[4] Pogaduszki o IV edycji

Zakończone edycje Konkursu Historycznego Forum Strategie i innych konkursów z nagrodami.
Awatar użytkownika
Shadow of the East
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:05
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Shadow of the East »

racja, dwie dywizje SS, ale dwie różne formacje - więc różnica musi być? a chodzi w pytaniu o pancerną :)
A Eruchîn, ú-dano i faelas a hyn an uben tanatha le faelas! (Show them no mercy! For you shall receive none!)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Zgryd pisze:Witam!

Zastanawiam się, czy taka mała ilość pytań, i niskie ich skomplikowanie, mam tu na myśli szczególnie pytanie drugie, nie prowadzi do zbyt dużej losowości w wyłanianiu zwycięzców?
No i gratuluje pytania trzeciego, faktycznie trzeba było nieco literatury przekartkować, żeby znaleźć odpowiedź.

Pozdrawiam Zgryd
Tym razem miało być w miarę prosto, chociaż nie za prosto :) . Trudniejsze pytania też bywały. Rzućcie choćby okiem na poprzednie edycje. Na stałe kręci się też u nas konkurs historyczny (bez nagród - jak na wielu forach, jedna osoba zadaje pytanie i potem ten kto pierwszy poprawnie odpowie, pyta). Zawsze dylemat jest tego rodzaju, czy starać się, żeby więcej osób wzięło udział, czy dośrubować konkurs pod względem trudności pytań. Ja robię i łatwiejsze i trudniejsze edycje.

Co do pytania pierwszego, zwróćcie uwagę, że w pytaniu mowa jest o dywizji pancernej. Dywizja grenadierów pancernych to nie dywizja pancerna, więc pytanie jest jednoznaczne. Osobom, które tego nie dostrzegły, zwracałem uwagę.

Co do pytania trzeciego, rzeczywiście miałem dylemat, ale sformułowałem je tak, żeby "dać szansę". Wystarczyło zmniejszyć ilość szczegółów i mogło być dużo trudniejsze.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

W razie wątpliwości cytuję jeszcze raz pierwsze pytanie z podkreśleniem istotnego elementu, który sprawił sporej części osób problem:
1. Nazwa jednej z dywizji pancernych SS pochodziła od nazwiska niemieckiego XVI-wiecznego dowódcy wojsk cesarza Maksymiliana I i Karola V, o którą dywizję chodzi?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Gerard Heime
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 17 marca 2009, 21:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gerard Heime »

Ok, dzięki za doprecyzowanie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Konkurs trwa i nadal napływają do mnie odpowiedzi, chyba będziemy musieli zwiększyć liczbę nagród, ale to się jeszcze zobaczy :) .

Przypominam, że wszyscy chętnie mają jeszcze tydzień czasu (łącznie z dzisiejszym dniem).

Niniejszym informuję także oficjalnie, że kto w pierwszym pytaniu wskazał dywizję grenadierów pancernych, może zmienić odpowiedź, to już dopuściłem, ze względu na to, że dużo było takich odpowiedzi.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Shadow of the East
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:05
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Shadow of the East »

uff, kamień spadł mi z serca - chociaż na samym początku zastanawiałem się nad odpowiedzią poprawną (najpierw podałem grenadierów, przyp. aut.), ale nazwa pancernej nie wyglądała mi na nazwisko :rotfl:
A Eruchîn, ú-dano i faelas a hyn an uben tanatha le faelas! (Show them no mercy! For you shall receive none!)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Konkursowe”