Granie w Warszawie

Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Granie w Warszawie

Post autor: Greebo »

Witam wszystkich.

Co prawda większość osób z którymi grałem lub gram w DBA i w inne gry bitewne nie jest zapisane na to forum, a te z którymi nie grałem i nie gram a są z Warszawy nie podjęły dotychczas tego tematu, choć są na forum dłużej ode mnie ;) postanowiłem poruszyć temat grania w Warszawie.

Tym bardziej że mamy gdzie, czym i z kim to robić :lol: !

Nie ukrywam, że przede wszystkim liczę na to, iż uda mi się zmobilizować do wspólnej zabawy osoby, które jeszcze nie grają lub do tej pory mało grały ;D .

Jestem również gotów, gdyby na początku była taka potrzeba, umawiać się przywożąc własne armie dla obu stron i oczywiście całą resztę tzn. Plansze, tereny itp.

No to co Panie i Panowie, może trochę pogramy w Warszawie?!!!
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Yori pisze: Wszystkie te dni są dla mnie O.K. Choć chętnie atakowałbym popołudniowe godziny. Preferowałbym Sosnaszop, ale każda lokacja na osi Metra mi pasuje. Do domu nie zapraszam, bo moje dzieciaki by nam nie dały pograć. A co powiesz na przyszłą środę? Jestem w stanie przybyć na Wilczą na godzinę 16-tą lub później. Sklep jest czynny do 19, kawałek miejsca nam dadzą, jakiegoś terenu też chyba nie poskąpią. W zasadzie to wystarczy zabrać laleczki i podręcznik. Resztę zorganizujemy na miejscu, więc można te elementy zabrać do pracy...
Więc możemy się wstępnie umówić na środę 20 stycznia na Wilczej. Do potwierdzenia w przyszłym tygodniu. Proponuje mniej więcej godz. 17.

Jeśli chodzi o tereny i planszę to mogę przywieźć swoje (samochodem).

Pozostaje pytanie czym gramy?

Robimy bitwę historycznych przeciwników? (Podaj swoją armię a ja się dostosuję.)

Czy po prostu przynosimy dwie armie do DBA :)!
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

No ja z gotowych armii w skali 15 mm to mam na razie tylko II/5a Spartan i z tym mogę podjechać. Dla siebie wybierz co chcesz, ja taktuję to spotkanie raczej jako otwarcie do ciekawej znajomości i przede wszystkim szlifowania systemu pod okiem wyjadacza. Wielkich sukcesów nie przewiduję, raczej dobrą zabawę i naukę ^^

Jeśli jedziesz samochodem, to oczywiście byłoby miło, gdybyś zabrał co trzeba. Ja wybieram Metro :)

Termin zaklepuję i oczywiście potwierdzę. Ale jak dla mnie bomba!
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Yori pisze: ja taktuję to spotkanie raczej jako otwarcie do ciekawej znajomości i przede wszystkim szlifowania systemu pod okiem wyjadacza. Wielkich sukcesów nie przewiduję, raczej dobrą zabawę i naukę ^^
Ja również liczę przede wszystkim na dobra zabawę!

Tak na szybko przeciw Sparcie mogę wziąć:

1. jakąś inną armię grecką – np. Ateny, Teby, Tesalie (gra może być nieco powolna ze względu na starcie dwóch armii głownie z Sp – oczywiście poza Tesalią)

2. Persów

3. Albo Macedończyka

Może coś Ci z tego bardziej pasuje?
(Zawsze mogę zabrać dwóch przeciwników jeśli zdążymy zagrać więcej niż jeden raz :lol: )
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Chętnie Spartą zagram przeciwko Persom, zaś drugą bitkę to właśnie Persami bym chętnie rozegrał. Jeśli nie masz nic przeciwko temu to pożyczyłbym dwa lub trzy brakujące elementy. Do armii perskiej.

Zapowiada się ciekawe popołudnie :jupi:
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2180
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Cisza »

Ja mam w zasadzie gotowych Traków. W styczniu nie, ale w lutym chętnie bym się dołączył
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Yori pisze: …zaś drugą bitkę to właśnie Persami bym chętnie rozegrał. Jeśli nie masz nic przeciwko temu to pożyczyłbym dwa lub trzy brakujące elementy. Do armii perskiej.
Nie mam nic przeciwko i mogę Ci nawet pożyczyć całą moją armię a nie tylko parę elementów ;).
(No chyba że wolisz pożyczyć tylko parę :)!)
Tylko mam pytanie: kto przeciwko Persom?
Twoi Spartanie (zamiana armii), czy mam przynieść coś dodatkowo?
Cisza pisze: Ja mam w zasadzie gotowych Traków. W styczniu nie, ale w lutym chętnie bym się dołączył
Bardzo chętnie!
Trakowie to bardzo ciekawa armia i ma mnóstwo przeciwników.
Daj znać kiedy będziesz wolny to się umówimy.
No i zastanów się z kim chciałbyś zawalczyć swoimi Trakami. Mam większość ich przeciwników, a i samych Traków (bo bili się też sami ze sobą, a takie bitwy, między dwiema tymi samymi armiami, uważam za najciekawsze) też znajdzie się pewnie nawet na 3 armie do DBA.
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

@Greebo - Super! To ja poproszę o zabranie Persów i armii Aleksandra! Mógłbyś użyć Persów przeciwko mojej Sparcie i Macedończyka przeciwko moim Achemenidom. Może być?

@Cisza - liga miałaby ruszyć od drugiej połowy lutego, więc może byś nawet na ligę się pisał?
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

@Yori – Wszystko OK. Jesteśmy umówieni i potwierdzamy ostatecznie w przyszłym tygodniu.
Yori pisze: @Cisza - liga miałaby ruszyć od drugiej połowy lutego, więc może byś nawet na ligę się pisał?
Liga ruszyła już pod koniec ubiegłego roku ;).
(Liga jest liczona od 1 października 2009 do 31 września 2010r.).

Pierwsza rozgrywka była w Krakowie 12 grudnia 2009r a na rozgrywkę w Warszawie można przyjść nawet bez własnej armii :cool: . Mogę wypożyczyć jakąś swoją jeśli chętny zgłosi się przynajmniej tydzień wcześniej :lol: .
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

No ja mam maaaasę Macedończyków w różnych układach, ze 4 Armie chyba ale w 6 mm :>
Więc ja bym musiał armie od kogoś pożyczyć.

Za to z chęcią bym w praktyce zagrał, bo do tej pory próbowałem tylko DBMMa i nie mam okazji jakoś na grę..

20 mam katedrę po sąsiedzku prawie ale zaczyna sie koło 17 więc odpadam. Może next time mi się uda jak będziecie grac.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

AWu pisze: No ja mam maaaasę Macedończyków w różnych układach, ze 4 Armie chyba ale w 6 mm :>
Więc ja bym musiał armie od kogoś pożyczyć.
Jakby się uprzeć to nawet nie bo teoretycznie 6mm wystawia się na takich samych podstawkach jak 15mm. (front 4cm a podstawowe głębokości to 1,5cm[4Bd, 4Wb, 4Sp, Pk] 2cm [3Bd, 3Sp, 3Wb, Ax, Ps, Bw,] 3cm [Cv, LH, 3i4Kn, 5Wb] i 4 cm [Art., El, LCh, HCh, 8Bw])

Ale z pożyczeniem, jak już pisałem też nie ma problemu :cool: .
AWu pisze: 20 mam katedrę po sąsiedzku prawie ale zaczyna sie koło 17 więc odpadam.
Myślę że to raczej pierwszy a nie ostatni raz kiedy gramy :lol: .
Zawsze można też się spotkać bardziej na luzie w sobotę w XIII Dywizji na Niepodległości. ;D
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Yori
Na wszelki wypadek zadzwoniłem dziś na Wilczą i zaklepałem nam kawałek stołu do gry.

Zaczynam powoli pakować wojsko na jutro!

Jednym słowem potwierdzam swoją obecność (po 16 przed 17) na Wilczej i gotowość do gry ^^ .
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Będę na pewno! Między 16-tą a 17-tą :)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

No to widzimy się (gramy :)) za parę godzin!
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Bardzo dziękuję za grę. Podobało mi się. Co prawda muszę się jeszcze wiele nauczyć, ale mam nadzieję, że następnym razem pójdzie Ci trudniej. Koniecznie muszę pomalować rydwan z kosami i zamienić go z jednym oddziałem lekkozbrojnych! Wówczas zamiast łazić po górkach i bagnach - będę mógł się zdecydować na bardziej agresywną walk w otwartym polu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBA”