X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Leliwa »

Koszty psychiczne w moim przypadku nie były zbyt wielkie bo nocowałem zeszłego roku tylko z pewnym doktorem. Takim specjalistą od wozów z kosami. :D
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Samuel »

leliwa pisze:Koszty psychiczne w moim przypadku nie były zbyt wielkie bo nocowałem zeszłego roku tylko z pewnym doktorem. Takim specjalistą od wozów z kosami. :D
I tym razem będziesz zapewne spał z wozami. Można powiedzieć, że będzie to "pokój pod Magnezją". Wiem, wiem, pokój był w Apamei, ale gdybym Ci w obecnych okolicznościach zapewnił pokój w Apamei, mógłbyś mieć pretensje, że każę Ci iść pod prąd ("kiedy szlakiem ku północy podążają hufce ludne ja podnoszę dumnie oczy i odjeżdżam na południe" ;) ).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3969 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Raleen »

Szary, informuję po rozmowie z głównym organizatorem, że nie ma możliwości nocowania z czwartku na piątek w szkole. Myślę, że Samuel może Ci pomóc z noclegiem. Na pewno coś wymyślicie :).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Leliwa »

Samuel pisze:
leliwa pisze:Koszty psychiczne w moim przypadku nie były zbyt wielkie bo nocowałem zeszłego roku tylko z pewnym doktorem. Takim specjalistą od wozów z kosami. :D
I tym razem będziesz zapewne spał z wozami. Można powiedzieć, że będzie to "pokój pod Magnezją". Wiem, wiem, pokój był w Apamei, ale gdybym Ci w obecnych okolicznościach zapewnił pokój w Apamei, mógłbyś mieć pretensje, że każę Ci iść pod prąd ("kiedy szlakiem ku północy podążają hufce ludne ja podnoszę dumnie oczy i odjeżdżam na południe" ;) ).
A może ja lubię iść pod prąd, a nie płynąć jak za przeproszeniem zdechłe niewiadomoco :twisted: !
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Petru Rares »

Zgłaszam się z pewnym opóźnieniem, ale chciałbym przekazać, że będę na tegorocznych PCh, już od piątkowego popołudnia. Zabieram ze sobą Redsów! w których mam niezmierną ochotę zagrać Może ktoś chętny? Ponadto będę miał Marię, Zimną Wojnę i może Monmouth. Sam chętnie dołączę do jakiejś rozgrywki. Zawsze chetny jestem na NPwS, więc Samuelu – może rewanżyk za ubiegły rok?
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Samuel »

Petru Rares pisze:Zawsze chetny jestem na NPwS, więc Samuelu – może rewanżyk za ubiegły rok?
Jeśli się uda wstrzelić między obowiązki rodzinne, zawodowe i towarzyskie - czemu nie? Myślę, że największa szansa byłaby w piątek późno wieczór.
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Franek Strzała »

Petru Rares pisze:Zgłaszam się z pewnym opóźnieniem, ale chciałbym przekazać, że będę na tegorocznych PCh, już od piątkowego popołudnia. Zabieram ze sobą Redsów! w których mam niezmierną ochotę zagrać Może ktoś chętny? Ponadto będę miał Marię, Zimną Wojnę i może Monmouth. Sam chętnie dołączę do jakiejś rozgrywki. Zawsze chetny jestem na NPwS, więc Samuelu – może rewanżyk za ubiegły rok?
Chętnie zagram w Marię.
pozdrawiam
Franek
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Khamul »

Petru Rares pisze:Zgłaszam się z pewnym opóźnieniem, ale chciałbym przekazać, że będę na tegorocznych PCh, już od piątkowego popołudnia. Zabieram ze sobą Redsów! w których mam niezmierną ochotę zagrać Może ktoś chętny? Ponadto będę miał Marię, Zimną Wojnę i może Monmouth. Sam chętnie dołączę do jakiejś rozgrywki. Zawsze chetny jestem na NPwS, więc Samuelu – może rewanżyk za ubiegły rok?
Petru, a może dołączysz do nas (ja i leliwa) w rozgrywkę w Rok 1920 Encore? W sumie to rozmowa z Tobą na zeszłorocznych PCh "zainspirowała mnie", aby powrócić do tej gry ;).

