V Grenadier (2010) - wrażenia, relacje

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

V Grenadier (2010) - wrażenia, relacje

Post autor: Raleen »

Impreza trwa, grono wczoraj w pracowni było co prawda mniej liczne niż się spodziewaliśmy, ale zabawa przednia. Ja wyszedłem z Silverem po północy, koledzy grali zdaje się do rana.

Dziś główny dzień imprezy.
Ostatnio zmieniony środa, 12 maja 2010, 11:16 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
kozak
Sergent
Posty: 140
Rejestracja: czwartek, 27 grudnia 2007, 21:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kozak »

Kilka zdjęć z dzisiejszego dnia … ale uwaga tylko ze stołu Ambush Alley: Force on Force – Powstanie Warszawskie 1944.

Kto nie był – niech co sił jedzie na Cytadelę. Grochówka pyszna.

Przygotowania: Wookush sypie gruz

Obrazek

Obrazek

Warszawa gotowa

Obrazek

Obrazek

Pojazd demolujący BIV Borgawrd stara się wjechać w lej po bombie.

Obrazek

Powstańcza Pantera

Obrazek

Sd. Kfz. 251/1 Ausf. D Starówka na gruzowisku

Obrazek

Powstańcy Yoriego

Obrazek

Obrazek

Niemcy Wookusha

Obrazek

Zapraszam na Grenadiera - Powstańcy Yoriego

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dziś zdecydowanie więcej ludzi i graczy. Ładna pogoda i miejsce też zrobiły swoje.

Zapraszamy również jutro. Jeszcze wiele gier przed nami :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Kozak@ zdjęcia się nie wczytują!

Grochówka pyszna, w uszach mi dzwoni od huku bombard! Jutro też przyjadę, dzięki organizatorom za wspaniały dzień. A tu moje fotki - nie chcę zawalić tematu fotografiami, więc zapraszam tu:
http://yori-hobby.blogspot.com/2010/05/grenadier.html
Awatar użytkownika
Blitz
Starszyj Lejtienant
Posty: 589
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2008, 18:22
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Blitz »

Zdjęcie nr 3 - genialne! Jakbyśmy cofnęli się w czasie o niecałe 66 lat :)

BTW: wczytują się, tylko otwórz w nowej karcie :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Blitz, łącznie zmieniany 1 raz.
"Marzenia się spełniają, trzeba tylko wierzyć."
Mój blog z modelami...
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Uff - dopiero ciśnienie z nas zeszło po pierwszym dniu a tu już za parę godzin trzeba znowu wstać. Po drugim dniu wyskrobię AAR-ki / relacje z naszych gierek :)
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

V Grenadier dobiegł końca. Dziś imprezę zamykaliśmy nieco wcześniej niż wczoraj, bo po 16-tej. Mam nadzieję, że niedługo pojawią się zdjęcia, zachęcam do dzielenia się wrażeniami z przebiegu imprezy. Wkrótce postaram się napisać krótką relację, po części od strony organizacyjnej.

Póki co w wielkim skrócie: dziękuję wszystkim, którzy się pojawili i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Inkub »

Kilka zdjęć też u mnie na blogu:
http://miniwojna.blogspot.com/2010/05/d ... ay-of.html
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Dziękuję wszystkim organizatorom. Wszystkim ludziom, którzy włożyli serce, abym mógł dwa dni świetnie się bawić.

Oto garść fotek, niestety tylko tematy, które mnie szczególnie interesowały. Aby nie zaśmiecać - zapraszam tu:
http://yori-hobby.blogspot.com/2010/05/grenadier-ii.html
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Dzięki za wspaniałe dwa dni - naprawdę można się było oderwać od rzeczywistości dnia codziennego!

Sprawozdanie z naszej dwudniowej prezentacji Ambush Alley'a:

http://qb-ww2-heroes.blogspot.com/2010/ ... ction.html
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Relacja z konwentu na Portalu Strategie - rekonstrukcje (1):

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=148

Autorem relacji jest Raleen.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 22:39 przez Raleen, łącznie zmieniany 3 razy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Na koniec jeszcze jedno zdjęcie zrobione tuż po zakończeniu imprezy - stolik, na którym q.b. i Wookush (wraz z innymi) prezentowali system Ambush Alley i swoje makiety:

Obrazek

Zwraca uwagę szary krąg wydeptanej wokół stołu trawy, co najlepiej świadczy o zainteresowaniu :) .

Niestety nie miałem zbyt dużo czasu, żeby robić zdjęcia, bo co chwilę do czegoś byłem potrzebny, także na pokazy łapałem się często dopiero pod koniec, ale wiele osób miało aparaty, więc pewnie będziecie mieli lepsze obrazki (a naprawdę było co oglądać).
Ostatnio zmieniony sobota, 26 marca 2011, 10:43 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

"Droga samuraja" :lol2:. To fakt - chrypę mam jak pijak po tej imprezie - mówić przez w sumie "naście godzin" bez przerw to ciężka sprawa. Ale dzięki za te dwa jakże miłe dni. :)

ps. Fotki rekonstrukcji fantastyczne - czy ktoś może ma filmiki ? Chętnie bym obejrzał cokolwiek, bo ominął mnie m.in szturm z fotek powyżej... Z góry dzięki!
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Właśnie, ja też mam trochę jeszcze z planszówek, ale prawdę mówiąc nie zrobiłem tyle ile chciałem, a te co wyszły, nienajlepsze. Ale Arteusz sporo fotografował, i powinien mieć najwięcej, tak że liczę tutaj na niego.

Na walki w sobotę z udziałem Shermana niestety zjawiłem się tuż po zakończeniu. Ciężko czasem godzić granie ze zwiedzaniem. W niedzielę byłem na końcowej fazie ataku na bramę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Raleen pisze:V Grenadier - zdjęcia z rekonstrukcji historycznych (2)

Sherman, z plakatem imprezy
Tak po prawdzie jest to kanadyjska licencyjna odmiana Shermana nosząca nazwę Grizzly, która w Muzeum Broni Pancernej udaje polskiego Shermana od Maczka
Raleen pisze:
Sowiecki ckm
Stosowany również przed rewolucją w armii carskiej, a przez Krasnoarmiejców pieszczotliwie nazywany "Towarzysz Maksim"
Raleen pisze:
Młody żołnierz radziecki
Przecież ten sałdat ma kuricę na hełmie więc jest nasz :faja:
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”