Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 15:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: KONKURS OSPREY'OWY - XXI edycja
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2013, 10:47 
General

Dziękuję :)

Dodam tylko, że wszystkie informacje były do znalezienia w źródłach internetowych powszechnie dostępnych (no może nie bardzo powszechnie, ale były do wykopania). Kwestię Polikarpowa zestrzelonego przez Urbanowicza pominąłem z prostego względu - posiłkowałem się wykazem polskich asów drugiej wojny światowej a tam o zestrzeleniach przedwojennych oczywiście mowy nie było.

Celem liczenia zestrzeleń posiłkowałem się poniższą stroną:

http://www.polishairforce.pl/zestrz2w.html

oraz życiorysami pilotów gdzie zestrzelenia były opisane dokładniej co do typów maszyn. Teraz właśnie patrzę, że gdybym nie ograniczył się do tabelki z zestrzeleniami a przeczytał życiorys to i R-5 bym sie doszukał. Akurat Urbanowicz był pierwszym pilotem jakiego sprawdzałem bo pamiętałem, że latał na wschodzie i zaliczył tam zestrzelenia - kwestia tylko tego co zestrzelił.

Konkurs był wymagający - w szczególności jeśli chodzi o to własnie pytanie; pozostałe dwa były znacznie prostsze. Gdybym miał Kirchmayera pod ręką pewnie nie byłoby rozbieżności z danymi co do desantów podanymi przez DT.

Zamówienie do Jabu już poszło, mam nadzieję, że widząc je nie będzie sobie zbyt wielu włosów z głowy wyrywał :)

PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2013, 21:01 
Podporucznik

DT i Profes79 - dlaczego przy desantach nie wspominacie o 1 Brygadzie Kawalerii?

PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2013, 22:19 
Divisní generál

Paweł Sulich napisał(a):
DT i Profes79 - dlaczego przy desantach nie wspominacie o 1 Brygadzie Kawalerii?

Pisząc pytanie "zjadłem s" przed wyrazem forsowały :oops: i nie zauważyłem tego. W tej sytuacji faktycznie powinna być uwzględniona próba przedostania się na drugi brzeg Wisły po kratownicach wysadzonego mostu Kierbiedzia (w sumie trudno to nazwać forsowaniem, gdyż siły były bardzo szczupłe), podjęta przez następujące pododdziały 1BK: pluton nieetatowej szkoły podoficerskiej, pluton 2puł, kilku saperów i łącznościowców. Inne jednostki brygady prowadziły działania pozorujące przeprawę na łodziach.

PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2013, 23:12 
Colonel

Według mnie lista oddziałów 1 AWP, które forsowały Wisłę w czasie trwania Powstania Warszawskiego jest niepełna. Zapomnieliście o oddziałach walczących na przyczółku warecko-magnuszewskim...
Ja się przyznam, że sprawdzanie odpowiedzi na trzecie pytanie, odłożyłem na czas późniejszy i zapomniałem o tym całkowicie...

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]