Granie w FoGa i FoGRa

Forum systemów bitewnych "De Bellis Renationis", "Field of Glory" oraz "Field of Glory Renaissance".
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2180
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Cisza »

Akurat FOGa cały czas sami tez się uczymy, ale w październiku na pewno będziemy się umawiać na jakąś bitewkę.
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

To się cieszę. Czyli bedę obserwował wątek.
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Witaj dragon!

Jeśli chodzi o granie w Wargamerze na Wilczej to raczej wchodziła by w grę sobota bo zwłaszcza na początku FoG trochę trwa.

Z drugiej strony w sobotę wcześniej (od 10) i dłużej (właściwie do wieczora) można grać w XIII dywizji na Al. Niepodległości. (tam też można grać w Niedzielę)

Ale to jeszcze jest do uzgodnienia gdzie byśmy zagrali.

W końcu z Ciszą zagraliśmy też kiedyś niedużego FoGa na Wilczej.

Kolejna sprawa to jeśli mogę coś radzić nie napalaj sie od razu na wielką bitwę :)!

My ucząc się tych przepisów zaczynaliśmy od bitew na 300-350pkt. i teraz powoli zbliżyliśmy się do 600pkt.

Ostatnia sprawa. Czy masz własne wojsko żeby wystawic armie (a jeśli tak to jaką żeby dobrac do niej przeciwnika) czy też chciałbyś najpierw zagrać naszym wojskiem.
(wtedy tez mozesz napisać starcie jakich armi najbardziej by cię interesowało a my zobaczymy czy możemy wystawic takie armie.
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Hmm, w zasadzie bardziej pasowalaby mi XIII Dywizja bo mam blizej.

No a co do dni i godzin to oczywiscie zalezy to od Waszych mozliwosci, ja sie dostosuje.

Armie posiadam, nawet dwie (znaczy figurki, poki co nie wiem specjalnie jak wyglada sprawa z podstawkowaniem), moja ukochana Kartagine i Rzym Republikanski. Poniewaz to takie armie starterowe to pewnie najlepiej by bylo gdybyscie polecili mi jakas rozpiske a ja postaram sie cos z moich modeli wykombinowac.

No i oczywiscie na zadne Kanny sie nie napalam :P Chcialbym zobaczyc jak system funkcjonuje w praktyce i czegos nowego sie nauczyc.

Dzieki Greebo za odzew.
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Czy dobrze rozumiem że nie masz list armii z Kartaginą i Rzymem?

(Podstawkowanie jest jak do DBA czy DBM.)
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Mam listy jako takie ale ponieważ jestem z systemem nieobeznany to nie wiem co z tego sensownego złożyć.

A co do podstawkowania, możecie coś polecić? Np. na co figurki przyklejać i czy przygotowanie podstawek przed pomalowaniem jest jakoś szczególnie niepolecane (np. w FoW zdania są podzielone)?

Nie chcę robić z tego OT więc przenoszę się do nowego wątku.
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

No to pytanie dragon:

Jak wyglądasz w tę sobote z czasem. W XIII Dywizji jest jakiś konkurs ale na niewielka bitwe w FoG-a możemy się umówic na Wilczej na 11.

Jako że gra bedzie szkoleniowa mogę przynieść dwie armie (kartaginę i Rzym) a ty wybierzesz czym beziesz chciał zagrać. (armie tak na ok 350-400 pkt).

Chyba że Kadzik mógłby przyjsć ze swoją Kartaginą a ja wziołbym tylko Rzym i robił bym za pomagacza w grze miedzy wami.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Dragon - wysłałem Ci tłumaczenie i pierwszą skrótówkę.

Druga - do grania muszę jeszcze poprawić po ostatnim używaniu i pewnie jeszcze dziś Ci podeśle.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Witam.

Przede wszystkim mam prośbę żeby jednak dawać w tym temacie informacje jesli planujemy (organizujemy) jakąś bitwę.

To tak a propos bitwy w FoG-R 3 stycznia (graliście w poniedziałek?)

A teraz bierżaca informacja.

Czy byliby chętni do zagrania w niedzielę (9.01) jakiejś większej bitwy w Agresorze.

Może być np. FoG.

Będę chciał zachęcić do tego Ciszę.
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Post autor: Pablo »

Przymierzamy się do grania w FoG-R lub FoG-AM w przyszłą sobotę tj. 19.02 w Agresorze. Jeżeli ktoś chciałby się dołączyć to poproszę o info na pw lub na forum.

Aha, figurki mamy więc w zasadzie wystarczą chęci.
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 lutego 2011, 11:22 przez Pablo, łącznie zmieniany 1 raz.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Z wielką ochota bym zagrał ale niestety 19 nie bedzie mnie w Warszawie.

Może następnym razem.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Granie FoG

Post autor: Greebo »

Z dużym prawdopodobieństwem jutro (23.10.2011r) będziemy grać FoG-a w Agresorze.

Pablo przygotował Leuktry w wersji FoG :)
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Granie FoG

Post autor: Pablo »

I znowu Teby górą. ;)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Granie FoG

Post autor: Greebo »

Tak jeszcze na marginesie dzisiejszej bitwy zrobiłem wpis w temacie "Przepisy" na temat kwestii która spowodowała małą dyskusję w czasie bitwy z podanym wytłumaczeniem tej dyskusyjnej kwestii podanej przez autorów FoG w ich FAQ wersja 5.01.

http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f ... 97#p198097
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Granie FoG

Post autor: Greebo »

Jeśli zaś chodzi o bitwę to choć Teby wygrały ale warto zauważyć ze dość nie historycznie bo nie wyłącznie dzięki uderzeniu hoplitów i rozbiciu Spartan, ale w dużej mierze przez rozbicie lekkich i średnich wojsk (piechoty) na prawym skrzydle spartańskim. Jeśli zaś chodzi o Spartan to po bardzo dzielnej walce udało się rozbić tylko ich jedną BG i potrzeba było do tego aż 3 BG Tebańczyków!

Jeszcze raz wielkie gratulacje i słowa uznania dla Radka, który dowodził wojskiem na lewym skrzydle Spartan.
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBR, FoG, FoGR”