IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Khamul »

Stone River na pewno na 2 stołach trzebaby rozłożyć.
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: clown »

Wolę ADP i, mam nadzieję, FitL :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Petru Rares »

Zgłaszam swoje uczestnictwo od piątkowego popołudnia do niedzieli włącznie; będę razem z moją lubą. Poza rozgrywkami będę też uczestniczył w konferencji. Gdyby ktoś był chętny posłuchać o separatyzmie południowoosetyjskim i wojnie w Płd. Osetii, ale nie tej z 2008 r. tylko z pocz. lat 90. to zapraszam serdecznie. Dokładny termin prelekcji na razie nieznany.
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Raubritter »

Jacek II Nowy pisze:A frakcja whiskey-szklanken drink?
Ja będę raczej promował naszego sprawdzonego konwentowego drinka :-) A wracając do spraw poważnych, to kto bierze HIS-a albo Virgin Queen (z naciskiem raczej na HIS-a)?
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Dajmiech »

Również planuję być - przynajmniej w sobotę przez większą część dnia, co do pozostałych dni - zobaczy się.

Z planszówek pisałbym się zwłaszcza na:

- A Distant Plain (mogę wziąć)
- jakąś heksową dłubaninę ;)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Leliwa »

Jak weźmiecie HIS-a to zagram Turczynem, dawnom tego nie robił. I zawrę sojusz z Francją. :)
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Silver »

Mogę przywieźć którąś z wieloosobówek: Assyrian Wars, Britannia, Commands Color Epic, Crown of Roses, Italia, Kutuzov, Onward Christian Soldiers, Orzeł i Gwiazda, Smuta, Sword of Rome.
Jeśli nie będzie chętnych to postawię na dłuższe gry 2 osobowe i mogę przywieźć: Caesar, Great Battles of Julius Caesar, Fire in the Sky, Iron&Oak, Rebel Raiders, To the Last Man, Wilderness War. Ewentualnie heksowe: Tannenberg, Wiedeń 1683.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Raleen »

WAŻNE OGŁOSZENIA ORGANIZACYJNE

1. Gry planszowe
W tym roku znów coś się zmienia... jak to już nieraz bywało. Fundacja zarządzająca zamkiem w Niepołomicach wynajęła salę Bona (dawną kawiarnię "Bona") czyli generalnie te pomieszczenia, gdzie byliśmy w ostatnich dwóch latach. W związku z tym przenosimy się do sali Akustycznej i prawdopodobnie również Freskowej, czyli tam gdzie byliśmy przed laty (w czasie pierwszych czterech edycji imprezy). Są to sale znajdujące się zaraz na prawo od wejścia na dziedziniec, ładne, dobrze oświetlone, na dole jak się zejdzie po schodkach mamy toaletę. Upewniłem się, że grać będzie można do późnych godzin nocnych i generalnie siedzieć w tych salach przez całą noc. Nie będzie też przenoszenia z miejsca na miejsce. Jednym słowem wracamy tam, gdzie byliśmy przed laty.

Jedyny problem może wiązać się z tym, żeby wszystkich pomieścić i żeby dla wszystkich znalazło się miejsce do grania, bo dawniej nie zawsze bywało na tej imprezie tak tłumnie, w związku z tym mam prośbę do wszystkich, którzy się wybierają, o wpisywanie się w tym wątku, tak żebyśmy mogli przygotować odpowiednią liczbę stołów i krzeseł oraz oszacować czy wszyscy pomieszczą się w sali Akustycznej, czy potrzebna będzie jeszcze Freskowa w całości czy w części.


