Wojna prewencyjna - fikcja czy rzeczywistość?

Awatar użytkownika
Futrzaty
Sergent-Major
Posty: 159
Rejestracja: poniedziałek, 2 października 2006, 20:36
Lokalizacja: Varsowia
Kontakt:

Post autor: Futrzaty »

Ależ wrzesień 39 roku to była wojna prewencyjna ;D . Agresywne plany polaków były jasne :rotfl: . Zostało to dobitnie udowodnione:

http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=38&t=3758

Eeeeeeee....znaczy sam to udowodniłem :jupi: - jak widać dowodzić mozna wszystkiego poprzed dobór argumentów i ich interpretacje na potrzeby tezy.
Na poważnie - tekst powstał "na kolanie" gdy pewna dyskusja o Suworowie mnie troche zirytowała. Stare ale jare.....

Ps : jak zobaczyłem Wojna prewencyjna to myślałem , że chodzi o rok 34 i Piłsudskiego - a ty tak sie zawiodłem.
Czesanie futra jest fajne i ciekawe, bo jest ciekawe i fajne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ale w 1939 r. niektóre polskie oddziały jak czytałem u Wróblewskiego, przekroczyły granicę i wdarły się na ziemie III Rzeszy. Ot polscy agresorzy! ;D
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Raleen pisze:Ale w 1939 r. niektóre polskie oddziały jak czytałem u Wróblewskiego, przekroczyły granicę i wdarły się na ziemie III Rzeszy. Ot polscy agresorzy! ;D
przede wszystkim to było na odcinku SGO Polesie, gdzie kawaleria dokonała zagonu w Prusiech... może chciano oderwać je od 100-letniej Rzeszy? :> :lol2:
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

A ja znalazłem coś także w "Armii Łódź" :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Mongoł
Sergent
Posty: 148
Rejestracja: sobota, 30 sierpnia 2008, 14:54
Lokalizacja: Hajnówka

Post autor: Mongoł »

DT pisze:przede wszystkim to było na odcinku SGO Polesie, gdzie kawaleria dokonała zagonu w Prusiech... może chciano oderwać je od 100-letniej Rzeszy? :> :lol2:
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Awatar użytkownika
Futrzaty
Sergent-Major
Posty: 159
Rejestracja: poniedziałek, 2 października 2006, 20:36
Lokalizacja: Varsowia
Kontakt:

Post autor: Futrzaty »

O kurde.....dopiero teraz zobaczyłem....... :lol2: :lol2:
Czesanie futra jest fajne i ciekawe, bo jest ciekawe i fajne.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Były takowe wydarzenia :)
A co do Barbarossy - obie strony wiedziały nie to co trzeba. Niemcy myśleli że Rosjan mniej i są słabsi, Rosjanie że Niemców więcej i że są silniejsi.

A co do koncepcji wojny prewencyjnej - obecnie zgodnie z prawem międzynarodowym (Karta NZ, Statut Rzymski) jest to zbrodnia agresji, którą MTK może sądzić.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Mongoł
Sergent
Posty: 148
Rejestracja: sobota, 30 sierpnia 2008, 14:54
Lokalizacja: Hajnówka

Post autor: Mongoł »

Przemos19 pisze:Były takowe wydarzenia :)
Na odcinku SGO Narew.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Przemos19 pisze:Były takowe wydarzenia :)
A co do Barbarossy - obie strony wiedziały nie to co trzeba. Niemcy myśleli że Rosjan mniej i są słabsi, Rosjanie że Niemców więcej i że są silniejsi.
Do tego Niemcy byli przekonani o swojej wyższości organizacyjnej... i co do tego akurat słusznie.

Co do wojny prewencyjnej, a co można w takim razie powiedzieć o wojnie Niemiec z Francją. Niby skoro Francja wypowiedziała Niemcom wojnę, na spółkę z Wielką Brytanią, to agresji niemieckiej nie ma, tylko prewencja, przed szykującym się atakiem :> .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Futrzaty
Sergent-Major
Posty: 159
Rejestracja: poniedziałek, 2 października 2006, 20:36
Lokalizacja: Varsowia
Kontakt:

Post autor: Futrzaty »

Nio właśnie....Narew a nie Polesie - choc i tu i tam była to jedna i ta sama jednostka - Poleska BK.

A co wypadów - dokonała takowych jeszcze Wielkopolska BK.
Czesanie futra jest fajne i ciekawe, bo jest ciekawe i fajne.
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

No wlasnie pochrzanily mi sié GO :evil:
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia dwudziestolecia międzywojennego i II wojny św.”