ZSRR w ,,Osi"?

Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Post autor: Teufel »

OT
Nie wiem czy wiecie, że Żydzi niemieccy byli grupą która ucierpiała stosunkowo niewiele, jako jedna z nielicznych, w rzadzonej przez nazistów Europie w czasie Holocaustu.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Bo wielu zawczasu uciekło, widząc co się będzie działo.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Post autor: Teufel »

Ale około 70% tych co mieszkali w Niemczech w czasie wojny przeżyło.
Awatar użytkownika
Shoguniasty
Caporal
Posty: 73
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 20:52
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Shoguniasty »

Faktycznie wciskanie i tak już umęczonym przez wieki żydom, że są powodem wszystkich cierpień i niepowodzeń narodu niemieckiego, bez zadnych wyjasnień i cienia szans na obrone jest jednym wiekim kitem.
Jednak dzis oglądałem, na fantastycznym kanale jakim jest ALE KINO :D film pokazujący szarą, przesyconą strachem epokę jaką byl stalinizm w Polsce. Film nazwyał sie "Dreszcze" i został wyreżyserowany przez Wojciecha MArczeskiego i nosi znamiona bardoz eksperymentalno, ekspresyjnego podejscia polskich filmowócw przełomu lat 70/80 z duża uwagą na symbolikę. MOzna sobie go połaczyć wraz z świetnymk obrazem bodajże Zanussiego "Cwał" równiez trakutjącym o tych nieprzyjemnych czasach w dziejach Polski. Wychodzi nam wtesdy pieknie czarno na białym jakim złem jest komunizm czy jak kto woli stalinizm (dla mnei to jedno i to samo bagno tylko zalezy kto decyduje kogo do niego wpakowac).
"Ja z synowcem na czele i jakoś to będzie"
Pan P
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2006, 15:06
Lokalizacja: Police

Post autor: Pan P »

Tak, ja tez w Cwale czulem ten Strach.
Awatar użytkownika
Kuba
Caporal
Posty: 54
Rejestracja: środa, 10 maja 2006, 15:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Pan P pisze:POza tym Oś to pakt m.in wymierzony w ZSRR- przystąpienie do niego ZSRR byłoby delikatnie mówiąc dziwne.

No i co z tego ? Nie takie rzeczy dzialy sie w dyplomacji.



Hmm. Ciekawe. Czy komunizm nawołuje do nienawiści do kogoś ze względu na jego pochodzenie? Czemu partie socjalistyczne są legalne, a faszystowskie nie? Czemu Marks uważał terror za zło, a Lenin musiał wprowadzić go jako konieczność? Nie, nie nie! Kolego! Naucz się rozróżniać faszyzm od nazizmu i stalinizm od komunizmu!

Fuj, co za bzdury. Popytaj sie dzieci posiadaczy ziemskich czy to nie czasem ich obszarnicze pochodzenie nie spowodowalo ich zeslania do gułagów, wiem ze masz na mysli wzgledy narodowosciowe, ale czym sie rozni nienawisc do Żyda i nienawisc do wlasciciela malej fabryczki ?
Tak jak napisał slowik pochodzenia nie zmienisz. A przystąpienie ZSRR do Osi byłoby nonsensem, jedną z podstaw nazizmu jest nienawiść do komunizmu.

Poza tym co jest złego w założeniach ideologii, że wszyscy ludzie mają być równi? Ja co prawda nie byłbym za nienawiścią do bogaczy i posiadaczy ziemskich, ale nie jestem za ich mordowaniem. Zresztą sądzę, że wraz z wprowadzeniem komunizmu w jakimś kraju sami by się ulotnili :wink:
Shoguniasty pisze: Jednak dzis oglądałem, na fantastycznym kanale jakim jest ALE KINO :D film pokazujący szarą, przesyconą strachem epokę jaką byl stalinizm w Polsce. Film nazwyał sie "Dreszcze" i został wyreżyserowany przez Wojciecha MArczeskiego i nosi znamiona bardoz eksperymentalno, ekspresyjnego podejscia polskich filmowócw przełomu lat 70/80 z duża uwagą na symbolikę. MOzna sobie go połaczyć wraz z świetnymk obrazem bodajże Zanussiego "Cwał" równiez trakutjącym o tych nieprzyjemnych czasach w dziejach Polski. Wychodzi nam wtesdy pieknie czarno na białym jakim złem jest komunizm czy jak kto woli stalinizm (dla mnei to jedno i to samo bagno tylko zalezy kto decyduje kogo do niego wpakowac).
Stalinizm to według mnie dyktatura wciskająca wszystim, że panuje w niej komunizm :wink:
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 maja 2006, 17:46 przez Kuba, łącznie zmieniany 1 raz.
(prawie) Tylko 1/72

Warsztat:
różne dziwne rzeczy
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Tak jak napisał slowik pochodzenia nie zmienisz. A przystąpienie ZSRR do Osi byłoby nonsensem, jedną z podstaw nazizmu jest nienawiść do komunizmu.
Jako ideologii tak, ale Ribbentrop z Mołotowem mogli się w 1939 dogadac :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Kuba
Caporal
Posty: 54
Rejestracja: środa, 10 maja 2006, 15:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Raleen pisze:
Tak jak napisał slowik pochodzenia nie zmienisz. A przystąpienie ZSRR do Osi byłoby nonsensem, jedną z podstaw nazizmu jest nienawiść do komunizmu.
Jako ideologii tak, ale Ribbentrop z Mołotowem mogli się w 1939 dogadac :)
Dogadać się dogadali, ale o to chodzi, że "sojusz" dwóch panstw, których ideologie były zupełnie inne i niezbyt do siebie pasowały, długo nie mógł potrwać.[/url]
(prawie) Tylko 1/72

Warsztat:
różne dziwne rzeczy
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ale konflikt nie wynikał głównie z różnic w ideologii tylko z mocarstwowych aspiracji obu państw i ze sprzecznych interesów.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Kuba
Caporal
Posty: 54
Rejestracja: środa, 10 maja 2006, 15:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Też racja. Ale to też są dodatkowe argumenty przeciwko ZSRR, nawet stalinistycznego w "Osi" :roll:
(prawie) Tylko 1/72

Warsztat:
różne dziwne rzeczy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia dwudziestolecia międzywojennego i II wojny św.”