W co gramy na Polach Chwały 2012

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Samuel »

No ja pewnie też, ale z Sylwkiem warto rozmawiać :) bez tego nigdy bym się pewnie nie dowiedział o tych fajnych karciankach w przygotowaniu :) Dziękuję, Silver!
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Leliwa »

Samuel pisze:
Silver pisze:Samuel - Też chciałbym pograć w jakąś grę o tematyce morskiej z kartami i najlepiej wieloosobówkę ale są takie tylko o tematyce pirackiej.
Tworzy się dopiero np. „Naval war 1812” ale najbardziej czekam na Iron&Oak oraz Rebel Raiders z GMT.
A może tak z grubej rury i wykonam darmową grę print&play Inside the armor:
http://boardgamegeek.com/boardgame/3286 ... -the-armor
Ciekawe wiadomości - dziękuję :) Z tym, że mi nawet nie tyle chodzi o element karciany, co o skalę - oddanie dylematów strategicznych wojny morskiej, a nie skupianie się na praniu z dział jednego okrętu do drugiego, mówiąc w uproszczeniu :)
I w tym kontekście myślę że Rebel Raiders to mogloby być to o co chodzi, choć wolałbym sięgnąć przynajmniej dwa stulecia wcześniej :)
Z tym to trudno.
Jest gra "Lepanto" załączona do numeru 272 S&T.
Jest wspomniana wyżej przez Sylwka włoska wersja fragmentu tej bitwy z NoTurkeys (tylko do wydruku).
Jest wreszcze gra "Les Downs 1639" Florenta Coupeau z VaeVictis (nr nie pamiętam ale chyba 100 lub coś koło tego). O słynnym starciu Holendrów z Hiszpanami.
"Against the Odds" wydało bardzo ciekawie wyglądającą grę o bitwie pod Sluys z 1340 "Right Fierce & Terrible: Sluys 1340" z numerem 34 w roku 2011. To chyba jedyna gra o starciu morskim w średniowieczu.
Ale gry o tej tematyce na poziomie strategicznym nie znam.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Samuel »

Dziękuję, Leliwo,
ja nawet chętnie zagrałbym w coś strategicznego z innego okresu, a niechby i na lądzie stałym, byle było fajne - może "Reds!"?
Będę z RyTo ok. 18.00 w piątek, może uda się coś zorganizować jeszcze wieczór? - zwłaszcza, że w sobotę będę musiał się raczej poświęcić publice. Chętnie przywiozę z sobą, jak napisałem "Kingdom of Heaven" i może "Unhappy King Charles" albo "God Kings", jeśli byłoby takie zapotrzebowanie, pod kątem odwiedzających polską wersję "Twilight Struggle", oczywiście wezmę pożyczoną od Monthiona "The First World War", natomiast wolałbym nie dźwigać VQ, zwłaszcza, że pewnie będę musiał dotachać jeszcze notebooka.
Ostatnio zmieniony wtorek, 25 września 2012, 23:47 przez Samuel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Silver »

Tsar - to przywieź Napoleonic Wars.
Ja wezmę raczej Orzeł i Gwiazda, Wiedeń, ruskie Borodino i może Kutuzova - będę miał lżej.
Chyba, że ktoś chciałby spróbować zagrać w coś z mojej listy wcześniej zamieszczonej.
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Anomander Rake »

Zachęcam do zabrania jakichś szybszych dwu osobówek, typu TS czy Hannibal, bo ostatnio brakuje tego na konwentach. Chętnie też bym zagrał w Wojnę Trzydziestoletnią, albo w wojnę domową w Hiszpanii z tymi okrągłymi żetonami i polami. :)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Leliwa »

Samuel będzie miał Nieszczęsnego Króla Karola. To możesz zagrać z nim lub kimś innym.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Anomander Rake »

Spoko, coś na pewno sobie znajdę, a jak nie to pójdę na pokazy, albo z Profesem piwsko przy ognisku żłopać. ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Raleen »

"Sukcesorów" weźcie, żeby przynajmniej jedni byli - bo oni chyba zawsze się sprawdzają.
Może warto pomyśleć o "Sword of Rome"... To tylko luźne sugestie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Leliwa »

W Muszynie rozegraliśmy ze 4 partie (no prawie...).

Jak napisałem, że wezne, to wezne. Jak u nas mawiają.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”