Ekshumacja gen. Sikorskiego

Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ekshumacja gen. Sikorskiego

Post autor: AWu »

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... caid=161dc

nie wiem czy dac tu czy do grenadiera - ale jako ze dyskusja moze byc historyczna to tu
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez AWu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

sprawa ciekawa, moze ekshumacja wreszcie wyjasni pewne niejasne sprawy w smierci NW
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
toldo
Kapitan
Posty: 803
Rejestracja: wtorek, 10 lipca 2007, 23:36
Lokalizacja: Zduny

Post autor: toldo »

Wiadomo, że to robota Polaków pod płaszczykiem Churchilla, ale nikt tego głośno nie powie.
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

A jakieś konkrety na potwierdzenie powyższego stwierdzenia? Ja osobiście wolę poczekać na koniec całego zamieszania. Zobaczymy co z tego wyniknie.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

toldo pisze:Wiadomo, że to robota Polaków pod płaszczykiem Churchilla, ale nikt tego głośno nie powie.
Ty się jednak jakoś odważyłeś. Tyle osób stara się rowikłać tę zagadkę, a tu proszę: Toldo po prostu wie!

Jeśli zrobiliby to perfidni Anglicy, to osobiście raczej wątpię, żeby nam wydali szczątki Generała z przestrzeloną czaszką i pociskiem z nadrukiem "Made in England" w środku.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

Toldo, to może jeszcze być w swym detektywistycznym zapędzie wyjaśnił kwestię otrucia Aleksandra Macedońskiego i sprawę zamachu na JFK o_O
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja natomiast widziałem w wiadomościach w tv wypowiedź jakiegoś leciwego profesora, jak podawali najwybitniejszego badacza tej sprawy, który zajmuje się nią od lat. Powiedział, że jego zdaniem jedynymi, którzy bezpośrednio mogli zamordować Sikorskiego byli Rosjanie. Wykluczył Anglików, zwłaszcza ze względu na Churchilla, który wielokrotnie swoimi działaniami potwierdził, że zależy mu na tym, aby to Sikorski kierował polskim rządem w Wielkiej Brytanii.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
toldo
Kapitan
Posty: 803
Rejestracja: wtorek, 10 lipca 2007, 23:36
Lokalizacja: Zduny

Post autor: toldo »

Toldo po prostu przeczytał kilkanascie książek.
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

Gratulacje :rotfl:
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Ja w moim dość długim już życiu przeczytałem więcej niż kilkanaście książek i to skłania mnie do stwierdzenia, że ważna jest nie tylko liczba przeczytanych pozycji, ale też jakie to są książki.

Bo jeśli np. wiedzę o śmierci gen. Sikorskiego czerpiesz z dzieł znanego Mędrca Baliszewskiego, albo podobnych mu "historyków", to może Cię jeszcze czekać w życiu wiele rozczarowań.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

Andy, Toldo młody jest, jeszcze wiele książek przed nim :>
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Oj znęcacie się nad nim, kurcze jest czasem tyle ciekawych tematów to wszyscy skupiają się zawsze na takich najbardziej absurdalnych i na nich koncentrują swój wysiłek...

Toldo, a Ty po prostu czasem byś się trochę zastanowił co piszesz. Ciekawe co by było gdyby ktoś Cię chciał przepytać z tych Twoich lektur teraz... :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

no cóż zbyt wiele niejasnosci w tej calej sprawie... zdania Baliszewskiego też bym nie lekceważył.... tylko żeby konkretów podawał więcej...
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
toldo
Kapitan
Posty: 803
Rejestracja: wtorek, 10 lipca 2007, 23:36
Lokalizacja: Zduny

Post autor: toldo »

Sorki za SPAM, ale to mi się natrafiło, potwierdza to moje powyższe tezy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia dwudziestolecia międzywojennego i II wojny św.”