X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Franek Strzała »

Może pora powoli się umawiać na rozgrywki? Ja mam wielką nieodpartą chęć zagrać w Churchila. Nie wiem czy do tego czasu będę miał już swoją wersję gry wiec podłączę się chętnie do rozgrywki.
F.
pozdrawiam
Franek
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Herman »

Franczesko ja wezmę swoją :mrgreen: Jedziemy we 3 z Golumem w to musowo!
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Franek Strzała »

funkyherman pisze:Franczesko ja wezmę swoją :mrgreen: Jedziemy we 3 z Golumem w to musowo!
To czuję się zobowiązany :)
pozdrawiam
Franek
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Szary »

Powiedzcie, jak u diaka ma do tych całych Niepołomic dojechać ktoś niezmotoryzowany? Bo strona niepomocna, a google ukryło prawdę przed mymi oczyma :?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43397
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Raleen »

Pod dworcem kolejowym w Krakowie są busy do Niepołomic. Koszt jazdy w jedną stronę to 4 czy 5 zł. Jedzie się około godziny. Kursują dość często tak że nie trzeba długo czekać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Namek »

W tym roku również się zjawię, najprawdopodobniej będę już od piątku.
Monthion pisze:Będę w tym roku na Polach Chwały, na pewno w sobotę i niedzielę, być może także w piątek. Mogę zabrać ze sobą i nauczyć grać w następujące tytuły: Twilight Struggle, Paths of Glory, Sekigahara (wszystkie GMT Games), oraz The First World War (Phalanx Games) Może jeszcze Labirynth (GMT Games), ale muszę potrenować :P . Mogę też wziąć i wraz z chętnymi odświeżyć dragonowskie klasyki w które kiedyś grywałem; Grunwald 1410, Wiedeń 1683, Waterloo 1815, Charków 1942, Ardeny 1944. Gdyby ktoś grał np. w "Orła i gwiazdę" lub inne ciekawe rzeczy które potrafi nauczyć to też chętnie się przysiądę.
Ja bym się pisał na Paths of Glory jak i chętnie bym sobie odświeżył stary Grunwald :). Ze swojej strony mogę zabrać Orła i Gwiazdę jak i wytłumaczyć reguły :).
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Indar »

A ja się piszę na "Sukcesorów..." - z zaznaczeniem że zasady są mi praktycznie obce :)
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Leliwa »

Raleen przesadza. Czas podróży przy licznych przystankach (np objazd Wieliczki) to 40-45 minut. Co do Sukcesorów - to dobrze znów się będę realizował jako nauczyciel.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Samuel »

leliwa pisze:Raleen przesadza. Czas podróży przy licznych przystankach (np objazd Wieliczki) to 40-45 minut. Co do Sukcesorów - to dobrze znów się będę realizował jako nauczyciel.
Przy korkach (a to piątek wieczór :evil: ) może być nawet i ponad godzinę. Jest też opcja - szybki i wygodny pociąg do Wieliczki (21 minut, odjazdy co pół godziny z peronu pierwszego, cena 3 zł) i bus stamtąd, ale szczerze mówiąc trudno mi doradzać, bo jeszcze jej nie wypróbowałem i nie wiem, czy busy odjeżdżają zaraz spod dworca w Wieliczce (w innym wypadku opcja byłaby nieco bezsensowna).
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Indar »

leliwa pisze:Raleen przesadza. Czas podróży przy licznych przystankach (np objazd Wieliczki) to 40-45 minut. Co do Sukcesorów - to dobrze znów się będę realizował jako nauczyciel.
Ale tym razem doprowadźmy grę do końca :)
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43397
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Raleen »

Samuel pisze:
leliwa pisze:Raleen przesadza. Czas podróży przy licznych przystankach (np objazd Wieliczki) to 40-45 minut. Co do Sukcesorów - to dobrze znów się będę realizował jako nauczyciel.
Przy korkach (a to piątek wieczór :evil: ) może być nawet i ponad godzinę. Jest też opcja - szybki i wygodny pociąg do Wieliczki (21 minut, odjazdy co pół godziny z peronu pierwszego, cena 3 zł) i bus stamtąd, ale szczerze mówiąc trudno mi doradzać, bo jeszcze jej nie wypróbowałem i nie wiem, czy busy odjeżdżają zaraz spod dworca w Wieliczce (w innym wypadku opcja byłaby nieco bezsensowna).
Z tymi busami - tak jak pisze Samuel, czas zależy od pory w jakiej się jedzie (korki w Krakowie i pod Krakowem), jak się jedzie wcześniej tak jak Ty leliwo przyjeżdżałeś, to jest luźniej. My często musieliśmy jechać mniej więcej w porach kiedy ludzie wracają z pracy - i wtedy zajmuje to trochę więcej czasu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Leliwa »

Indar pisze:
leliwa pisze:Raleen przesadza. Czas podróży przy licznych przystankach (np objazd Wieliczki) to 40-45 minut. Co do Sukcesorów - to dobrze znów się będę realizował jako nauczyciel.
Ale tym razem doprowadźmy grę do końca :)
I to jest właściwe podejście. Nawet jak nie wygram - to będę miał satysfakcję.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43397
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Raleen »

Trochę wieści na temat tegorocznej edycji imprezy.

W związku, że w tym roku mamy okrągłą rocznicę zakończenia II wojny światowej, w części rekonstrukcyjnej będzie dominować ten okres. Po hipodromie będzie jeździł czołg T-34/85.

Jeśli chodzi o planszówki, ma być sporo wydawnictw zajmujących się lżejszymi produkcjami, m.in. firma Trefl, a także wyd. Alter, wyd. Fabryka Gier Historycznych, zapowiadał się także wstępnie ze "Stawką większą niż życie" Robert Sypek, ma być też wyd. Wolf Fang i na tym nie koniec. MCDS wygląda na to, że będzie zapełniony po brzegi.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Szary »

Choć zupełnie nie wiem czego się spodziewać (strona PCh to mieszanina informacji o dwóch poprzednich edycjach :? ) to już wiem, że będę.

Przyjrzę się może rekonstrukcji, pójdę na koncert JK. Jako, że ponownie obudziło się u mnie zainteresowanie bitewniakami, powinienem mieć już gotową grupkę szlachciców do PiL, a i ciekawi mnie BW:N.

Z tytułów planszowych, mogę przywieźć i zagrać w 1806: Rosbach Avenged, Lee vs Grant, Lee Invades the North, 1776, Sun of York, Clash of Steel, CSA, Veracruz!, The Atlanta Campaign, praktycznie wszystko Dragona z wcześniejszych niż II WŚ (prócz Kircholmu), Les deux Bretagne, Operation Kadesh, The New Mexico Campaign.

Jeśli chodzi o inne gry, jestem otwarty na propozycje. Z chęcią zagrałbym w Por le Dieu et por le Roy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43397
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Raleen »

Szary pisze:Choć zupełnie nie wiem czego się spodziewać (strona PCh to mieszanina informacji o dwóch poprzednich edycjach :? ) to już wiem, że będę.
Oj Szary, zamiast szukać na stronie PCh, która z przyczyn prozaicznych najczęściej aktualizowana jest w pełni tuż przed imprezą, lepiej zaglądaj tutaj na forum. Z czasem się nauczysz jak to jest z aktualizacjami oficjalnych stron... :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”