Prośba o pomoc

PannaK
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 21 listopada 2010, 22:02
Lokalizacja: DG

Prośba o pomoc

Post autor: PannaK »

Witajcie,
po przekopywaniu internetu, bezowocnym de facto trafiłam na to forum i jakże wielka jest moja radość, że coś takiego istnieje w czeluściach internetu.
No i postanowiłam poprosić tutaj, jako, że ja z historią jestem troszkę na bakier, znaczy co nieco tam wiem ( w szczegóły nie wchodzę z takich czy innych powodów, których tu wymieniać nie będę) o pomoc, bo jestem już na skraju wyczerpania :crazy:
Potrzebuję literatury, artykułów,książek, czegokolwiek na temat służby wojskowej kobiet w czasie I i II Wojny Światowej.

Jeśli ktokolwiek mógłby mi podpowiedzieć w jakich książkach szukać, ewentualnie podać tytuły książek, miałabym jeszcze taką maleńką sugestię, jako,że potrzebuję to dla osoby, która z językami obcymi jest na bakier prosiłabym o coś po polsku.

Będę okropnie, niewyobrażalnie wdzięczna za każdą pomoc w tym temacie.
Jeśli wpisałam się w niewłaściwym dziale, to poproszę Szanownych administratorów czy moderatorów do podpięcie mnie tam gdzie trzeba :>
Pozdrawiam Wszystkie Mądre Głowy bardzo serdecznie
PannaK
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez PannaK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
PannaK
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 21 listopada 2010, 22:02
Lokalizacja: DG

Post autor: PannaK »

Pjej dziękuję, jednak to nadal za mało o_O :crazy:
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Było coś w którymś numerze Militariów XX wieku zdaje się, ale nie pamiętam. Odezwij się na pw, to poszukam w zbiorach.
Zeka

Post autor: Zeka »

Jeżeli chodzi o wojskową służbę Polek w latach 1939-1945 proponowałbym się skontaktować z Fundacją generał Elżbiety Zawadzkiej. Oto jej strona internetowa: http://www.zawacka.pl/ (w razie konieczności służę dalszą pomocą - w mały mieście wszyscy się znamy ;) )Kiedyś też wydali bibliografię poświęcone pracom z interesującej Cię dziedziny. Dobrze by było gdybyś, o ile masz taką możliwość, zajrzała do Bibliografii Historii Polski...
PannaK
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 21 listopada 2010, 22:02
Lokalizacja: DG

Post autor: PannaK »

Ojej, dziękuję pięknie, skontaktowanie się z tą fundacją byłoby bardzo dobrym pomysłem, jednak ograniczają mnie dwie sprawy, materiały, których potrzebuję nie są dla mnie a dla mojej siostry, która to z kolei ma ograniczony dostęp do internetu a prace musi napisać stosunkowo szybko.
Obiecałam jej, że do poniedziałku wyślę jej wszystko, co uda mi się znaleźć.
Niemniej jednak pięknie dziękuję za odzew i pomoc
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia dwudziestolecia międzywojennego i II wojny św.”