Reds! chętnie zobaczę jak będziesz grał, sam mam, ale jeszcze nie miałem czasu na rozłożenie.
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Petru Rares »

Khamul pisze:Petru, a może dołączysz do nas (ja i leliwa) w rozgrywkę w Rok 1920 Encore? W sumie to rozmowa z Tobą na zeszłorocznych PCh "zainspirowała mnie", aby powrócić do tej gry ;).

Reds! chętnie zobaczę jak będziesz grał, sam mam, ale jeszcze nie miałem czasu na rozłożenie.
Ooo! 1920 - to co prawda jeszcze nie OWC ale jestem podekscytowany i wyrażam wstępne zainteresowanie, choć jeszcze nic nie mogę obiecać, gdyż ponieważ jestem także wstępnie umówiony z Samuelem na NPwS (prawdopodobnie piątek wieczór) i z Monthionem na Marię - tu propozycja dla Franka, czy nie chciałby dołączyć do Marii? (prawdopodobnie zaczniemy w nią grać w sobotę ok. południa) no i pewnie jakaś rozgrywka w Zimną Wojnę się znajdzie w międzyczasie na tapecie. A kiedy zamierzaliście grać w 1920?
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Khamul »

Zamierzaliśmy chyba całą niedzielę na 1920 poświęcić, ale może niech leliwa potwierdzi...
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Leliwa »

Potwierdzam
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Samuel »

A ja mam z kolei pytanie o młodzież strategiczną - zwłaszcza pod kątem Jacka i jego asysty. Ja przywożę ze sobą dwie sztuki, ponadto niewiadoma liczba harcerzy, w obu wypadkach pojawi się toto już w piątek, no i mam kilka propozycji w związku z tym - bardziej przygodowo Talizman, bardziej strategicznie Gra o Tron, bardziej ekonomicznie Świat Dysku - ale może coś jeszcze się pojawi, jak choćby w zeszłym roku Wings of War. Moje możliwości będą trochę od tego wszystkiego zależeć, tzn. jak ulokuję przybyłych, czy będę miał chwilę spokoju na NPwS itp. W każdym razie na NPwS bardzo się cieszę, bo to naprawdę zgrabna gra, choć z pewnym przerostem elementu losowości. ;) Ponadto niewykluczone, że w zespole młodzieżowym postarałbym się w sobotę popołudniu wypróbować "mojego Orła". :)
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Raubritter »

Samuel pisze:choć z pewnym przerostem elementu losowości.
Rzekłeś :-)
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Franek Strzała »

Petru Rares pisze:
Khamul pisze:Petru, a może dołączysz do nas (ja i leliwa) w rozgrywkę w Rok 1920 Encore? W sumie to rozmowa z Tobą na zeszłorocznych PCh "zainspirowała mnie", aby powrócić do tej gry ;).

Reds! chętnie zobaczę jak będziesz grał, sam mam, ale jeszcze nie miałem czasu na rozłożenie.
Ooo! 1920 - to co prawda jeszcze nie OWC ale jestem podekscytowany i wyrażam wstępne zainteresowanie, choć jeszcze nic nie mogę obiecać, gdyż ponieważ jestem także wstępnie umówiony z Samuelem na NPwS (prawdopodobnie piątek wieczór) i z Monthionem na Marię - tu propozycja dla Franka, czy nie chciałby dołączyć do Marii? (prawdopodobnie zaczniemy w nią grać w sobotę ok. południa) no i pewnie jakaś rozgrywka w Zimną Wojnę się znajdzie w międzyczasie na tapecie. A kiedy zamierzaliście grać w 1920?
Bardzo chętnie dołączę.
pozdrawiam
Franek
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Leliwa »

No to jest czwórka. Nic tylko pełen front.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”