Kobiety w SS

Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Kobiety w SS

Post autor: Telamon »

Poszukuje informacji o formacjach SS, oddziałach i służbach pomocniczych.
Konkretnie mi chodzi o takie, które przyjmowały w swe szeregi kobiety i mogły uczestniczyć w Kampanii Wrześniowej.
Nazwa zaczyna się na arbeit.
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kobiety w SS

Post autor: cdc9 »

A jesteś pewien, że w ogóle były jakieś kobiety w SS, w 1939 roku? SS-Helferinnenkorps powstał dopiero w 1942 roku. Wcześniej kobiety pracowały w strukturach SS, ale nie były członkami SS, a jedynie cywilnymi pracownicami i to było wtedy SS-Gefolge.
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Kobiety w SS

Post autor: Telamon »

Właśnie nie jestem pewny. Dzisiaj dostałem dość lakoniczną informację (telefonicznie) odnośnie żyjącej członkini (97 l.), pewnej legitymacji (chyba) i zdjęcia. Na tymże znajduje się wcześniej wymieniona, w mundurku i z opaską na ręku. Datowane na 19 IX 1939, miejsce "jakiś" Majdan.

Opis amatorski, zdjęcia nie mam jak obejrzeć. Szukam nieco po omacku. :(

Może chodzi o Deutsche Arbeitsfront? Tylko nie wiem co robiliby w Polsce we wrześniu '39.
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kobiety w SS

Post autor: cdc9 »

To może chodzi o Reichsarbeitsdienst?
Jak tu można przeczytać:
"Nach dem Polenfeldzug im Oktober 1939 und der Wiederangliederung der bis 1919 deutschen Gebiete entstand der Reichsgau Wartheland. Dort wurde der Arbeitsgau 3 mit Sitz der Leitung in Schwaningen (polnisch Swarzędz) bei Posen (polnisch Poznań) errichtet. Arbeitsdienstlager entstanden u. a. in Hohensalza (polnisch Inowrocław), Wongrowitz (polnisch Wągrowiec), Dietfurt (polnisch Żnin)."
powstał, ale w październiku 1939 roku okręg tej służby w Kraju Warty z siedzibą w Swarzędzu. Problemem jest jednak też ten Majdan - takiej wsi czy miasteczka nie ma na tym terenie.
W sumie może i ta służba działała w Polsce ponieważ była wyspecjalizowana w pomocy przy budowie dróg, mostów. Jeśli pomyśleć, to nie byłoby nic w tym dziwnego gdyby wykorzystano ich do naprawy infrastruktury drogowej, mostowej zniszczonej w czasie walk.
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
rastula
Sergent-Major
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 27 września 2013, 14:03
Lokalizacja: Kernwerk
Kontakt:

Re: Kobiety w SS

Post autor: rastula »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia dwudziestolecia międzywojennego i II wojny św.”