Okres biblijny i wiek rydwanów

Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Okres biblijny i wiek rydwanów

Post autor: Inkub »

W ramach walki z samym soba i kupowaniem kolejnych armii (tak, to choroba), przegrałem i jako pokonany MUSZE kupic sobie nowa armie albo dwie:) Od jakiegos czasu jestem lekko zafiksowany na okresie wieku rydwanow i biblijnym...
Sek w tym, ze mimo pozornie sporego wyboru figurek do tego okresu, wiekszosc z nich sprawia bardzo silnie wrazenie zrobionych jakies 30 lat temu - i ze wzgledu na liczbe wzorow i poz, i ze wzgledu na ich jakosc i wyglad.
Po przejrzeniu parunastu stron producentow (i paru wzdrygnieciach sie i zdziwieniu, ze spora czesc producentow uwaza, ze nadal jest 1992 r. i siec to jest cos dziwnego i malo przydatnego), wybor zawezilem praktycznie do 3 producentow. Old Glory, Essex i Magister Militum. Z Magister Militum jest o tyle dobrze, ze moge zamowic od Wargamera. Z Old Glory ani Essexem nie mialem jeszcze do czynienia, a figurki maja rozmaite recenzje. Mieliscie jakas stycznosc z miniaturkami tych trzech producentow? A najlepiej z interesujacego mnie okresu? Czy sa... hmmm... ladne? Czy raczej to miniaturowe potworki?
A moze jest jakis inny producent, ktory spelnia moje wymagania? Na razie najbardziej interesuje mnie Egipt, Babilon i ich przeciwnicy.
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Post autor: szeperd »

Cóż, ja malowałem dotychczas wyłącznie Essexa (kilka armii), więc nie mam porównania do innych producentów. Nie były to także modele z interesującego Cię okresu. Essex w każdym razie to na pewno nie potworek. Pozy lubią się powtarzać, ale armie po pomalowaniu prezentują się całkiem wdzięcznie. Zwierzak machnął Sumerów - więcej powie może na temat wzorów.

Gdybym miał się pokusić o pozycjonowanie Essexa, dałbym mu: Skoda Octavia. Solidny, bez fajerwerków ^^
Awatar użytkownika
Corsarii
Sergent
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek, 5 października 2009, 01:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Corsarii »

Venexia ma Egipcjan ,Filistynów i Izraelitów
http://www.venexiaminiatures.com/english.html
Na warsztacie - wszystkiego po trochu....
"Rzucisz szelmę w jedną przerębel, to on ci drugą wypłynie i jeszcze śledzia żywego w pysku trzyma"
"Oj oj oj wojna panna zła, chłopca zabrać chce, a on jej kosza da"
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Inkub »

Venexię widziałem - sa... brzydcy:) Moze inaczej - to, co widac na zdjeciach, nie przemawia do mnie.
A Sumerow Zwierza widzialem, pomalowani sa fajnie ale to strasznie jednakowo wygladajace figurki:) No i wzory nieco jednak odstaja od Xystona czy Corvus Belli;)
Ech... chyba skonczy sie na probnym kupowaniu blisterka stad i owad:(
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Post autor: Pablo »

Do tego okresu najlepsze figsy robi Cesar Miniatures, ale to nie ta skala i nie ten materiał, a szkoda.

Z tą Venexią na obrazkach to coś mi nie gra. Mam ich sporo figurek i są poprostu zajefajni. Będę sprowadzał z GB ich figsy w lutym więc jeżeli chciałbyś próbny blisterek to daj znać.

A tak swoją drogą to szkoda, że nie weźmiesz się za Sasanidów chętnie bym ich zobaczył w twoim wykonaniu. :ost:

http://eurekamin.com.au/index.php?cPath ... 12&sort=3a
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

Ostatnio kupiłem kilka modeli Venexii... są świetne.
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2181
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Cisza »

Inkub - mnie też ten okres chodzi po głowie. Jak będziesz coś zamawiał daj znać, chętnie się przyłączę.
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Inkub »

Pablo - to moze wezme na probe jedna armie jakas, dorzucajac sie do Twojego zamowienia. Dam Ci znac na priwie.
Sasanidzi sa swietni ci tutaj, ale juz z gory wiem, ze w tym roku nie dam rady ich pomalowac. Z kupionych i na miejscu albo idacych mam Xystona Tesalie i Poznych Achamenidow, Mirlitona Turkow Seldzuckich, Ajubidow, Wczesna Rus, Splintered Lights Sasow i Romano-British... Mysle ze na rok mi wystarczy:) Mam tez figurki CB z zamiarem zlozenia z nich Later Polish kupione.. A i jeszcze teraz te rydwany dojda jakies...:)

Cisza - podlacze sie do Pablo, wiec dorzucaj sie i Ty:)
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Post autor: Pablo »

OK czekam na info, a jak będę miał chwilę wolnego w piątek to puszczę zamówionko.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Inkub
Według mnie bardzo ciekawą propozycje jeśli chodzi o Czasy biblijne ma Gladiator i Chariot Miniatures
zobacz:
http://www.wargaming.pl/index.php?mode= ... 328&page=3
http://www.wargamer.pl/index.php?catId=498

jak widać ja np. na nich zrobiłem przynajmnije w dużej cześci swoje armie z tego okresu.

Jest chyba jeszcze jedna firma z któej brałem figurki ale nazwy teraz nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Inkub »

Owszem, zastanawialem sie nad tymi figurkami... Ale... okazuje sie, ze Wargamer rezygnuje z tych firm i wyprzedaje resztki ktore maja, a to co mieli na stronie nie pokrywalo sie i nie pokrywa z tym co maja w sklepie:)
Jakby ktos byl zainteresowany, to na Wilczej te resztki co maja - klasyczna Grecja i chyba troche Rzymu sprzedaja za 50 procent.
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBA”