V Grenadier (2010) - rozgrywki w DBA

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

[center]Miło mi oficjalnie poinformować, że trwają przygotowania do
II Warszawskich Rozgrywek Ligi DBA. [/center]

Tym razem dzięki uprzejmości Pracowni STRATEG Domu Kultury Śródmieście w Warszawie i Pracowni Grom Białołęckiego Ośrodka Kultury w Warszawie, organizatorów „Grenadiera”, II Warszawskie Rozgrywki Ligi DBA odbędą się w ramach Grenadiera 2010r - V edycji tej ogólnopolskiej imprezy.

W tym roku Grenadier jest organizowany w Warszawskiej Cytadeli i będzie imprezą dwu dniową w terminie 8-9 maja 2010r.

II Warszawskie Rozgrywki Ligi DBA są zaplanowane na drugi dzień (niedziela 9 maja 2010r.), co umożliwi chętnym wzięcie również udziału w tradycyjnym turnieju DBA organizowanym na Grenadierze w konwencji historycznej (starcia armii historycznie wałczących ze sobą).

Organizatorzy Grenadiera zapewniają armie na swój turniej, ale mile też będą widziani gracze, którzy przyniosą rozsądnie zbalansowane pary armii historycznie wałczących ze sobą, aby wziąć nimi udział w turnieju.

Wstęp na Grenadiera jest darmowy. Na Potrzeby Ligi (nagroda główna) zostanie wśród uczestników zebrana dodatkowo łącznie kwota 10 PLN.


Dla uczestników II WRL DBA nieposiadających kompletnie pomalowanej 15mm armii DBA istnieje możliwość wypożyczenia takowej (łącznie z planszą do gry i terenami) o ile zainteresowani zgłoszą taką potrzebę do mnie najpóźniej do 4 maja br.

Będzie prawdopodobnie możliwości noclegu dla gości z poza Warszawy.

Dokładniejsze informacje na temat lokalizacji, dojazdu itp. oraz szczegółowe reguły II Warszawskich Rozgrywek Ligi DBA pozostające w gestii koordynatora regionalnego zostaną podane w późniejszym terminie.

Chętni do wzięcia udziału w II Warszawskich Rozgrywkach Ligi DBA w niedzielę 9 maja 2010r ( lub uzyskaniu informacji na ten temat) proszeni są o kontakt z Warszawskim Koordynatorem Ligii przez forum lub przez mail.

Chętni do wzięcia udziału w turnieju DBA organizowanym przeze Grenadiera w sobotę 8 maja 2010r. ( lub uzyskaniu informacji na ten temat) proszeni są o kontakt na mail
swidup@op.pl

Regionalny Koordynator Ligi Warszawskiej
Jarosław Kocznur
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Greebo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Szkoda, że się ze mną nie kontaktujesz w tych sprawach.

Kto ustalił kwotę 10 PLN do zbierania wśród uczestników?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

Ja rozumiem, że ŁĄCZNIE 10zł (jak rozumiem na nagrodę w całej lidze), to składka uczestników ligi, którą ustaliliśmy jakiś czas temu :) Zupełnie oderwana sprawa od turnieju.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jeśli tak, to zmienia postać rzeczy. Natomiast co do samego konwentu, organizator stara się od początku, żeby był "jak najbardziej" darmowy. I stąd dobrze by było tego nie psuć, bo dzięki temu odróżniamy się wyraźnie od imprez komercyjnych. To miałem na uwadze.

Z kolei zależało (i zależy) mi jeszcze na tym, żebyśmy na ile to będzie możliwe występowali razem jako forum. Żeby nie robić zamieszania skontaktuję się jeszcze z kim trzeba i dalej przenoszę rozmowę na kanały prywatne.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Post autor: Pablo »

Greebo pisze:
Chętni do wzięcia udziału w II Warszawskich Rozgrywkach Ligi DBA w niedzielę 9 maja 2010r ( lub uzyskaniu informacji na ten temat) proszeni są o kontakt z Warszawskim Koordynatorem Ligii przez forum lub przez mail.

