDZIELA 27.09.15
9:30 Odprawa dowódców grup Zamek, dziedziniec
10:00 Defilada grup rekonstrukcyjnych Centrum Niepołomic
11:00 Okazowanie Wojska Wszelakiego Parkur
11:45 Prehistoria – epoka kamienia łupanego
Ogrody Królowej Bony
11:45 XIX wiek okres napoleoński Parkur
12:00 XVII wiek turniej szabli MCDIS
12:30 Starożytność - Hellas et Roma Ogrody Królowej Bony
12:45 II Wojna Światowa inscenizacja 1945 Parkur
12:45 WWII Powstańcy 1944 Zamek, dziedziniec
13:00 XIX wiek okres napoleoński XW pułk 4 i 12 MCDiS
13:15 II Wojna Światowa - Finowie Zamek, dziedziniec
13:15 Starożytność - Legio XIIII Ogrody Królowej Bony
13:45 II Wojna Światowa - PSZ Zamek, dziedziniec
13:45 Współczesność - 2003 Operacja Telic 1 Parkur
14:00 Starożytność - Celtica Ogrody Królowej Bony
14:00 XVIII w Wojna Siedmioletnia Prusy vs Austria MCDiS
14:15 1939 polska piechota 20 PPZK Zamek, dziedziniec
14:30 1920 Bitwa Warszawska inscenizacja MCDiS
14:45 Współczesność Mur Berliński Zamek, dziedziniec
14:45 Średniowiecze wczesne Ogrody Królowej Bony
14:45 1939 - 6 Pułk Ułanów - pokaz kawaleryjski Parkur
15:00 I Wojna Światowa - Austriacy MCDiS
15:15 Współczesność 6 DPD Zamek, dziedziniec
15:30 Średniowiecze XIII-XV wiek Ogrody Królowej Bony
15:45 Współczesność - Milicja Obywatelska Zamek, dziedziniec
16:00 Planowane zakończenie pokazów Zamek, dziedziniec
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Samuel »

Raleen pisze:Z piątku na sobotę spać można. Z czwartku na piątek - raczej nie tzn. nie ma takich ustaleń i nie był nocleg organizowany na te dni.
W obserwatorium astronomicznym w centrum miasta są domki z noclegami - 30 zł za noc brali rok temu.
Jeśli chodzi o noclegi z czwartku na piątek, to możliwe, że domki są, natomiast potem niestety w obserwatorium trwa równoległa impreza i jedyny domek wynająłem już ja i mam zapełniony (przynajmniej z soboty na niedzielę, z piątku na sobotę może udałoby się jakieś miejsce odsprzedać). Jeśli chodzi o nocleg z czwartku na piątek, to zapewne mogę położyć kogoś na Zamku z którymś z profesorów, ale może się to wiązać z kosztami materialnymi i psychicznymi. ;)
Raleen pisze:Harmonogram imprezy powstaje, bo - jak to zwykle bywa - do ostatniej chwili zgłaszają się różni ludzie, firmy itd. Bardzo długo trwa ich rozmieszczanie, organizowanie wszystkiego. Tak jak podałem wcześniej z planszówek obecni będą (poza naszą grupą graczy wojennych):
- wyd. Alter
- wyd. Fabryka Gier Historycznych (ma być organizowany m.in. turniej gry Veto)
- firma Trefl
- wyd. Inte-gra
- wyd. Wolf Fang
- wyd. Polskie Gry Planszowe
a także wydawnictwo Hobbity z Nowego Sącza z wydawaną właśnie grą historyczną "Fief"
Raleen pisze:Ponadto ponad 40 grup rekonstrukcyjnych, przedstawiających niemal wszystkie okresy historyczne, od starożytności do współczesności. Będzie czołg T-34/85.
W zamierzeniu Organizatorów grupy miały być skupione wokół trzech dat: 1415 Agincourt, 1815 Waterloo, 1945 Berlin. Nie mam jednak przeglądu, jak to wyszło w praktyce.
Raleen pisze:Program konferencji organizowanej przez Michała Stachurę zamieściłem wyżej. Nie wiem jak z innymi panelami konferencyjnymi (w tym roku organizator ma problemy z pojawieniem się).
Wydaje mi się, że będzie jeszcze tradycyjny panel o lotnictwie, natomiast ogólnego panelu na pewno tym razem nie będzie, z uwagi na nieobecność jego organizatora, Rafała Woźniaka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”