W co gramy - Pola Chwały 2011

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: RyTo »

@Leliwa - moja kolekcja Wings of War jest z I WŚ :) - Watch Your Back, Famous Aces, Burning Drachens, Flight of the Giants oraz dwa boostery - Recon Patrol i Top Fighters (chyba).

@Silver i Leliwa - może tak: mogę wziąć własne SPQR albo SoR (reprint niedawny) - tak abyście mieli jedno ciężkie pudełko mniej do zapakowania? Barbarian nie jest konieczny, jako że SPQR ma dość własnych scenariuszy grywalnych na więcej niż dwie osoby. Ja również przetłumaczyłem karty do Sworda na własną rękę :P Instrukcji nie tykałem.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Silver »

Do SPQR to najlepiej wcześniej domówić się co do scenariusza by mieć przygotowane odpowiednie żetony do rozstawienia i nie tracić kilkudziesięciu minut na poszukiwanie i rozstawianie. Ja mam posegregowane je odpowiednio. Ale oczywiście i ty możesz to zrobisz albo i tak masz.
Chętnie bym nie brał tych ciężkich pudeł (SPQR i Sworda) ale jak nic się nie zmieni to będę już od początku w piątek. Ciekawy jestem w jakim terminie będziesz RyTo?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Raleen »

Ja SPQR bardzo chętnie, poza tym coś wieloosobowego też chętnie. Zastanawiam się w co nowego sobie pyknę, bo zasady trzeba poczytać jeszcze...

Gdyby ktoś był chętny np. na "Powrót Grouchego" (np. Marcon), mogę zabrać. Nie jest szczególnie długie. To jest rozszerzenie "Waterloo 1815".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: RyTo »

Powinienem być na miejscu po 18 w piątek - jeśli nic mnie nie zatrzyma w Krakowie, to już o 16.

SPQR - moją ambicją byłoby "dwudniowe Auskulum", ale to moje marzenia. Jeśli masz swój typ, dawaj bez krępacji. Moje żetony z reguły są sortowane "narodowościami".
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Raleen »

Ja w temacie SPQR jestem otwarty na propozycje, ale dwudniowa gra na taki konwent to ogólnie nie jest najlepszy pomysł.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Silver »

To bitwa która symuluje 2 dniowe starcie ale i tak chyba może trwać około 8 godzin choć nie chciałbym by tak długo było.
Chciałbym jednak zagrać w bitwe, gdzie po jednej stronie będą falangi (niekoniecznie greckie) a po drugiej legioniści.
RyTo - a może przez internet też zagramy?
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: RyTo »

Z Hannibalem, Pyrrusem, nawet z Filipem V oraz Antiochem Wielkim - do wyboru, do koloru :)

O grze na Vassal-u w prywatnej wiadomości.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Silver »

Już mi się w pracy mota i chyba w piątek to dopiero z Warszawy wyjadę po 15:00.
Może pociągiem a może dołożę się do kogoś zmotoryzowanego.
Ale będę chciał być jak najwcześniej.

Jeśli chodzi o SPQR to wspaniale byłoby zagrać w scenariusz 4 osobowy jakim jest np. wspomniany „Sentinium”.
Tylko potrzeba nam czwartego gracza (jeśli Raleen akurat nie będzie zajęty).
Kto chętny?

Ale oczywiście jestem chętny na inny większy przeciw tym wodzom o których pisałeś.
A może poszukamy jeszcze scenariuszy, które zostały sporządzone dodatkowo do tej gry?
Znalazłem w internecie scenariusz do Pydna a np. w module Vassala do SPQR scenariusz Heraclea (powinien do niego być też opis) ale chyba nie ma tam zbyt dużo jednostek.
Tylko jeszcze jestem początkujący bo tylko 2 rozgrywki poczyniłem Rzymianami i na razie nic nie wskazuje czy będę miał sparing-partnera przed Niepołomicami.
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: hubertok »

Witam - ja się piszę na gry wieloosobowe. Pamietam Silver, że mialeś ostatnio taką fajną wieloosobówkę z czasów wojen napoleońskich. Z chęcią bym w to zagrał. Będę od piatku. Sword of Rome też - nie grałem a słyszalem, że fajna.
Z chęcią zagram też z kimś w Ścieżki chwały lub TS.

Pozdrawiam
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Silver »

Ta wieloosobówka to chyba przecież Napoleonic Wars i dalsze: Kutuzov i Wellington.
Tak jak pisałem mogę to wziąć tylko Napoleonic Wars było grane chyba ponad 50 razy i strasznie zużyte.
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: RyTo »

Rozmawiałem dziś z Zygfrydem, który na Polach będzie w sobotę i chętnie zagrałby w SPQR. Może to być ów czwarty tak poszukiwany gracz, albo po prostu gracz :)
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Silver »

Więc, o ile np. Raleen zgodziłby sie, można rozegrać ten scenariusz z Samnitami na 4 osoby lub inną wielką bitwę.
Tylko by to też zgrać z innymi wieloosobowymi rozgrywkami np. w Sword of Rome (chyba żeby w te wieloosobowe w tym samym towarzystwie zagrać).
Ja w SPQR chętnie poprowadzę Rzymian.
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: hubertok »

Co to SPQR - to strategiczna czy taktyczna gra? Jak strategiczna to też bym się pisał :)
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Raleen »

Taktyczna zdecydowanie - heksy i aktywacje :) . Autorem jest Richard Berg.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Dajmiech »

Na pewno wezmę Hannibala Barkasa, Ryszarda III i Grunwald Dragona. Bardzo chętnie natomiast zagrałbym w Men of Iron, którego niestety, póki co, nie posiadam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”