Chętni do wzięcia udziału w turnieju DBA organizowanym przeze Grenadiera w sobotę 8 maja 2010r. ( lub uzyskaniu informacji na ten temat) proszeni są o kontakt na mail
swidup@op.pl
No prosze dwa turnieje DBA na jednym konwencie w Warszawie. Mam nadzieję, że nie jest to nawiązanie konwencją do wielkiej polityki na szczeblu premier - prezydent :pom:
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

Jeden to 1:72, z gotowymi parami historycznych armii. Przychodzisz, grasz. To w sobotę.

Niedziela to już mordercza walka ligowa.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Jestem trochę zajęty ale tak na szybko stwierdziłem że muszę się jednak odezwać.
Raleen pisze: Kto ustalił kwotę 10 PLN do zbierania wśród uczestników?
MiSiO pisze: Ja rozumiem, że ŁĄCZNIE 10zł (jak rozumiem na nagrodę w całej lidze), to składka uczestników ligi, którą ustaliliśmy jakiś czas temu :) Zupełnie oderwana sprawa od turnieju.
Panowie czytajcie uważnie wiadomości ;). O tym że Grenadier jest darmowy a 10 zł jest łącznie od wszystkich i na potrzeby Ligi (nagroda Główna) napisałem wyraźnie. Słowo łącznie nawet pogrubiłem. To samo było zresztą na I WRL DBA!
Raleen pisze: Szkoda, że się ze mną nie kontaktujesz w tych sprawach.
Z kolei zależało (i zależy) mi jeszcze na tym, żebyśmy na ile to będzie możliwe występowali razem jako forum. Żeby nie robić zamieszania skontaktuję się jeszcze z kim trzeba i dalej przenoszę rozmowę na kanały prywatne.
Wybacz ale kontaktowałem się w tej sprawie z osobami które znam i uważam za organizatorów Grenadiera tj. z Tomkiem Kowalczykiem i Tomkiem Świderskim (do którego skierował mnie Tomek Kowalczyk jako do osoby zajmującej się DBA na Grenadierze.)

Tomek Świderski autoryzował również treść wiadomości o II WRL DBA na V Grenadierze i dopiero po zatwierdzeniu przez niego jej treści powiesiłem ją na forum.
Pablo pisze: No prosze dwa turnieje DBA na jednym konwencie w Warszawie. Mam nadzieję, że nie jest to nawiązanie konwencją do wielkiej polityki na szczeblu premier - prezydent :pom:
Nie wiem ale tak zadecydowały wskazane wyżej Tomki. Ja proponowałem rozważenie jednej rozgrywki jak również prosiłem o sobotni termin ze względu że rozgrywka Ligi jest dłuższa (5 bitew).
MiSiO pisze: Jeden to 1:72, z gotowymi parami historycznych armii. Przychodzisz, grasz. To w sobotę.
Niestety MiSiO masz nie do końca dokładne informacje i nie doczytałeś dokładnie mojej wiadomości.

Prawdą jest tylko, że pary są historyczne. Już w ubiegłym roku w turnieju nie były użyte tylko armie 1:72. Grały też armie 15mm (moje). W tym roku natomiast organizatorzy dopuszczają udział nie tylko par armii które sami przygotowali lub dostali pożyczone, co ustalili wcześniej z zaprzyjaźnionymi graczami, ale również par armii przyniesionych przez graczy. Warunkiem jest jedynie aby pary były historyczne a ich siły zbalansowane. (To znaczy żeby jedna armia nie była zdecydowanie silniejsza od drugiej z pary.)
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Post autor: Pablo »

Greebo pisze:
Pablo pisze: No prosze dwa turnieje DBA na jednym konwencie w Warszawie. Mam nadzieję, że nie jest to nawiązanie konwencją do wielkiej polityki na szczeblu premier - prezydent :pom:
Nie wiem ale tak zadecydowały wskazane wyżej Tomki. Ja proponowałem rozważenie jednej rozgrywki jak również prosiłem o sobotni termin ze względu że rozgrywka Ligi jest dłuższa (5 bitew).
W zasadzie też bardziej mi odpowiadają starcia stricto historyczne, ale w konwencji turniejowej to faktycznie trudna sprawa zwłaszcza, że trzeba mieć swoją armię. Jednak dwa turnieje DBA na jednym konwencie to chyba nietrafiony pomysł.

