VI Grenadier (2011)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

VI Grenadier (2011)

Post autor: Raleen »

Trwają przygotowania do tegorocznego konwentu GRENADIER.

Na początek najważniejsza informacja: w tym roku impreza odbędzie się 21-22 maja, z tym, że planowane jest też granie w piątek 20-tego maja, jak w roku poprzednim, w pracowni wargamingowej "Strateg" przy ul. Kredytowej.

Jak w roku poprzednim, miejscem konwentu będzie Cytadela warszawska, a dokładniej teren Muzeum Niepodległości.

Najogólniej mówiąc, w większości impreza będzie wyglądać jak w roku poprzednim, zwłaszcza z perspektywy wargamingu historycznego (szeroko rozumianego). To nad czym przede wszystkim będziemy pracować to namioty ze ściankami, tak żeby można było grać na świeżym powietrzu, a jednocześnie, żeby wiatr nie zwiewał żetonów i innych elementów gier planszowych (ich to głównie dotyczy), co było problemem rok temu i przez co ostatecznie planszówki ulokowano w budynkach muzeum.

Ustalany jest także program rekonstrukcji. Dominować będzie II wojna światowa, choć nie zabraknie również innych epok. Jeśli chodzi o sprzęt, pojawić się mają jak rok temu:
- czołg Sherman
- polski TKS z kampanii wrześniowej
- samochód pancerny "Kubuś" z Powstania Warszawskiego
Ponadto mają być:
- half-truck amerykański z okresu II wojny światowej
- czołg lekki Stuart (tutaj trwają jeszcze uzgodnienia)

Od strony organizacyjnej lepiej będą też na pewno rozwiązane parkingi - rok temu niektórzy mieli z tym problem. W tym roku Policja ma wydzielić specjalne miejsca pod Cytadelą, przeznaczone dla uczestników imprezy, tak żeby było blisko.

Dla osób (w szczególności graczy) spoza Warszawy, najważniejsza informacja jest taka, że jak rok temu będzie zapewniony darmowy nocleg w pracowni bądź w szkole (oczywiście trzeba ze sobą wziąć śpiwór/karimatę itp.).

Tyle wieści na razie. Odnośnie terminu, ponieważ początkowo planowano imprezę już na 7-8, a następnie na 14-15, chciałbym powiedzieć, że fluktuacje terminu związane są z częścią rekonstrukcyjną imprezy, gdzie często niełatwo dograć terminy, np. w tym roku przypada 200 rocznica bitwy pod Albuerą, na której obchody wiele osób się wybiera.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Post autor: Wilk »

Super, powinienem się pojawić przynajmniej pierwszego dnia, drugiego już nie obiecuję, bo 23 maja powinienem być w Nowym Jorku. :)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Fajnie że maj. W sobotę powinienem być. Niestety na całość nie dam rady.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post autor: clown »

Ja na pewno będę - ogram Arteusza (jak zwykle :P) i do domu :P
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Całe szczęście że to ten termin to będę mógł być.
Szczególnie nastawiam się na piątek i sobotę do najpóźniejszych godzin.
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Post autor: Leyas »

Ja też się wybieram, a co do wieloosobowych to najchętniej zapoznałbym się z Here I Stand.
Od której godziny w piątek już można zaczynać? :D
Ave Caesar... Fame & Glory
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

W piątek myślę, że 17-ta to jest najwcześniej, kiedy w praktyce warto się pojawić.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

clown pisze:Ja na pewno będę - ogram Arteusza (jak zwykle :P) i do domu :P
To co? Washington's War czy coś z serii Great Battles of American Revolution. ;) :D

Labirynth bym spróbował.
Ostatnio zmieniony środa, 9 marca 2011, 13:01 przez Arteusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Janio
Caporal-Fourrier
Posty: 76
Rejestracja: czwartek, 21 grudnia 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: VI Grenadier (2011)

Post autor: Janio »

Raleen pisze:...w tym roku impreza odbędzie się 21-22 maja, z tym, że planowane jest też granie w piątek 20-tego maja...
Niestety mnie ta data wyklucza bo jadę na ślub i wesele poza Warszawę. Bardzo żałuje. Po cichu liczyłem na termin 7-8 maja (to jedyny który by mi pasował w maju).
A tak trenowałem cały rok TS przed spotkaniem z Arteuszem ... ;D
Mam nadzieję że termin Operacji Łódzkiej mi bardziej podpasuje.
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: VI Grenadier (2011)

Post autor: brathac »

Janio pisze:Mam nadzieję że termin Operacji Łódzkiej mi bardziej podpasuje.
Postaramy się.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post autor: clown »

To co? Washington's War czy coś z serii Great Battles of American Revolution. Labirynth bym spróbował.
To wezmę Labirynth, a Ty weź WWR. Zrewanżuję się mam nadzieję za baty w Lublinie w TS :P
Profesie dla Ciebie też terrorystów starczy :P
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
FrankGiovanni
Lieutenant
Posty: 527
Rejestracja: poniedziałek, 27 lutego 2006, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Post autor: FrankGiovanni »

I ja się pojawię : :rotfl: ktoś chętny na Kampanie Wrześniową mojego autorstwa ;D
Fenix zawsze wraca nawet z popiołów
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Ja też się wybieram. Nie wiem czy i w co pogram (na razie mam umówione starcie pod Monte Cassino), ale chętnie poznam osobiście szanownych forumowiczów :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

FrankGiovanni pisze:I ja się pojawię : :rotfl: ktoś chętny na Kampanie Wrześniową mojego autorstwa ;D
Proponowałbym odświeżyć temat. Są nowi gracze, nie poruszamy się w tym samym kręgu. Ostatnio chętni się znaleźli :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Post autor: Wilk »

Ja z racji przerwy od gier, do jakiej zmusiły mnie tzw. okoliczności życiowe, jestem tak zgłodniały grania, że zagram raczej w cokolwiek, ale z racji zainteresowań zawodowych i pozazawodowych nie pogniewałbym się, gdybyście zostawili i dla mnie trochę terrorystów (albo wojaków wuja Sama, o przepraszam, krzyżowców i sług Wielkiego Szatana). :) Sam też mogę służyć swą skromną kolekcją.
Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”