Moderacja działu

Napoleoński system bitewny
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Moderacja działu

Post autor: Raleen »

Temat ten służy do zamieszczania przez moderatorów ogłoszeń organizacyjnych, a także do zadawania pytań i dyskusji na tematy organizacyjne dotyczące działu. Prosimy wykorzystywać ten temat do komunikacji z moderatorami w sprawach organizacyjnych, innych niż sprawy indywidualne (o tych należy pisać na PW).

Aktualnie moderatorem działu jest: Raleen

Informacja o moderacji działów aktualizowana na bieżąco: https://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=107&t=19447


Na prośbę Zwierza powstał nowy dział poświęcony jego systemowi, w którym obejmuje on w związku z tym moderację. Ponieważ system jest ciekawy, mam nadzieję, że i dział ten owocnie się rozwinie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Dobrze, ze powstal taki dzial bo:

a) moze zmotywuje nasza grupe do pracy nad systemem ;)
b) przypomnial mi o sprawie bezsenownego dzialu Pole Bitwy, ktorego jedyna zaleta jest to, ze jest :)
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

To znaczy, żeby była jasność, ten dział jest poświęcony systemowi Zwierza. Ale wszyscy są mile widziani oczywiście.

Z działem Pole Bitwy pomyślimy. Ja natomiast z uwagi na to, że to dział apj, bardziej oględnie bym formułował słowa krytyki ;) .

Podobnie jak w przypadku planszówek pojawia się też kwestia ściągnięcia kilku działów w jeden i zrobienia dotychczasowych działów jako poddziały.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Zwierzu rozejrzyj się po forum czy coś Ci tu jeszcze przenieś do tego działu z tego co dotychczas pisałeś. Jakiś jeden topik proponuję dla celów informacyjnych zostawić w dziale ogólnym albo w Forum autorów.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Czy ja powiedzialem , ze bedzimy tutaj o Napoleonie dyskutowac?
Motywacja a pisanie w tym dziale to co innego... ;)

Co do drugiego punktu.
Wiem , że to dzial apj i moja wypowiedz dotyczyla wylacznie samego pomyslu jego powstania.
Jezeli ktos wytlumaczy mi jaki jest sens istnienia tego dzialu to zminie zdanie. ;)
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Zwierz
Sergent-Major
Posty: 175
Rejestracja: wtorek, 25 marca 2008, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zwierz »

Dragon,
System "Napoleon" odbiegł już w założeniach dość daleko od "Szwadronu". Szwadron jest już praktycznie gotowy by go przedstawić szerszej publiczności a nie mam ani siły ani ochoty ani wizji zarobienia na tym systemie więc chcę go opublikować w sieci darmo (1:72 figurki, za prosty dla "specjalistów" itd...). W tym dziale będę publikował zasady, scenariusze, tutoriale i sprawozdania z bitew. A jeśli znajdzie sie ktoś kto będzie chciał w to zagrać to będę mógł taką osobę skierować do składnicy danych o tym systemie.
Semper incerti exitus proeliorum sunt
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

I bardzo dobrze, zer to tak bedzie wygladalo.
Tylko nie wiem czemu podejrzewaliscie , ze mam inne zdanie na ten temat. :)
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Zwierzu, dałbyś rade z czasem przedagować/opracować tekst instrukcji. mniej wiecej tak jak robisz listy armii, wytluszczone co trzeba i pooddzielane akapitami. Teraz wszystkie punkty i zasady zlewaja się w jedna calosc i troche trudno przez ten tekst się przebić, a i oddzielenie i pogrubienie rozdzialow i punktow ulatwi odnajdywanie konkretnych zasad.
To taka moja uwaga techniczna, ktora moze pomoc wszystkim chcacym zaprzyjaznic sie z ta gra :).
Zwierz
Sergent-Major
Posty: 175
Rejestracja: wtorek, 25 marca 2008, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zwierz »

Będę powoli formatował wszytko by było czytelniejsze, dzięki za sugestie.
W przeciągu kilku dni powinienem to sformatować oraz dodać jeszcze co najmniej listę armii austriackiej i rosyjskiej.
Pracuję jeszcze nad poprawkami do armii angielskiej (problem jak uwzględnić ich płytsze szyki) no i prawdopodobnie jeszcze pruskiej (przynajmniej dla 1806).
W miarę szybko chciałbym też przedstawić krótki tutorial ze zdjęciami dla ruchu i podstawowej walki.
Semper incerti exitus proeliorum sunt
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

dragon pisze:Co do drugiego punktu.
Wiem , że to dzial apj i moja wypowiedz dotyczyla wylacznie samego pomyslu jego powstania.
Jezeli ktos wytlumaczy mi jaki jest sens istnienia tego dzialu to zminie zdanie. ;)
Sprawa jest prozaiczna: brak czasu zainteresowanego, co też sprawia, że mało się tam dzieje. Zwykle jak coś nie działa to pierwsze co trzeba brać pod uwagę to chyba ten czynnik.

Sam zobaczę, jak to będzie miało stać pustkami to rzeczywiście sensu to ni ma..
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Moderacja działu

Post autor: Raleen »

Dziękuję Warchołowi za sprawowanie moderacji działu.

Przejmuję moderację działu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szwadron”