Pytanie o figurki

Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Pytanie o figurki

Post autor: Inkub »

Zastanawiam sie nad nowym projektem, pewnie dosc odleglym czasowo, ale chwila zadumy w pracy czasem sie przydaje.
Od lat moim konikiem sa legendy arturianskie. Zastanawiam sie nad zlozeniem armii prawdziwego Artura, czyli - jesli dobrze mysle - Sub-Roman British II/81 i przeciwnikow, zwlaszcza Sasow. Czy ktos moglby polecic mi figurki i producenta pasujace do tego okresu? Zalezy mi na tym, by byly mozliwie roznorodne i wierne realiom historycznym.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Ja swoje armie Sub-Roman British II/81 i ich przeciwników zrobiłem (jeśłi dobrze pamiętam) głownie na Essexie ale też chyba na Chariot Miniatures (teraz to nosi jakąś inną nazwę) które moim zdaniem były fajniejsze
Figurki ChM są według mnie bardzo fajne ale delikatniejsze i może delikatniej mniejsze.

Mogę sprawdzić w domu figurki jakich firm jeszcze używałem i jeśli okaże się że jeszcze coś innego używałem (w tej chwili majaczy mi jeszcze myś że mogłem też używać Gladiatora) to napiszę.

Może też uda mi się zabrać jakieś próbki w czwartek na Wilczą żebyś obejrzał.
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Inkub »

Byloby super, wez tylko kilka w miare reprezentatywnych, nie wszystko:) Troche poczytalem i jakis tam wybor jest, choc producenci raczej nie naleza do tych powalajacych...
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Oczywiście że wezme tylko pojedyncze figurki, nie dał bym rady inaczej :)

Nie mam ich zreszta w większości na podstawkach do DB, (dlatego zamawiałem podstawki z PDF razem z Toba.)
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Mam pytanie - jakie armie można złożyć z figurek Corvus Belli do wojny stuletniej (są aktualnie dostępne w Wargamerze)?
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Z tych figurek możesz śmiało składać Francuzów, Niemców, Hiszpanów, Krzyżaków a nawet Polaków lub Chorwatów. Oczywiście wyłączywszy z tego figurki Longbowmenów.

Krótko mówiąc - wojacy ci są uniwersalni dla całej Europy Zachodniej.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Z Chorwatami bym się zastanowił (oni jednak byli nieco bardziej wschodnio/tureccy w swoim uzbrojeniu) a łuczników bym nie wyłączał (w końcu długi łuk nie był aż tak dłuższy od innych żeby „longbowmeni” nie mogli robić za zwykłych łuczników.

Generalnie zaś zdecydowanie potwierdzam zdanie Yori, można z tych figurek robić wszystkie armie zachodniej i centralnej Europy.

Jedynie do Hiszpańskiej i Portugalskiej armii należałoby rozejrzeć się za innymi figurkami ale to też nie wszystkimi (tu z kolei trzeba uwzględnić wpływ Maurów.)
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Greebo ma rację, napisałem Chorwatów, a miałem na myśli Serbów. A konkretnie rycerzy księcia Lazara w bitwie na Kosowym Polu.

Ciągle mi się mylą te wszystkie bałkańskie narodowości :'(
Awatar użytkownika
tomsn
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 20:44
Lokalizacja: Wolny Ślonsk

Post autor: tomsn »

I jeszcze też chyba "psie pyski" raczej są stosowne do cesarskich Niemców?
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez tomsn, łącznie zmieniany 1 raz.
Tri veci na svete hoji vsecky rany - vinecko, panenka a sacek nacpany!

mój blog:

na życzenie - adres.
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Faktycznie "psie pyski" rozlały się obficie z Cesarstwa po znacznej części Europy . W owym czasie wśród rycerstwa panowała swoista moda na uzbrojenie. Kto chciał być trendy - inwestował w najnowocześniejszy oręż. Ponadto nie zapominajmy, że hundsgugel był naprawdę doskonałym typem przyłbicy. Miał dużo lepszą wentylację niż jego poprzedniczki. Nie dziw więc, że zamożne rycerstwo chętnie po niego sięgało.
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2181
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Cisza »

Yori pisze:Greebo ma rację, napisałem Chorwatów, a miałem na myśli Serbów. A konkretnie rycerzy księcia Lazara w bitwie na Kosowym Polu.
I to chyba też tych bogatszych, mogących sobie pozwolić na zachodnioeuropejskie zbroje i broń. Zwykła szlachta serbska czy bośniacka chyba uzbrajała się jednak inaczej
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Zeka

Post autor: Zeka »

Skoro temat Bałkanów został poruszony...
Yori pisze:Greebo ma rację, napisałem Chorwatów, a miałem na myśli Serbów. A konkretnie rycerzy księcia Lazara w bitwie na Kosowym Polu.
W takim wypadku można też wystawić wojska jego potomka czyli niejakiego Stefana Lazarević'a (nawet się załapały na walki z husytami, jako że był wasalem Zygmunta Luksemburskiego). Potem można ewentualnie myśleć o Branković'ach (następcy Stefana). No i nie można zapominać o oddziałach najemnych, którzy służyli przy różnych serbskich władcach (choćby w wspomnianym XIV wieku).

Jeżeli zaś o ogólnie o uzbrojenie chodzi - w wolnej chwili, jeżeli będziecie zainteresowani, mogę jego opisy zamieścić na forum (ale dopiero gdzieś po styczniu).
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Armie do DBA nie są aż tak dokładne ale na pewno się przyda bo DBA to tylko system wprowadzający do gier bitewnych i co najmniej cześć z nas gra też w gry do których takie informacje się już przydadzą :)
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Post autor: Robson »

Mam orginalnych (w sensie producent nazwał to lituanian infantry) litwinów w 28mm i są bardzo podobni (jesli chodzi o włóczników). Myślę że mogą być. Jakby coś to z pozostałych figurek możesz sobie zrobić armie Prusów (ja zrobiłem prusów własnie z litwinów ;P)
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Post autor: szeperd »

I słusznie w zasadzie. Można przyjąc, że Bałtowie 'ubierali sie na ustawki' w podobny sposób, nieprawdaż?
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBA”