Przygotowywanie modeli do FoG

Forum systemów bitewnych "De Bellis Renationis", "Field of Glory" oraz "Field of Glory Renaissance".
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Przygotowywanie modeli do FoG

Post autor: dragon »

Cześć,

chciałbym przygotować swoje figurki do gry i mam parę pytań:
-na co przyklejacie modele? Korzystacie z folii magnetycznej i tego typu spraw?
-czy przygotowanie podstawek "do gry" przed pomalowaniem jest jakoś szczególnie odradzane? Wiem, że szybko figurek nie pomaluje a chciałbym zagrać. ;) W zasadzie pytanie brzmi: czy da się je malować bezpośrednio na podstawkach?

Z góry dzięki za odpowiedzi,
pozdr,
Franek
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Post autor: Pablo »

Podstawki robimy na ogroformie czy jakoś tak już nie pamiętam, ja kupiłem płytę pare lat temu i jeszcze połowy nie zużyłem grubość 2mm lub 1mm. Można też gotowe z podkładem magnetycznym kupić w sklepie lub na ebayu.

Podstawki są kompatybilne z DBA więc proponuje zerkną do galerii obok. Zwłaszcza Kartagina Kadzika budzi podziw i Rzymianie Yoriego w 15mm.

Jeżeli chcesz szybko i w miarę ładnie pomalować armię to spróbój tak:
- pobazuj figurki na podstawkach zasyp je piaskiem i pomaluj podkładem na biało następnie rzuć podstawowe kolory. Potem spróbuj army paintera i na koniec mat testorsa. Powinno być OK.

Ale na początek zagraj figurkami Greebo zobaczysz co i jak.
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Nie warto malować figurek na podstawkach, bo jest zbyt ciasno (chyba, że pojedyncze figurki, bądź ustawiane po dwa, gęściej to już nie), ciężko operować pędzelkiem, by nie pobrudzić innych figurek.

Ja podstawki robię z metalowych płytek, ciętych laserem, a folię magnetyczną mam wklejoną do pudełka. Mam więc uniwersalne pudełko.
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Dzieki za propozycje.
Czyli na razie wstrzymam sie z podstawkowaniem.

Czaki, a skad te metalowe plytki ciete laserem? Jakies na specjalne zamowienie?
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Ja kupuję od kumpla z firmy, około za 12 elementów wychodzi mi koszt w granicach 10-12 zł. Jakbyś był zainteresowany, to szczegóły na pw.
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Post autor: Pablo »

Specjalistą od malowania zapodstawkowanych figsów jest zwierzak, jak zobaczyłem na blogu jak to robi, to mi szczena opadła.
Kadzik

Post autor: Kadzik »

Psiloi oraz LH można w miarę bezproblemowo przykleić do podstawki i pomalować, ale i tak czasem trzeba się nagimnastykować.

Modele przyklejam na wikol. Daje dobrą spoinę, która przykleja się praktycznie do wszystkiego i łatwo się nakłada. Do piaskowania podstawki też jest rewelacyjny.
Same podstawki robię z HDF'u grubości 3mm, to jest to coś z czego zrobiony jest tył antyramy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBR, FoG, FoGR”