Towarzysz Stalin i "zemsta sprawiedliwa"

Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

1. Wcale niczego nie prostują. Wygląda to jak dwie różne informacje z czego pierwsza jest po prostu kłamstwem.
2. Odnoszę wrażenie, że pierwsza informacja nie była żadnym sondowaniem tylko bzdurą, o której ktoś coś się dowiedział, a teraz musi to sprostować.
3. Gratuluję dobrego gustu muzycznego. :lol:
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

cdc9 pisze:1. Wcale niczego nie prostują. Wygląda to jak dwie różne informacje z czego pierwsza jest po prostu kłamstwem.
2. Odnoszę wrażenie, że pierwsza informacja nie była żadnym sondowaniem tylko bzdurą, o której ktoś coś się dowiedział, a teraz musi to sprostować.
3. Gratuluję dobrego gustu muzycznego. :lol:
Dzięki ,lubię też Głazunowa ,Skraibina, Rachmaninowa :).
Dostojewskiego( polakożerca ale świetny pisarz :) ) i Tołstoja przeczytałem prawie całego ( kisążki obu pisarzy tj Dostojewskiego i Tołstoja) ,czytałem też Turgieniewa , Bułhakowa,

Ech kłamstwo to świadome wprowadzanie w błąd . Masz dodowdy ,że to kłamstwo ?

Cieszyłby się gdyby to była bzdura ale nawet tu na Forum życzliwy nam w sumie obcokrajowiec lansował tezę że Polska była potencjalnym przeciwnikem ZSRR , były w niej pzrecież w okresie międzywojennym tendencje faszystowskie i Stalin uratował ZSRR akcją z 17 września . Stalin zbudował w jego kraju przemysł i uratował kraj przed zagładą .Nasz Kolega z Pitra napisał ,że go za to czci. O zbrodniach na jego rodakach podczas rewolucji i później cicho sza a może to była tylko wysoka cena za ratunek... Zachód był zawsze wrogiem Rosji . I to pisał sympatyczny wykształcony człowiek.
Tematu Katynia taktownie nie podejmował.
Bzdura ?
Ostatnio zmieniony wtorek, 26 sierpnia 2008, 14:07 przez Strategos, łącznie zmieniany 3 razy.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

Proszę jedynie o przeczytanie ze zrozumieniem tekstu poniżej, skonfrontowanie tego z tekstem, który rozpoczął dyskurs.
Nie wdaję się w dyskusje historyczne, gdyż chodzi mi o fakt i odpowiedzenie sobie na pytanie o rzetelność mediów i o granice manipulacji dziennikarzy.

http://wyborcza.pl/1,75477,5626958,Rosy ... .html#more
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

W jednym masz na pewno rację GW powinna wytłumaczyć skąd wzięły się rozbieżności w obu tekstach.

Czekamy teraz co napiszę Dziennik bo też podałł te informacje.

Manipulacja świadome wprowadzanie w błąd to by były gdyby było tak jak w drugim tekście a gazety podały i trzymały się wersji z pierwszego tekstu.
Zmiana wersji następouje następnego dnia to znaczy bardzo szybko .

Wydaje mi się ,że ktoś może wprowadził dziennikarzy w błąd a teraz inna osoba po pzreczytaniu gazety dostarczyła bardziej wiarygodnych danych.
Artykuł spełnił swoją rolę .
Zdobywanie informacjiw kraju takim jak Rosja nie jest chyba takie proste jak się nam wydaje.
Ostatnio zmieniony wtorek, 26 sierpnia 2008, 10:49 przez Strategos, łącznie zmieniany 1 raz.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

Ciekawe, że mamy dwóch autorów tych notek, z czego pierwszy "robi" w mediach za specjalistę od spraw Rosji. Aż dziwne, że tak dał się podpuścić i skompromitować swym brakiem rzetelności. Widzę, że "Wyborcza" dała "wpuścić się w maliny", a teraz broni swego stanowiska dalej dając głupi tytuł dzisiejszej notce, tytuł nie odnoszący się do treści.
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Jeśli jest tak jak wynika z drugiego tekstu to nie tylko wyborcza zobacz wyżej tekst z Dziennika.

