ZMARŁ prof. PAWEŁ PIOTR WIECZORKIEWICZ

Awatar użytkownika
jabu
Chu-i
Posty: 757
Rejestracja: niedziela, 12 marca 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa/Płock
Has thanked: 7 times
Been thanked: 41 times

ZMARŁ prof. PAWEŁ PIOTR WIECZORKIEWICZ

Post autor: jabu »

W nocy z niedzieli na poniedziałek zmarł prof. Wieczorkiewicz. Postać nietuzinkowa, dla wielu, zapewne słusznie, kontrowersyjna, wnosząca jednak w polską historiografię, zwłaszcza w temacie sowietologii, ogromny, niemożliwy do przecenienia wkład. Ponadto prowokująca ciągłe dyskusje i zmuszajaca do myślenia i szeregu rozważań co przynosiło wiele pożytku dla całej sprawy.
Od ponad 2 lat było wiadomo, że choroba jest właściwie nieuleczalna, ale mimo wszystko, mimo całej nieuchronności, zawsze człowiek się trzyma myśli, że to jeszcze nie teraz, że to jeszcze nie czas.
Tylko 61 lat...
Uznałem, że w pełni zasluguje na minutę ciszy na naszym forum.
Ku pamięci.
Wszystkiego nie napiszesz. O wszystkim można tylko pomarzyć - Szamil Basajew.
Awatar użytkownika
jabu
Chu-i
Posty: 757
Rejestracja: niedziela, 12 marca 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa/Płock
Has thanked: 7 times
Been thanked: 41 times

Post autor: jabu »

Przepraszam,
dopiero po fakcie spostrzegłem, że temat został już zapodany wcześniej przez Raleena. Nie bardzo wiem jak go usunąć. Przepraszam za moje roztrzepanie. Za dużo kawy, za mało snu :'(
pozdrawiam,
Jabu

Niech zostanie jabu w celach informacyjnych. Ostatecznie nie wszyscy zaglądają do działu "Pod Wąsatym Grenadyerem". Ten temat zamykam i skoro tam rozwinęła się dyskusja, niech tam się toczy:


http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=6557
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez jabu, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkiego nie napiszesz. O wszystkim można tylko pomarzyć - Szamil Basajew.
Zablokowany

Wróć do „Historia dwudziestolecia międzywojennego i II wojny św.”