Generał Władysław Sikorski

Lisowski jr.
Sergent
Posty: 137
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 10:31
Lokalizacja: W-wa

Generał Władysław Sikorski

Post autor: Lisowski jr. »

Przed smiercią , Sikorski zarządał odczytania swojego testamentu politycznego , w 50 rocznice swojej smierci . Minęła kolejna, i jeszcze kolejna .........czy kawałek papieru moze być az tak śmierdzacy :x
Awatar użytkownika
kru
Caporal
Posty: 61
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:17
Lokalizacja: City of Discovery - Dundee
Kontakt:

Post autor: kru »

Niedlugo Brytyjski rzad ujawni przyczyny smierci generala. Wtedy podczas wojny to bylo niemozliwe. Zbyt duzo emocji, no i wojsko polskie moglo obrócic sie przeciwko aliantom.
Bo jak dla mnie to byl zwyczajny zamach, tylko nie wiem dlaczego tak musialo sie stac.
Awatar użytkownika
toldo
Kapitan
Posty: 803
Rejestracja: wtorek, 10 lipca 2007, 23:36
Lokalizacja: Zduny

Post autor: toldo »

Lisowski jr. pisze:kawałek papieru moze być az tak śmierdzacy :x
Tak, zależy co zawiera.
kru pisze:Niedlugo Brytyjski rzad ujawni przyczyny smierci generala.
Jaki optymista, policz sobie 1943 r. + 50 lat = 1993 r., a oni przedłużyli do 2043 r.
kru pisze:Wtedy podczas wojny to bylo niemozliwe.
Co za różnica wojna czy pokój? Jeżeli byli nie winni? Co innego jeżeli mieli coś na sumieniu!
kru pisze:Zbyt duzo emocji, no i wojsko polskie moglo obrócic sie przeciwko aliantom.
Tak, w wojnę szanowali Polaków, którzy byli zawodowymi żołnierzami( reguły), ale po wojnie krzyczeli ,,kiedy wreszcie pojedziecie?" Jeżeli chcieli nas wyrzucić mogli odczytać testament w 1946 r.
kru pisze:Bo jak dla mnie to byl zwyczajny zamach, tylko nie wiem dlaczego tak musialo sie stac.
\]Hipotez-pełno jedna mówi o tym, że ktoś skradł córkę generała, a jego martwego wrzucił do samolotu, inna, że drugi lotnik(po kapitanie Prchalu) był radzieckim szpiegiem.
A co dziwne, parę godzin przed przyjazdem Sikorskiego odleciał z Gibraltaru Majski!
Awatar użytkownika
kru
Caporal
Posty: 61
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:17
Lokalizacja: City of Discovery - Dundee
Kontakt:

Post autor: kru »

Uwierz mi ze ma znaczenie czy wojna czy pokój. Teraz na to patrzymy inaczej bo juz nas to bezposrednio nie dotyczy, tyle lat juz minelo.
Przede wszystkim to nie jest mozliwe aby sprawny bombowiec B-24 zaraz po starcie w morzu sie rozbil. Przed kazdym startem robi sie przeglad, a sam bombowiec kupa zlomu to nie byl.
W dodatku bez obciazenia bombami startowal.
Od razu wiadomo ze to sabotaz byl. Tylko dlaczego tak musialo sie stac to juz nie powiem. Dowiemy sie w swoim czasie.
Awatar użytkownika
toldo
Kapitan
Posty: 803
Rejestracja: wtorek, 10 lipca 2007, 23:36
Lokalizacja: Zduny

Post autor: toldo »

kru pisze:nie jest mozliwe aby sprawny bombowiec B-24 zaraz po starcie w morzu sie rozbil. Przed kazdym startem robi sie przeglad, a sam bombowiec kupa zlomu to nie byl.
W takich sprawach to ma znaczenie wojna czy pokój, nie ma znaczenia ujawnienie jego testamentu, znaczenie ma jedynie dochodzenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia dwudziestolecia międzywojennego i II wojny św.”