[4] Pogaduszki o IV edycji

Zakończone edycje Konkursu Historycznego Forum Strategie i innych konkursów z nagrodami.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3969 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

[4] Pogaduszki o IV edycji

Post autor: Raleen »

Niedługo rusza IV edycja konkursu. Na nagrody mamy książki Michaela Reynoldsa.

Układają się już pytania... :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 8 marca 2010, 13:06 przez Raleen, łącznie zmieniany 2 razy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
bazylissa
Appointé
Posty: 42
Rejestracja: niedziela, 14 grudnia 2008, 20:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bazylissa »

oj, to chyba będą bardzo trudne
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3969 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Nie, wręcz przeciwnie. Trochę zwlekamy, bo teraz sesja, więc pewnie i tak sporo forumowiczów zajęte egzaminami. Ale nagrody już mam gotowe. Pytania będą układać, przynajmniej po części nasi zacni sponsorzy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3969 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

No nic, jeszcze nadal czekam na pytania, bo sponsorzy, chcieli tym razem wziąć aktywniejszy udział w ich układaniu, stąd to tak się trochę opóźnia, ale wcześniej czy później się odbędzie. W każdym razie najważniejszego, czyli nagród mam spokojnie jeszcze na co najmniej dwie edycje :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
kot
Stabsfeldwebel
Posty: 301
Rejestracja: sobota, 2 grudnia 2006, 15:13
Lokalizacja: Chojnice/Wawa

Post autor: kot »

No to wyścig szczurów ruszył :jupi:
Polska od morza do Watykanu :>

Działam też tu: http://www.fajka.net.pl/
Obecna przyjemność: G&H Ennerdale Flake i "Pół wieku w mundurze" Mierieckowa
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Post autor: elahgabal »

Zadałem bardzo głupie pytanie. Post de facto spamowy... :/
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Odpowiedzi wysłane :)
Pytanie nr 3 najciekawsze ;)
Dżenesh
Colonel en second
Posty: 1272
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2009, 23:07
Lokalizacja: Płock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Post autor: Dżenesh »

Mam małe pytanko. Wysłałem odpowiedzi ale nie wiem czy dotarły. Można jakoś sprawdzić czy doszły?
Oddam życie polskiego rządu za Polskę
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3969 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dżenesh, sprawdzałem na obu mailach jakie mam, ale nic od Ciebie nie dostałem, więc wyślij jeszcze raz jak możesz.

Ogólna uwaga: lepiej jednak nie wysyłać przez forum, bo ten komunikator różnie działa.

Adres do wysyłki, standardowo do mnie: raleen@gmail.com czyli tak jak poprzednio.

Od kota jakby co też nic nie dostałem (jeśli wysyłał). Wszyscy pozostali powinni dostać potwierdzenia, że dotarło, od ostatniej edycji tak robię, że potwierdzam.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Potwierdzam, dostałem potwierdzenie. :smile:
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Ja również potwierdzam otrzymanie potwierdzenia :)
Zgryd
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 17 marca 2009, 19:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zgryd »

Witam!

Zastanawiam się, czy taka mała ilość pytań, i niskie ich skomplikowanie, mam tu na myśli szczególnie pytanie drugie, nie prowadzi do zbyt dużej losowości w wyłanianiu zwycięzców?
No i gratuluje pytania trzeciego, faktycznie trzeba było nieco literatury przekartkować, żeby znaleźć odpowiedź.

Pozdrawiam Zgryd
Dżenesh
Colonel en second
Posty: 1272
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2009, 23:07
Lokalizacja: Płock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Post autor: Dżenesh »

Potwierdzam otrzymanie potwierdzenia. Poprzednie maile wysyłałem przez forum, już tego nie zrobię.

Co do pytań faktycznie trzecie zmusiło do niewielkiego wysiłku...
Oddam życie polskiego rządu za Polskę
Gerard Heime
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 17 marca 2009, 21:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gerard Heime »

@Zgryd

Odpowiedź na 3 pytanie znalazłem po 3 minutach poszukiwań w Internecie (ale to dlatego, że domyślałem się, o które miasto chodzi). Europejskich stolic nie jest zbyt wiele i ta podpowiedź zepsuła całą frajdę z szukania.

Na pytanie 1 są dwie poprawne odpowiedzi ponieważ dwie osoby pasują do opisu - jest dwóch takich wojskowych, którzy służyli pod Maksymilianem i Karolem, i na ich cześć nazwano dywizje SS. Swoją drogą odpowiedń na te pytania też można znaleźć w ciągu 3-5 minut w Internecie.

Pytanie 2 pomijam bo jest naprawdę proste.
Zgryd
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 17 marca 2009, 19:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zgryd »

Mi też się to nasuwało, jako najbardziej prawdopodobne, ale miałem trochę inne wyobrażenie o rozlokowaniu wojsk w tamtym rejonie.
Muszę natomiast przyznać, że zaskoczyłeś mnie z dwiema możliwościami odpowiedzi na pytanie pierwsze. Podszedłem lekceważąco i nawet nie wziąłem tego pod uwagę.

Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Konkursowe”