"Gwałt na historii" w rezolucji OBWE

Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Post autor: elahgabal »

Ezechiel pisze:Przed jaką instancją? Pod jakim paragrafem?
Przed polskim sądem.
Art. 110 k.k. zezwala na postawienie przed sądem cudzoziemca, m.in. "...za czyn zabroniony skierowany przeciwko interesom Rzeczpospolitej Polskiej..." (popełniony za granicą).
Z kolei art. 133 penalizuje znieważenie "Narodu i Rzeczpospolitej Polskiej". Kara to pozbawienie wolności do lat 3.
"Wystarczy" dobudować do tego paragraf 2, który będzie zakładać grzywnę i podstawa prawna już jest. W każdym razie na dzień dzisiejszy Fry mógłby już odpowiadać karnie i dostać np. rok "w zawiasach".
Ezechiel pisze:Mocno wątpię w sukces procesu przeciwko Anglikowi przed angielskim sądem. Zamiast odszkodowań widzę raczej przewlekły proces i pensje dla prawników.
Ja też. I dlatego odpowiadałby przed polskim.
Ezechiel pisze:O ile wiem - działania ADL nie zahamowały fali antysemityzmu na stadionach. Nie znalazłem też informacji o procesach wygranych przez ADL. Będę wdzięczny za linki / info. Być może założenie NGO na podobieństwo ADL jest dobrym pomysłem.
Ja tego aż tak nie śledzę, toteż na to pytanie nie odpowiem. Natomiast nie mam wątpliwości, że podobna organizacja przydałaby się i nam. Co prawda niby powstało "Powiernictwo polskie", ale oni zdaje się orientują się wyłącznie na front niemiecki.
Ezechiel pisze:1. Wątpię, aby osoby propagujące treści antypolskie miały upór i charakter formatu Gandhiego.
Pewnie nie mają. Ale nie muszą jej mieć.
Ja teraz nie piszę o krucjacie przeciw Polsce i Polakom, tylko o głupocie, która promuje fałszywy i obraźliwy stereotyp. To nie musi być intencjonalne. Ale brak intencji nie powoduje, że jest mniej szkodliwe.
Ezechiel pisze:2. Pomimo posiadanego wsparcia i pozycji, Fry musiał wycofać się ze swoich poglądów i opublikować przeprosiny.
Wiem. Ale przeprosiny pojawiły się na jego blogu. Zasięg oddziaływania jakby mniejszy od radia.
Zresztą. Powiedz w radiu, że "Iksiński to pedofil", a następnie po tygodniu napisz na blogu, że się pomyliłeś, przepraszasz, a Iksiński to porządny gość. Mimo wszystko przyklejasz mu łatkę i część sąsiadów zmieni do niego nastawienie. Tak działa pomówienie. A Polskę intencjonalnie, czy nie, ale pomawia się o Holocaust od paru lat. Skutki mogą być fatalne. Zwłaszcza, jeśli ktoś takie rzeczy postanowi wykorzystać. A Moskwa byłaby pewnie chętna dokopać "wspólnikom Hitlera". Choćby werbalnie
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Post autor: elahgabal »

Ankieta "jak znalazł". A wynik porażający:

http://wiadomosci.onet.pl/2073562,12,hi ... ,item.html
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia dwudziestolecia międzywojennego i II wojny św.”