Ciekawe Podcasty

Luminarz
Appointé
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 26 lipca 2021, 02:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Ciekawe Podcasty

Post autor: Luminarz »

RAJ pisze: wtorek, 10 października 2023, 19:31 Kolesie mają sporą wiedzę książkową, niestety gdy przechodzą do swoich wniosków i przemyśleń to robi się słabiutko.
Przykład:
Materiał o zdobyciu Brestu. Przez cały fil cały czas podkreślają, że uporczywa obrona Brestu i ciężkie straty sprawiły, że Alianci zrezygnowali ze zdobywania innych portów.
A na koniec mimochodem pada uwaga, że w komunikacji między Bradleyem i Eisenhowerem było stwierdzenie, że nie ma co zdobywać portów bo i tak przed zdobyciem zostaną zniszczone przez Niemców...
Sam fakt, że nie zwrócili uwagi na to jak bardzo jest to sprzeczne z cały czas powtarzaną przez nich tezą, świadczy o nich bardzo bardzo źle.
Jak rozumiem znasz lepszych, poza sobą :roll:
Luminarz
Appointé
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 26 lipca 2021, 02:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Ciekawe Podcasty

Post autor: Luminarz »

Karel W.F.M. Doorman pisze: wtorek, 10 października 2023, 19:09 Nie, prowadzący znany podkast.
Jak znany? :D
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10586
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2104 times
Been thanked: 2831 times

Re: Ciekawe Podcasty

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Bardziej, niż te amerykańskie filmiki o II wojnie.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Luminarz
Appointé
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 26 lipca 2021, 02:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Ciekawe Podcasty

Post autor: Luminarz »

Karel W.F.M. Doorman pisze: wtorek, 10 października 2023, 22:02 Bardziej, niż te amerykańskie filmiki o II wojnie.
Też historyk od WW2?
Lakeman_GJ
Sergent-Major
Posty: 151
Rejestracja: czwartek, 23 lipca 2020, 11:55
Has thanked: 31 times
Been thanked: 105 times

Re: Ciekawe Podcasty

Post autor: Lakeman_GJ »

RAJ pisze: wtorek, 10 października 2023, 19:31 Kolesie mają sporą wiedzę książkową, niestety gdy przechodzą do swoich wniosków i przemyśleń to robi się słabiutko.

RAJ
, Masz na myśli Podcast Wojenne Historie?

Chłopaki robią dobrą robotę dla popularyzacji historii. Ja też ich lubię posłuchać (np. jak jadę autem), choć np. w odcinkach dot. wojny na Pacyfiku są nieścisłości, które też komentowałem na youtube.
Tak jak było wcześniej omawiane, brakuje informacji, skąd wiedza, którą przedstawiają.
Posłuchać warto, natomiast moim zdaniem trzeba mieć świadomość, że nie jest to prawda absolutna i żeby dowiedzieć się więcej, trzeba zajrzeć gdzieś jeszcze. Szczególnie, gdy poruszane są tematy odległe od specjalizacji N. Bączyka. II Wojna Światowa to tak rozległy temat, że nie da się być ekspertem w każdym szczegółowym aspekcie tego konfliktu.

Luminarz, dziekuję za linki do innych podcastów.
Co do Discorda, to ciężko mi się wypowiedzieć, bo korzystam z niego tylko do nauki języka obcego ;) A odnośnie discorda dla PWH to chyba trzeba pytać autorów podcastu, dziwnie byłoby zakładać discordowe forum bez "gospodarzy" - takie moje zdanie. :)
Luminarz
Appointé
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 26 lipca 2021, 02:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Ciekawe Podcasty

Post autor: Luminarz »

Lakeman_GJ pisze: środa, 11 października 2023, 09:36
RAJ pisze: wtorek, 10 października 2023, 19:31 Kolesie mają sporą wiedzę książkową, niestety gdy przechodzą do swoich wniosków i przemyśleń to robi się słabiutko.

RAJ
, Masz na myśli Podcast Wojenne Historie?

Chłopaki robią dobrą robotę dla popularyzacji historii. Ja też ich lubię posłuchać (np. jak jadę autem), choć np. w odcinkach dot. wojny na Pacyfiku są nieścisłości, które też komentowałem na youtube.
Tak jak było wcześniej omawiane, brakuje informacji, skąd wiedza, którą przedstawiają.
Posłuchać warto, natomiast moim zdaniem trzeba mieć świadomość, że nie jest to prawda absolutna i żeby dowiedzieć się więcej, trzeba zajrzeć gdzieś jeszcze. Szczególnie, gdy poruszane są tematy odległe od specjalizacji N. Bączyka. II Wojna Światowa to tak rozległy temat, że nie da się być ekspertem w każdym szczegółowym aspekcie tego konfliktu.

Luminarz, dziekuję za linki do innych podcastów.
Co do Discorda, to ciężko mi się wypowiedzieć, bo korzystam z niego tylko do nauki języka obcego ;) A odnośnie discorda dla PWH to chyba trzeba pytać autorów podcastu, dziwnie byłoby zakładać discordowe forum bez "gospodarzy" - takie moje zdanie. :)
No właśnie nie mają i w komnetach piszę do ich fanów, by zainicjować akcję z discordem, dzięki temu może autorzy będą skorzy podzielić się źródłami z jakich korzystali w danych materiałach. :(
Lakeman_GJ
Sergent-Major
Posty: 151
Rejestracja: czwartek, 23 lipca 2020, 11:55
Has thanked: 31 times
Been thanked: 105 times

Re: Ciekawe Podcasty

Post autor: Lakeman_GJ »

Luminarz pisze: środa, 11 października 2023, 18:40 No właśnie nie mają i w komnetach piszę do ich fanów, by zainicjować akcję z discordem, dzięki temu może autorzy będą skorzy podzielić się źródłami z jakich korzystali w danych materiałach. :(
Ja pisałem sugestie o bibliografie na YT i na TT, ale pozostały bez odpowiedzi. Może taka ich "polityka" jest?
Luminarz
Appointé
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 26 lipca 2021, 02:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Ciekawe Podcasty

Post autor: Luminarz »

Lakeman_GJ pisze: środa, 11 października 2023, 21:12
Luminarz pisze: środa, 11 października 2023, 18:40 No właśnie nie mają i w komnetach piszę do ich fanów, by zainicjować akcję z discordem, dzięki temu może autorzy będą skorzy podzielić się źródłami z jakich korzystali w danych materiałach. :(
Ja pisałem sugestie o bibliografie na YT i na TT, ale pozostały bez odpowiedzi. Może taka ich "polityka" jest?
Wcześniej dawali, ale czemu nie kontynuowali, nawet podstawowe źródła, przynajmniej niech postawią disa :x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia dwudziestolecia międzywojennego i II wojny św.”