Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest poniedziałek, 20 listopada 2017, 07:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: II wojna światowa: obrona powietrzna
PostNapisane: środa, 6 września 2017, 14:44 
Sous-lieutenant

Trzeba by jeszcze sprawdzić, która to była wersja, bo po "upadku" Słowacji plan przerabiano niemal na kolanie i są przesłanki, że nie dokończono.

Tytuł: Re: II wojna światowa: obrona powietrzna
PostNapisane: środa, 6 września 2017, 21:05 
Sous-lieutenant

dixie75 napisał(a):
Wytrzymałem do 3 minuty.
W skrócie - kłamstwa. Byle książka oparta na dokumentach i relacjach różnych świadków przeczy temu kabaretowi.
"Mieliśmy inne granice" - doprawdy? :shock: :lol:
"Wolne tzw Miasto Gdańsk" - poczytałby sobie gazety gdańskie z tamtego okresu, to może nie p..... by głupot.
"Klęska jest wtedy, gdy armia przegrywa wojnę obronną" - jak ktoś to puści np. w AONie, to chyba szyby ze śmiechu powypadają...
"W Kampanii Wrześniowej nie było tak na prawdę walki obronnej..." - NO TO CO, Q$%^#, BYŁO? Chłopaki pod Mokrą mają raczej inne zdanie. Zwłaszcza ci, co polegli. I to po obu stronach.
"1-2 września dowódcy polskiej armii zdezerterowali, czyli spakowali się i uciekli przez granicę polsko-rumuńską". - A korespondencję Armii Poznań z Kwaterą Główną w pierwszej dekadzie prowadziły hologramy generałów Kutrzeby i Stachiewicza. Taaaa....
"..a później na Węgry i do Francji" - ten pan nie ma pojęcia o szlakach ewakuacji. Temat udokumentowany aż nadto, relacji mnóstwo. Po ki h.. z Rumuni przedzierać się do Węgier??? Łatwiej było statkiem z Constancy. Z Węgier na zachód było dużo trudniej, bo lądem przez Jugosławię i Włochy (!).
"Nie było podczas ataku zorganizowanej obrony" - tak, zwłaszcza na rejonach umocnionych typu Mława, wspomniana Mokra, szlak 10BPM (obrona ruchowa!)
"gen. S. Dąb-Biernacki, który był dowódcą Armii Warszawa" - Odwodowej Armii Prusy, jeśli już. W stolicy jego noga nie postała.
"gen. Rydz-Śmigły [...] ucieka 1 września" - Czyli w Brześciu widziano hologram Wodza Naczelnego i jego świty. Niech sprawdzi, kto i KIEDY wyemitował nad Czeremoszem korespondencję, która stała się dla Rumunów pretekstem do internowania rządu.
Opracowania rumuńskich (!) dokumentów z internowania czytałem i nie pozostawiają wątpliwości. Rumuni to też masoneria i je fałszowali? W sumie możliwe, masoneria, cyganeria, jeden pies..
Ciekawe, czy wie, że generał uciekł z internowania i wrócił do okupowanej Polski? Wątpię, czy w tym zestawie klejów był taki zapach.
OPARY ABSURDU. Na resztę szkoda czasu. Kolejna cegiełka do zakłamania prawdy o Kampanii Wrześniowej, która dla nas powinna się nazywać Wojną Obronną! Kampania, to dla Niemców.
Ja rozumiem, historia alternatywna, itp, ale ona też ma swoje prawidła i jest bardzo wymagającym ćwiczeniem umysłowym w którym nie wolno tracić z oczu niezmienialnych okoliczności i uwarunkowań (a o czym z lubością zapomina wielu publicystów zwących się historykami).

Philip79, ja bardzo chętnie podyskutuję, bo sam się czasem czegoś dowiem, ale Ciebie błagam, POWAŻNE źródła cytuj, a nie bełkot kogoś z problemami hormonalnymi.

Przyznaje bez bicia, że celowo wstawiłem tego pana "profesora", bo nie byłem w stanie uwierzyć w to co słyszę.
A może byłem zahibernowany i odtajnili jakieś tajne akta Mozambiku z II wojny :)
Że też dorosły człowiek coś takiego stworzył, bo w innym wypadku potraktował bym to jako fakenews, ale on to mówił chyba na powaznie :twisted: .
Przepraszam, po prostu nie mogłem, jak patrzyłem na tego pana stojącego ze wskaźnikiem przy mapie :twisted:

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]