Więc Tomki nie ściemniajcie tylko zbierajcie swoje warbany i przyłącie się do ogólnopolskiej ligi i pamiętajcie cytująć klasyka:

Liga rządzi, liga radzi, liga nigdy cię nie zdradzi
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Koledzy (i Koleżanki), ja rozmawiałem wczoraj z Tomkiem Kowalczykiem. Konwent jest w fazie przygotowań i te ustalenia jeszcze nie są skrystalizowane, tak że jak uważacie, że inna formuła byłaby lepsza, piszcie. Szereg kwestii będzie jeszcze do ustalenia.
Greebo pisze:Wybacz ale kontaktowałem się w tej sprawie z osobami które znam i uważam za organizatorów Grenadiera tj. z Tomkiem Kowalczykiem i Tomkiem Świderskim (do którego skierował mnie Tomek Kowalczyk jako do osoby zajmującej się DBA na Grenadierze.)
Szkoda, że kontaktując się z Tomkiem Kowalczykiem nie wspomniałeś, że grupa graczy, która przybędzie na turniej jest z naszego forum. Przez chwilę, jak wczoraj rozmawiałem z głównym organizatorem, miał wrażenie, że będzie kilka różnych grup DBA :lol: .

Więcej szczegółów wkrótce, zwłaszcza dla wybierających się na imprezę spoza Warszawy pewne kwestie mogą być istotne.
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 marca 2010, 14:15 przez Raleen, łącznie zmieniany 2 razy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Post autor: Pablo »

Pewnie masz rację, ale myślę że jest jeszcze sporo czasu aby wszystko uzgodnić i dopiąć,tak żeby podobne wątpliwości nie miały już miejsca na Polach Chwały.

Z Tomkami kontaktował się Greebo jako koordynator Ogólnopolskiej Ligi w Warszawie. :pom: i myślę że jego postulaty jeden turniej i w sobotę to dobry pomysł zwłaszcza dla osób z poza Warszawy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Przepraszam bardzo, niedopatrzenie z mojej strony przy oznaczeniu cytatu, oczywiście cytat pochodzi z postu Greebo, nie z Twojego. Już poprawiłem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

Możliwe, że będzie kilka grup graczy, bo z tego co wiem, to 1:72kowicze z Wawy to inna grupa niż forumowicze :) Ale bawić się będziemy wspólnie - więc nie widzę problemu!
Panowie czytajcie uważnie wiadomości ;) . O tym że Grenadier jest darmowy a 10 zł jest łącznie od wszystkich i na potrzeby Ligi (nagroda Główna) napisałem wyraźnie. Słowo łącznie nawet pogrubiłem. To samo było zresztą na I WRL DBA!
Moja wypowiedz dokładnie to oznacza. Zbiera się 10 zł (w moim rozumieniu łącznie, oznacza, że zbieramy sumę 10 zł, na którą składa się każdy uczestnik, a składka wynosi 10zł/n, gdzie n to liczba uczestników). Jednym słowem grosze.

Jeśli tak jest, to przeczytałem nad wyraz uważnie.
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2180
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Cisza »

Ja mam jednak prośbę o turniej w niedzielę. Jak na złość koleżanka akurat 8 wychodzi za mąż i tak się składa że świadkuję
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

Złośliwa!

Turniej JEST w niedziele :D
II Warszawskie Rozgrywki Ligi DBA są zaplanowane na drugi dzień (niedziela 9 maja 2010r.),
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Post autor: Pablo »

Cisza pisze:Ja mam jednak prośbę o turniej w niedzielę. Jak na złość koleżanka akurat 8 wychodzi za mąż i tak się składa że świadkuję
Ja w niedzielę mam pierwszą komunię córy :<
Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”