1939 (Kordyt)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Zamówiłem wstępnie. Z ciekawości będę czekał niecierpliwie. Dużo fajnych pomysłów w tej grze zaimplementowano i aż mnie korci czy to działa. ;)
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
SO
Starszy Sierżant
Posty: 236
Rejestracja: środa, 23 grudnia 2009, 20:30
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: SO »

Co do pomysłu o sowietach to wydaje się logiczny i chyba do przyjęcia. Jeżeli zostanie sprawdzony w praktyce to prosiłbym o informację.

Co do pytania "zygfryda" to w przypadku pierwszym strat nie ponosi (instrukcja mówi o sprawdzaniu strat tylko w przypadku rezygnacji z walki) a co do sprawy wejścia na opuszczony podczas ruchu heks to Twoja interpretacja zapisu jest jak najbardziej prawidłowa.
Awatar użytkownika
Piskor
Podporucznik
Posty: 347
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2009, 17:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Piskor »

Moim zdaniem sam pomysł rozwiązania interwencji Sowietów bez żetonów ich wojsk jest całkiem sympatyczny. Taka opcja najbardziej pasowałaby przy dwóch graczach. Gdy jednak zbierze się trzech, aby się biedakowi nie nudziło, może wziąć żetony które mają podobno ukazać się w rozszerzeniu do gry. Kwestia wyboru, gracze zadecydują którą opcję zechcą rozegrać :)
"Polska nie zna pojęcia pokoju za wszelką cenę!"
Awatar użytkownika
Bart11
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: sobota, 28 lipca 2007, 08:46
Lokalizacja: Bugaj Zakrzowski

Post autor: Bart11 »

Jeśli spojrzeć prawdzie w oczy, to na wschodzie militarnie nie było szans na jakąkolwiek zmianę sytuacji. Nasze oddziały KOP - u nie mogły powstrzymać "czerwonej fali" i pozostawało tylko wycofanie lub beznadziejny, honorowy opór. Tak więc powstaje pytanie czy jest sens komplikować rozgrywkę odtwarzaniem wieloma żetonami sowieckimi klęski na wschodzie?
Co innego w grze o mniejszej skali - wtedy walka z bolszewikami ukaże się jako znacznie ciekawsza i nie pozbawiona możliwości zwycięstwa w mniejszej bitwie bądź potyczkach
(np. piękna obrona Grodna).
Awatar użytkownika
Piskor
Podporucznik
Posty: 347
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2009, 17:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Piskor »

Jeżeli wyjśc z takiego założenia to masz rację, ale jeżeli chcieć zrobić np. scenariusz "Plan W", to obawiam się że żetony Armii Czerwonej są niezbędne... :)
"Polska nie zna pojęcia pokoju za wszelką cenę!"
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43393
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Z tym planem "W" to rozmawiacie już o dodatku czy o samej grze? Przepraszam, że tak pytam, ale trochę się można zgubić.

Sam temat śledzę z wielką ciekawością :) . Ciekaw jestem opinii tych, którzy zagrają, zwłaszcza Arteusza :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Piskor
Podporucznik
Posty: 347
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2009, 17:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Piskor »

W wersji podstawowej, którą trafiła na rynek nie ma Sowietów ani scenariuszy z nimi związanych. Póki co Plan "W" przewidziany jest do dodatku, obok innych, np. Plan Porwita, scenariusze dzienne, dotrzymanie umowy sojuszniczej przez Francję i Anglię, czy zupełnie inna organizacja WP :) O takich mi wiadomo, jak będzie to wyglądało w ostatecznej formie, trzeba zapytac autora.
"Polska nie zna pojęcia pokoju za wszelką cenę!"
j1023
Adjudant
Posty: 244
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2009, 09:47
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 134 times
Been thanked: 57 times

Post autor: j1023 »

Podałby ktoś linki do screenów z gry ? Szczególnie mapy po rozstawieniu żetonów.