2. Gry bitewne
W związku z tym, że w tym roku turniej "Ogniem i Mieczem" w podziemiach ma być większy i zajmie więcej miejsca, a będą ze swoimi stoiskami i być może turniejami także firma Firt to Fight i sklep Warchimera, wolnych przestrzeni do wykorzystania robi się mniej, w związku z tym mam prośbę do wszystkich od nas z forum (zwłaszcza do Torgilla i Przemosa) o przygotowanie wykazu czego będziecie potrzebowali do swoich pokazów/prezentacji, czyli wielkość stołu, liczba krzeseł, co będziecie pokazywać/prezentować i w jakich dniach i godzinach. Generalnie poproszono mnie o koordynację ekip gier bitewnych od nas z forum i zebranie tych informacji. Wstępnie mogę powiedzieć, że ekipy z pokazami mają być generalnie umieszczane na górze, dół (piwnice) zamku będą zajęte przez turnieje.

Traktujcie te zgłoszenia jako zgłoszenia na imprezę (może to być w formie kwestionariusza, ale nie musi, ważne żeby zawierało wszystkie istotne informacje organizacyjne. Ślijcie zgłoszenia do mnie na PW albo maila.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Teufel »

Będę i ja :) Silver jestem bardzo chętny na Cezara GBoH, a może byśmy popróbowali sił z dodatku Sertorian War? Są bardziej wyrównane scenariusze. Mam żetony :)

Jeżeli ktoś miałby również ochotę na Sword of Rome, Caucasus Campaign bądź France'40 zgłaszam swój akces.

Mogę zabrać A Victory Lost, jeżeli ktoś lubi tę grę. Ewentualnie A Victory Denied, ale preferuje AVL.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: clown »

Ja się deklaruję, ale jeszcze nie wiem w co zagram. Możliwe też, że nie będę sam :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Raleen »

Ja będę ze swoją grą "Ostrołęka 1807":

http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=51&t=13466

W tym roku mam nadzieję, że pogram nieco więcej niż rok temu, kiedy byłem z "Ostrołęką 1831", bo nie ciążą już na mnie obowiązki organizatorskie w Stowarzyszeniu. Będzie można oczywiście także pooglądać wszystkie żetony.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Silver »

Teufel - to bym przygotował się z przepisów do tego Cezara ale warto wcześniej uzgodnić bitwę/bitwy by przygotować żetony ale przede wszystkim przeczytać przepisy szczegółowe.
Kiedy byś był?
Ja jeśli przyjadę to wcześnie w piątek nawet.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Teufel »

Silver - pw. Żetony przygotuję.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Samuel »

No więc: będzie sporo nowych osób. Harcerze & harcerki zgłosili chęć noclegu w liczbie 90, i choć może z połowa będzie zainteresowana grami, to już będzie to wymagało dodatkowej sali. Ponadto przyjechać mogą gracze z Sądecczyzny, a i RyTo, wedle moich wiadomości, przyholuje parę osób ze sobą. Pozytyw jest ten, że może będziemy mieli w ten sposób pomoc do "Wingsów", z kolei harcerki umawiają się z Konradem, który sam nie może przyjechać na tegoroczną imprezę, żeby przejąć jego stoisko gier dawnych.
Pewnie więc w sobotę i niedzielę będę strasznie zajęty organizowaniem gier dla przybyłych. W piątek prowadzę natomiast panel konferencyjny poświęcony wojnie asymetrycznej (zapraszam od 11.00 do ok. 21.00), zgłoszonych jest 15 referentów, głównie okres starożytny, wczesnonowożytny i współczesny. Jeśli zostanie choć trochę czasu na rozgrywki w gronie weteranów, myślę o prostych tytułach jak "Sekigahara", a także o przetestowaniu "Won by the Sword", jeśli już dotrze. Może też wśród harcerzy znajdzie się dość osób władających językiem Królowej Dziewicy, żeby zorganizować alternatywną rozgrywkę w którąś z sześcioosobówek. ;)
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6210
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Torgill »

Ekipa GM Boardgames wraz z przyjaciółmi oczywiście się pojawi z BW-N. W sobotę rozegramy południową flankę Borodino (z udziałem Poniatowskiego), a w niedzielę "losową" dużą bitwę, pewnie na jakieś 100 tysięcy żołnierzy :)
Zapraszam oczywiście do udziału.
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 sierpnia 2014, 18:46 przez Torgill, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”