Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest poniedziałek, 22 stycznia 2018, 12:02

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: KONKURS OSPREY'OWY - XXXI edycja
PostNapisane: wtorek, 30 grudnia 2014, 16:46 
Colonel Général

Odpowiedzi ostatecznie trochę było, ale w pełni poprawnych niewiele. Czyli jednak nie było takie łatwe.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: wtorek, 30 grudnia 2014, 17:05 
Général en Chef

Wielkie gratulacje dla zwycięzcy - po tej edycji moje morale jest równie wysokie, jak krzyżackiego knechta wracającego spod Grunwaldu :roll:

Ciekaw jestem odpowiedzi Telamona - dla Niego pytania były łatwe :ugeek:

Ostatnio edytowano wtorek, 30 grudnia 2014, 17:07 przez elahgabal, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: wtorek, 30 grudnia 2014, 17:06 
Censor

IMHO były trudne, bardzo szczegółowe, ale z wielkiego okresu pełnego detali. Z tym manewrem nie wiedziałem i nie chciało mi się przeszukiwać wszystkich bitew Davouta, choć czytałem o manewrze na Pułtusk niedawno (ale nie tak szczegółowo).

Że łatwe pisali Profes (i nie wysłał :) i Telamon - na 100% nie wysłał również)
Więc to takie gadanie a priori..

Łatwe to były poprzednio.

PostNapisane: wtorek, 30 grudnia 2014, 17:13 
General

W moim wieku człowiek ma prawo do sklerozy :P Odpowiedzi na pytania miałem gotowe jeszcze tego samego dnia którego sie pojawiły ale wiesz - święta, Blood Bowl i się zeszło :P

PostNapisane: wtorek, 30 grudnia 2014, 18:22 
Général de Division Commandant de place

Cytuj:
Ciekaw jestem odpowiedzi Telamona - dla Niego pytania były łatwe

Najdłużej szukałem orderu - musiałem się upewnić czy aby faktycznie Marii Teresy był tak wyjątkowy. Zastanawiałem się nad jakimś francuskim za udaną ucieczkę czy coś w tym guście.
Wagram było dla mnie oczywiste.
Ale za bardzo pośpieszyłem się w punkcie trzecim bo dałem Jena-Auerstedt. Trzeba było tutaj dłużej posiedzieć, ale nieważne.

PostNapisane: wtorek, 30 grudnia 2014, 18:35 
General

Marii Teresy kojarzę - o dziwo - z kampanii wrześniowej, bo Bortnowski zarzucił Kutrzebie, że ten kontynuując ofensywę chce zasłużyć na "Order Marii Teresy". Na coś się jednak dawne lektury przydają, bo to chyba w Zawilskim było :)

PostNapisane: wtorek, 30 grudnia 2014, 19:24 
Sergent

Heh, a ja z orderem miałem największy problem i nieźle się naszukałem. Co do reszty to Talaverę dość szybko skojarzyłem, gorzej było z Pułtuskiem, ale potem coś mi się przypomniało. Bo trochę głupio zapomnieć treści książki, którą się redagowało, zwłaszcza, że nie było tego zbyt wiele ;).

Ale na pewno nie powiedziałbym, że pytania były łatwe (na pocieszenie wymyślającego ;)), zwłaszcza, że w niektórych przypadkach miałem kilka typów. Wagram zupełnie mi nie spasiło, zwłaszcza, że byłem pewien, iż Sasi nie wiali po własnej salwie. Jak już, to kojarzyła mi się bitwa z Aragonii, gdzie jakiś muł, czy inny koń potrącił karabiny ustawione w kozły, które wystrzeliły. Wybuchła panika, jeden z doboszy zaczął bić na alarm i ogólnie nocka z głowy. Ale to chyba było po bitwie, no i zdaje się, ze nikt nie wiał, a salwę oddały karabiny bez właścicieli :).

PostNapisane: wtorek, 30 grudnia 2014, 22:04 
Général de Division Commandant de place

Ja również podałem Wagram w trzecim pytaniu, ale to pewnie dlatego, że ostatnio siedzę myślami tylko w 1809 roku :)
A trzeba było się sugerować tym, co ostatnio Ryszard czytał :) Pułtusk Lechartiera czytałem dawno temu i teraz się do mnie bezczelnie śmieje z półki :)
Gratulacje dla zwycięzcy!

"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."

PostNapisane: wtorek, 30 grudnia 2014, 23:39 
Colonel Général

Patrząc po Waszych odpowiedziach, mogę powiedzieć, że zdecydowanie najbardziej mordercze okazało się pytanie trzecie.

No nic, ale prowokowaliście mnie już od dawna ;).

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]