Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 23:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 16 maja 2006, 18:12 
Caporal

Też racja. Ale to też są dodatkowe argumenty przeciwko ZSRR, nawet stalinistycznego w "Osi" :roll:

Warsztat:
różne dziwne rzeczy

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 16 maja 2006, 18:48 
Major en second

Kuba napisał(a):
Pan P napisał(a):
POza tym Oś to pakt m.in wymierzony w ZSRR- przystąpienie do niego ZSRR byłoby delikatnie mówiąc dziwne.

No i co z tego ? Nie takie rzeczy dzialy sie w dyplomacji.

Hmm. Ciekawe. Czy komunizm nawołuje do nienawiści do kogoś ze względu na jego pochodzenie? Czemu partie socjalistyczne są legalne, a faszystowskie nie? Czemu Marks uważał terror za zło, a Lenin musiał wprowadzić go jako konieczność? Nie, nie nie! Kolego! Naucz się rozróżniać faszyzm od nazizmu i stalinizm od komunizmu!

Fuj, co za bzdury. Popytaj sie dzieci posiadaczy ziemskich czy to nie czasem ich obszarnicze pochodzenie nie spowodowalo ich zeslania do gułagów, wiem ze masz na mysli wzgledy narodowosciowe, ale czym sie rozni nienawisc do Żyda i nienawisc do wlasciciela malej fabryczki ?

Tak jak napisał slowik pochodzenia nie zmienisz. A przystąpienie ZSRR do Osi byłoby nonsensem, jedną z podstaw nazizmu jest nienawiść do komunizmu.

Poza tym co jest złego w założeniach ideologii, że wszyscy ludzie mają być równi? Ja co prawda nie byłbym za nienawiścią do bogaczy i posiadaczy ziemskich, ale nie jestem za ich mordowaniem. Zresztą sądzę, że wraz z wprowadzeniem komunizmu w jakimś kraju sami by się ulotnili :wink:

Shoguniasty napisał(a):
Jednak dzis oglądałem, na fantastycznym kanale jakim jest ALE KINO :D film pokazujący szarą, przesyconą strachem epokę jaką byl stalinizm w Polsce. Film nazwyał sie "Dreszcze" i został wyreżyserowany przez Wojciecha MArczeskiego i nosi znamiona bardoz eksperymentalno, ekspresyjnego podejscia polskich filmowócw przełomu lat 70/80 z duża uwagą na symbolikę. MOzna sobie go połaczyć wraz z świetnymk obrazem bodajże Zanussiego "Cwał" równiez trakutjącym o tych nieprzyjemnych czasach w dziejach Polski. Wychodzi nam wtesdy pieknie czarno na białym jakim złem jest komunizm czy jak kto woli stalinizm (dla mnei to jedno i to samo bagno tylko zalezy kto decyduje kogo do niego wpakowac).

Stalinizm to według mnie dyktatura wciskająca wszystim, że panuje w niej komunizm :wink:

cdc9 napisał(a):
profes79 napisał(a):
Cytuj:
Racja. Roznice efektow tych rzadow nie sa jednak wielkie, i o to mi chodzilo

Czy ja wiem? Pewnie się wielu osobom narażę, ale faszyzm włoski to był taki sam zamordyzm jak np. dyktatura Piłsudzkiego po 26 roku. Sam w sobie jako ustrój nie był specjalnie rewelacyjny, jednak nie stanowił jakiegoś obłędnego zagrożenia dla reszty Europy. Ot, kolejna dyktatura. W dodatku częściowo wzorowana na Rzymie (stąd np. faszystowskie pozdrowienie, które w tej chwili wszystkim kojarzy się jednoznacznie.)

O jakim zamordyzmie i dyktaturze Piłsudskiego mówimy ? Czy powstały jakieś nowe definicje tych określeń czy też idziemy tropem historiografii lat 50tych ubieglego stulecia :?:

Czy Piłsudski wygrał w demokratycznych wyborach?
Stalin mogł powiedziec przeciez,że pakt antykominternowski jest przeciw trockistom,kosmopolitom i tak dalej,gdyby Hitler przystał na żądania terytorialne lub vice versa to akurat to czy ten pakt nazywał sie tak czy inaczej nie robiłoby nikomu różnicy

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]