IX Grenadier (2014)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

IX Grenadier (2014)

Post autor: Raleen »

Po rozmowie z głównym organizatorem informuję, że IX GRENADIER planowany jest na 23-25 maja 2014. Jak zwykle będzie to weekend, czyli od piątku do niedzieli. To jest ten sam weekend, w który odbywają się wybory do europarlamentu.

Kilka osób już mnie pytało o termin tegorocznej imprezy, więc mam nadzieję, że te pierwsze wieści okażą się pomocne.

W tym roku szykują się znowu pewne zmiany organizacyjne, ale o tym przy następnej okazji.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: maciunia »

Raleen pisze:To jest ten sam weekend, w który odbywają się wybory do europarlamentu.
I to jest największa kicha! Kilku komisarzy na pewno straci konwentową niedzielę.
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Raleen »

Jesteś jednym z nich? :)

Po świętach powinienem mieć wieści co do kształtu imprezy w tym roku.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: maciunia »

Taa, i jeszcze w do tego w sobotę 24 V jest finał Ligi Mistrzów :evil:
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: ozy »

Czy są już jakieś szczegóły na temat imprezy? Bo tu niestety nic nie ma: http://www.grenadier.wargamer.pl/ :?:
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Raleen »

Informacje dotyczące IX Grenadiera

Pierwsza ważna wiadomość jest taka, że ponieważ Muzeum Niepodległości na Cytadeli jest w remoncie i ogólnie cały ten rejon jest wyłączony z użytku, w tym roku impreza odbywać się będzie na Fortach Bema na Woli (dzielnica Warszawy).

Druga ważna wiadomość: całość imprezy odbywać się będzie na świeżym powietrzu, czyli w przypadku wargamingu pod namiotami, a właściwie pod jednym dużym namiotem.

Dalsze sprawy, ważne zwłaszcza dla graczy planszowych: 1) namiot ma mieć ścianki i obiecywano mi ulokowanie nas w jego częściach położonych z dala od wejścia (problem z ewentualnymi podmuchami wiatru), 2) wieczorem w namiocie ma być zapewnione oświetlenie, 3) pozostawianie rozłożonych gier z soboty na niedzielę będzie w najlepszym razie bardzo problematyczne.

Godziny w jakich będzie odbywać się impreza:

Sobota - oficjalnie godz. 14-21 (dla prowadzących prezentacje, pokazy i graczy - od godz. 12-13)
Niedziela - oficjalnie godz. 14-21 (dla prowadzących prezentacje, pokazy i graczy - od godz. 12-13)

W piątek imprezy nie ma. Organizator nie przewiduje też żadnych noclegów ani ułatwień w tym zakresie (w tym możliwości nocowania na terenie imprezy).

Tak to wygląda w tym roku. Jak widać zmian jest sporo w porównaniu z poprzednimi latami i zwłaszcza z punktu widzenia graczy planszowych w większości na minus. Czekam w związku z tym na Wasze opinie (zwłaszcza planszówkowców). Chciałbym wiedzieć kto zamierza się pojawić. Proszono mnie tradycyjnie o przygotowanie informacji o tym ilu nas będzie, ile stołów, krzeseł itp. rzeczy potrzeba. Z tym, że w tym roku, z uwagi na bardziej "polowy" charakter imprezy, kwestie te stają się ważniejsze.

Wszystkich, nie tylko planszówkowców, którzy wybierają się na imprezę, prosiłbym o kontakt ze mną w powyższych sprawach (przez prywatne wiadomości na forum). Liczę zwłaszcza na ekipę figurkową z naszego forum. Xardas planuje byśmy jako forum wystawili w tym roku silną reprezentację.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Silver »

Ja przybędę tylko pytanie czy przewiduje się rozgrywki w nocy w jakiś miejscach noclegu dla przyjezdnych jak to było któregoś roku?
Też bywało, że w piątek były rozgrywki w pracowni wargamingowej.
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Petru Rares »

Będę, podobnie jak w zeszłych latach, postaram się ściągnąć kilka osób spoza forum. Ze względu na warunki logistyczne skupię się głownie na grach z ciężkimi elementami: Maria z Histogame i Washington's War - może ktoś chętny?
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Silver »

Z ciężkimi elementami to można spróbować (mam) wieloosobowe: Crown of Roses, Comands Color Epic, Britania, Italia, Sword of Rome.
Ale na "lżejsze" gry też mam patent bo można przymocować uchwytami planszę do stolika pod warunkiem, że można nieco do stołu przykręcić lekko wkręty.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Raleen »

Po wczorajszej rozmowie z głównym organizatorem informuję, że:

W niedzielę impreza potrwa do godz. 16-tej, a nie 21-szej jak podawałem wcześniej.

Organizator nie wyklucza by w sobotę wieczorem gracze posiedzieli dłużej, tzn. także po 21-szej.

Będę potrzebował w ciągu najbliższych dni jednoznacznych deklaracji uczestników by określić liczbę potrzebnych stołów (organizator chce także określić wielkość namiotu). Będzie zarezerwowana określona liczba miejsc, w pierwszej kolejności dla osób, które wcześniej zadeklarują chęć udziału w imprezie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Szary »

Ja z chęcią bym się pojawił, bo już dwa razy przyszedłem, popatrzyłem i skończyłem nad historyczną eurogrą. :| Mam do zagrania głównie proste gry typu Veracruz (operacyjna kampania Scotta w wojnie meksykańskiej), Lee invades the North (operacyjne przedstawienie obu inwazji gen. Lee na Pensylwanię, najciekawsze chyba z tego wszystkiego), The Atlanta Campaign (seria b. prostych bitew, które można połączyć w quasi operacyjną hybrydę), Operation Kadesh (wojna sześciodniowa), Haut und Stonne (Francja 1940) -dwie ostatnie niegrane, więc nie wiem jak je oceniać. Jeśli znajdzie się szaleniec, to mogę przytargać nawet "Tygrysy w Śniegu" ;) Zgłosiłem się też do betatestów Gettysburg: The Tide Turns i jeśli mnie przyjmą to tym się głównie będę zajmował.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Raleen »

Nie wiem czy na Grenadierze zdołam (bo swoją grą się muszę zająć), ale chętnie bym z Tobą w coś zagrał, choćby w celach zapoznawczych. Jeśli jesteś z Warszawy, klub Agresor jest moim zdaniem idealnym miejscem spotkać w weekendy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
QR
Chasseur
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek, 3 stycznia 2011, 17:01
Lokalizacja: Kobyłka

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: QR »

Witam

Bedąc graczem wargamingowym mam parę pytań związanych z Grenadierem, a doklanie z jego częcią figurkową.
Czy namiot na kilkadziesiąd osób oznacza świeże powietrze.
Czy trzeba zabrać ze sobą stoły bo wiatr i błotko rozumiem jest gwarantowane.
Oczywiście piszę to z lekkim sarkazmem.
Szczególnie że odbywają się w kraju konwenty wargamingowe pod dachem dobrze zorganizowane.
Współczuję graczom planszowym ale silny wiatr może sponiewierać też figurki
Pozdrawiam
QR
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Raleen »

Ja zawsze byłem za tym, żeby przynajmniej część imprezy odbywała się pod dachem. Tyle mogę powiedzieć. W tym roku z tego co wiem jest sytuacja przejściowa z powodu remontów na Cytadeli.

Natomiast założenie Grenadiera jak rozumiem jest promocyjne, czyli dotarcie do dużej liczby ludzi (o słuszności tej idei też można oczywiście dyskutować). Imprezę zamkniętą czy prawie zamkniętą to zawsze można zrobić. U nas mamy klub Agresor, gdzie jest kilka sal i na upartego to i co weekend możemy sobie robić większe spotkania, i nie potrzeba do tego żadnej specjalnej organizacji.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: maciunia »

Szary pisze:Mam do zagrania głównie proste gry typu ...
Strach pomyśleć jakie masz trudniejsze tytuły :mrgreen:
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”