Gra wydaje się być warta wydania kilku złotych.
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

W pierwszym poście w tym temacie jest link do allegro i tam są zdjęcia z gry.
Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby autor (albo ktoś z posiadających) udostępnił więcej zdjęć. ;)
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
viking
Major en second
Posty: 1113
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:06
Lokalizacja: Białystok

Post autor: viking »

Piskor pisze:W wersji podstawowej, którą trafiła na rynek nie ma Sowietów ani scenariuszy z nimi związanych.
Skoro ma to być kampania wrześniowa to mimo wszystko powinien być scenariusz 17 IX.
Ostatnio zmieniony środa, 12 grudnia 2012, 14:18 przez viking, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piskor
Podporucznik
Posty: 347
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2009, 17:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Piskor »

Za tą cenę nie można raczej wymagać że gra będzie zawierać jeszcze Sowietów. Zaletą gry ma być jej niska cena. Sowieci nie wyjdą jako oddzielna gra, ale jako rozszerzenie i napewno nie będą kosztować tyle co podstawowa wersja gry.
"Polska nie zna pojęcia pokoju za wszelką cenę!"
BARTOSZ_B
Sergent
Posty: 111
Rejestracja: sobota, 10 października 2009, 15:23
Lokalizacja: jestem ?
Been thanked: 1 time

Post autor: BARTOSZ_B »

Czyli dodatek będzie płatny? Nie brzmi to zachęcająco.
Awatar użytkownika
Piskor
Podporucznik
Posty: 347
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2009, 17:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Piskor »

Mówię to co wiem na tą chwilę. Ale tak jak mówiłem - nie wiadomo jak to się wyklaruje w ostatecznej postaci. Poza tym, nikt chyba nie rozdaje gier za darmo. Przy zrobieniu jeszcze Sowietów w podstawowej wersji, cena gry podskoczyłaby. A tego własnie chciano uniknąć. Aby własnie nie kosztowała 50 zł.

Poza tym autor i tak obiecał wysłac pierwszym nabywcom gry poprowioną instrukcję po znalezieniu w niej błędów. Za darmo. Jak dotąd nie spotkałem się z podobnym podejściem do sprawy.
"Polska nie zna pojęcia pokoju za wszelką cenę!"
Awatar użytkownika
SO
Starszy Sierżant
Posty: 236
Rejestracja: środa, 23 grudnia 2009, 20:30
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: SO »

Na początek podziękowania dla Piskora za zrozumienie sytuacji.
Fakt, że coś jest płatne nigdy niue brzmi zachęcająco szczególnie dla nabywcy. Ale do rzeczy. Nie było możliwości aby w cenie 30 złotych zawrzeć jeszcze kilkadziesiąt nowych kart walki i żetonów, ekonomicznie, przy utrzymaniu powyższej ceny dorzucenie jeszcze zasobów sowieckich to coś jakby samobójstwo i sprzedaż poniżej kosztów. Praw rynku niestety nie przeskoczę.
BARTOSZ_B
Sergent
Posty: 111
Rejestracja: sobota, 10 października 2009, 15:23
Lokalizacja: jestem ?
Been thanked: 1 time

Post autor: BARTOSZ_B »

Ja nie mam do nikogo pretensji, bo rozumiem że za wykonaną pracę trzeba zapłacić. Kosztuje papier, toner do drukarki, folia do laminowania, mapy, pudełko, wszelkiego rodzaju opłaty i podatki i co najważniejsze czas Twórcy.
Chciałbym tylko zwrócić uwagę na to że przy cenie gry rzędu 30 złotych (chyba tyle kosztowała na Allegro) i kosztach wysyłki 10 złotych (bo tyle kosztuje paczka), dwukrotne płacenie za wysyłkę podnosi znacząco koszt imprezy. Bo dodatek będzie kosztował z 5 a może i 10 złotych a do tego poczta za list polecony weźmie przynajmniej 5 złotych. I sumaryczny koszt gry z dodatkiem wyniesie od 50 złotych w górę. Ja oczywiście zapłacę, stać mnie na to, ale utrzymanie ceny poniżej 50 złotych jest iluzoryczne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”