To co wszyscy dali się wpuścić tzn :dwie konkurujące ostro gazety ? Czy może coś było na rzeczy ?
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

W między czasie zmieniłeś swój post Strategosie.
Nie mogę zgodzić się, że artykuł spełnił swe zadanie, bo niby jakie ono było ? Jeśli miało podać INFORMACJĘ to zadania nie spełnił, bo podano kłamstwa.
No chyba, że chodzi o dalsze podgrzewanie nastrojów antyrosyjskich. No tak, to staszenie im się udało tylko po co ?
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/artic ... emsta.html


Nie tylko Gazeta .

Kłamstwo to świadome wprowadzanie w błąd.
Dowody ?

Edit Ktos podał takie same dane Dziennikowi i Gazecie dwu konkurującym pismom.
Edit 2 Zadanie to nieopuszcenie do zaaprobowania u naszych rosyjskich przyjaciół podreczników jawnie fałszujacych historię .
Żydzi np. protestują w wielu sprawach związanych z Holocaustem prewencyjnie. Z reguły skutecznie.
Tutja zmuszono drugą stronę do wytłumaczenia się i to jest ok.
Ostatnio zmieniony wtorek, 26 sierpnia 2008, 11:01 przez Strategos, łącznie zmieniany 1 raz.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

Strategos pisze:Jeśli jest tak jak wynika z drugiego tekstu to nie tylko wyborcza zobacz wyżej tekst z Dziennika.

To co wszyscy dali się wpuścić tzn :dwie konkurujące ostro gazety ? Czy może coś było na rzeczy ?
Ale co ma być na rzeczy ? Druga wersja zaprzecza pierwszej i już. Ile gazet zaś napisze kłamstwa nie ma w tym przypadku nic do rzeczy.
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

Strategos pisze:http://www.dziennik.pl/wydarzenia/artic ... emsta.html


Nie tylko Gazeta .

Kłamstwo to świadome wprowadzanie w błąd.
Dowody ?

Edit Ktos podał takie same dane Dziennikowi i Gazecie dwu konkurującym pismom. .
1. Do bani z takim dziennikarstwem, które bazuje na wiadomościach przekazanych z trzeciej ręki. Jak czegoś nie wiem to się nie wygłupiam i nie informuję milionów o tym.
2. Jesli nie mówimy o kłamstwie to mówmy o nieudolności i kompromitacji dziennikarza, który nie jest w stanie poinformować.
3. Ta nieudolność prowadzi do dezinformacji i rozbudzania nastrojów, w tym momencie, antyrosyjskich.
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Jakoś mało prawdopodobne jest ,że konkurencja się zmawia ,aby kłamać.

Niestety nie posuniemy się naprzód w tej wymianie zdań póki nie przedstawisz dowodów na to ,że doszło do świadomego wprowadzenia w błąd czyli kłamstwa a nie do błędu w zbieraniu informacji.
O braku złej woli świadczyć może umieszczenie szybko drugiego tekstu .
Nie podoba mi się podobnie jak Tobie,że nie wyjaśniono przyczyn różnic. Na razie tylko tyle.
Ostatnio zmieniony wtorek, 26 sierpnia 2008, 13:04 przez Strategos, łącznie zmieniany 1 raz.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Te odwolania do Szlaku Łez, to oczywiscie ironia, prawda? Dzisiaj Indianom w USA nikt nie odmawia racji, sa traktowani z szacunkiem i maja licencje na kasyna. Nikt nie kwestionuje, ze ich skrzywdzono. Afroamerykanie maja preferencyjne warunki na studiach itp. Panstwo (czyli sami Amerykanie) staraja sie zadoscuczynic temu co sie stalo. A dzisiejsza Rosja proponuje, zeby o rehabilitacje przed rosyjskim sadem staneli sami zainteresowani procesem polscy oficerowie.

Z dzisiejszych - jakze niedemokratycznych USA - mozna nadal wyjechac w dowolnym kierunku, bez wizy (za wyjakiem Iranu i kilku podobnych atrakcji) wywozac ze soba dowolna kwote i ulozyc sobie zycie w bardziej demokratycznym i wolnym kraju. Nie wiadomo mi nic na temat tego, by - 20 lat po upadku komuny - ten proces byl mozliwy we wspanialej Rosji.

Z drugiej strony to przerazajace, ze ludzie maja tak krotka pamiec. Jak nic postawa kilku osob na forum przypomina mi te "dyskusje" amerykanskiego komputera z sowieckim, w ktorej pierwszy komputer pyta:

- ile osob w Zwiazku Radzieckim posiada gumowce?

- a u was bija Murzynow - odpowiada komputer radziecki
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

cdc9 pisze:Ale co ma być na rzeczy ? Druga wersja zaprzecza pierwszej i już. Ile gazet zaś napisze kłamstwa nie ma w tym przypadku nic do rzeczy.
A czy nadal jest dostep do wersji pierwszej? Bo wlasnie po krzyzu przebiegl mi chłod gdy znowu dotarlo do mnie, ze Orwellowi zabraklo jednak wyobrazni...
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

cdc9 pisze:
1. Do bani z takim dziennikarstwem, które bazuje na wiadomościach przekazanych z trzeciej ręki. Jak czegoś nie wiem to się nie wygłupiam i nie informuję milionów o tym.
2. Jesli nie mówimy o kłamstwie to mówmy o nieudolności i kompromitacji dziennikarza, który nie jest w stanie poinformować.
3. Ta nieudolność prowadzi do dezinformacji i rozbudzania nastrojów, w tym momencie, antyrosyjskich.
1/
Wydaje mi się ,ze praca polskich dziennikarzy w Rosji jest nieco trudniejsza niż np na Węgrzech. Błądzenie ,jest rzeczą ludzką. Info o polskich obozach koncentracyjnych w mediach Kanadzie wywołało burzę dyplomatyczną .Nie było zadnych dwiu informacji tylko długo , długo jedna.Tutaj poprawka dokonana jest prawie natychmiast wiac tragedii nie ma.
2/ Zarzut kłamstwa dyskwalifikuje dziennikarza , podważa prawo do wykonywania przez niego zawodu. Nieudolny dziennikarz może poprawić swoje kwalifikacje jeśli doszło do wpadki.
3/ Dezinforacja tylko przez jeden dzień nie jest zdolna do rozbudzenia silnych nastrojów antyrosyjskich . Bylibyśmy narodem histeryków gdyby było inaczej.( wiem ,że nie pisałeś o silnych ale chwilowe nastroje są bez znaczenia)

Artykuły prasowe przybliżyają polskiemu społeczeństwu pewien problem nieznany szerszemu ogółowi ,z którym spotkaliśmy się tu na Forum dyskutując z Kolegą z Rosji .Powiem ,że bardziej jestem wstzrąśniety tym problemem niż kondycją naszych mediów które możemy swobodnie krytykować .
Powtórze pytanie czy w Niemczech ktoś miałby czelność zaproponować podręcznik ,z którego wynikałoby ,że obozy zagłady byłu w porządku ?

Powiem ,że czułbym się zupełnie dobrze gdyby władze rosyjskie zatakwoały tearaz nasze media, przy okazji informując społeczeństwo polskie i rosyjskie ,że nigdy nie zdarzy się aby rząd rosyjski kiedykolwiek poparł wprowadzanie do podręczników podobnych bzdur .


To chyba nie tylko uspokoiłoby nastroje ale budziłoby sympatię w Polsce.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Comandante pisze:Ciekawi mnie tez, jak tam dzisiaj samopoczucie naszych forumowych rusofilów? o_O
Mnie bardziej ciekawi stan ducha i umysłów tych kilku forumowiczów, którzy miałkość swojej argumentacji próbują zamaskować opluwaniem mających inne niż oni zdanie epitetami w rodzaju "rusofil" czy "sowiecki patriota".

Choć - szczerze mówiąc - nie, wcale mnie nie ciekawi.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia dwudziestolecia międzywojennego i II wojny św.”