Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest czwartek, 24 maja 2018, 09:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 617 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Granie w Wargamerze Wilcza
PostNapisane: środa, 9 stycznia 2013, 11:59 
Chef de bataillon

lestek napisał(a):
Dziękuje za namiary, Agresor to ten klub na polibudzie? http://kociol.waw.pl/index.php/agresor

W Agresorze raczej grywamy w nieco bardziej rozbudowane systemy, ale nie ma problemu żeby zagrać i w DBA, chociaż preferujemy skalę mniejszą tj. 15mm. Ja mam kilka armii także w 1/72 do DBA, więc sparing w tej skali też jest możliwy. W tą niedzielę też będziemy, więc jak byś chciał zajrzeć lub zagrać daj znać na pw.

W Strategu jest całkiem sporo armii w skali 1/72. Najlepiej kontaktować się z Tomkiem Świderskim, ale on urzęduje w Grocie na Tarchominie. W razie czego służę namiarami na pw również.

PostNapisane: środa, 9 stycznia 2013, 13:56 
Chasseur

Zaczynałem lata temu od 3 edycji wh40000 i jestem przyzwyczajony do większej skali. Na razie próbuje opanować malowanie 1/72 by figurki sensownie wyglądały i powoli mi to idzie. Myślę, że za jakieś pół roku podejmę wyzwanie malowania 15 mm na razie czekają mnie 4 armie dorodnych plastików. Za 2-3 tyg już będę dysponował wymalowanymi neo-asyryjczykami i Alanami więc z chęcią się odezwę na sparing. W kolejce czekają powstańcy Spartakusa i pacyfikujący ich rzymianie. Babilon, Egipt i Hebrajczycy dopiero się kompletują.

PostNapisane: środa, 9 stycznia 2013, 18:04 
Chef de bataillon

Spoko, jak by co to daj znać na pw.

Pamietaj, że zawsze możesz zagrać jakąś naszą armią, a przy okazji poznać nieco system. ;)

Tytuł: Re: Granie w Warszawie
PostNapisane: środa, 16 stycznia 2013, 18:01 
Général de Brigade

Jutro w Wargamerze gramy w DBA - ja, Greebo i Paweł Kur. Jeśli ktoś się chce dołączyć niech daje znać.

Białych i czerwonych bił!

PostNapisane: niedziela, 20 stycznia 2013, 23:43 
Colonel

Ok, trzeba ruszyć kampanię, o której jakiś czas temu wspomniałem. Przedstawię kilka założeń, proszę o komentarze.

1. Kampania trwać będzie półtora miesiąca. Możemy przyjąć, że zacznie się w połowie lutego i potrwa do końca marca.
2. Gry kampanijne odbywają się co tydzień w czwartek w Wargamerze przy ulicy Wilczej.
3. Na spotkaniu rozgrywamy 1 lub 2 kampanijne bitwy.
4. Nieco więcej o samej formule. Jest mapa w systemie point-to-point. Pole może być kontrolowane przez tylko jednego gracza. Każdy na koniec spotkania (na początku w przypadku pierwszego) zostawiają wytyczne ataku na konkretne pole. Atakując innego gracza toczymy z nim bitwę. Jeżeli wygramy zajmujemy dane pole, jeśli nie to nic się nie dzieje. W przypadku bycia zaatakowanym możemy się normalnie bronić. Istnieje limit: jednej inicjowanej przez gracza, drugiej w obronie swojego terytorium, stąd w przypadku gdy atakuje nas więcej niż jeden przeciwnik można walczyć tylko z jednym z nich.
5. Brak uwzględniania wszelkich strat, rekrutacji etc. Proste przyjemne granie z możliwością planowania.
6. Sama bitwa różni się od standardowej tylko tym, że obrońcą jest obecny właściciel pola i to on wystawia teren (który powinien być w typie danego terytorium, co zostanie zaznaczone na mapie)
7. Zwycięzcą w kampanii zostaje osoba posiadająca najwięcej kontrolowanych pól.
8. Gramy armiami z okresu 300BC-0, z terenu Europy, Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki.
9. Przewidziane jest wpisowe, które pójdzie na nagrody.
10. Wymagane jest posiadane własnej armii! Wiem, że może wydać się to złe, niedobre i krzywdzące, ale mam swoje zdanie na temat promowania wargamingu i uważam, że własna armia to podstawa. W ramach pewnego kompromisu można przyjąć, że wymagane jest przynajmniej 8 własnych elementów (czyli 2/3 armii). Został jeszcze miesiąc....

Proszę pytać i komentować. Im szybciej rozwieję wątpliwości, tym szybciej wrzucę finalną wersję :)

PostNapisane: poniedziałek, 21 stycznia 2013, 12:22 
Colonel

Z istotnych rzeczy których mi brakuje to:

Ad. 2 Może żeby usprawnić grę ruchy byłyby przesyłane np. do Ciebie (ty byś swoje planował wcześniej, a my byśmy Ci wierzyli :)) a w czwartki odbywałyby się tylko walki.

Ad. 3 Myślę, że ograniczenie do max 2 bitew jest nieuzasadnione. Po pierwsze jeśli już to taki limit dla jednego gracza (obecny zapis można przeczytać że góra dwie bitwy z całej kampanii w jeden dzień. (skoro może bronić się i atakować w jednej turze) ale lepiej chyba zapis że co najmniej 1 (lub 2) bitwy bo jak będzie możliwość to przecież można zagrać więcej bitew.

Ad. 4 Jaka to będzie mapa, taka jak w podręczniku DBA (dla 6 armii) czy bardziej geograficzna)?
Jeśli więcej atakujących to który walczy?
Co jeśli gracz nie stawia się do bitwy, Jeśli ruchy korespondencyjnie ale również i jeśli nie?
Może obok zajmowania prowincji zrobić punktację która oddawałaby wyniki kampanii (np. 8pkt za wygraną bitwę, i 4 za Walkower - jak nie ma gracza do bitwy)

Ad. 8 Czy możliwe jest większe doprecyzowanie armii :) czy próbujemy np. jakąś historyczną kampanie (armie) jakie przewiduje podręcznik DBA (6 armii) czy sami ustalamy co gra ze względu na posiadane armie?

Ad. 9 Dla niektórych może być istotne jakiej wysokości może być to wpisowe.

PostNapisane: piątek, 25 stycznia 2013, 00:54 
Chasseur

W najbliższy czwartek będzie grane DBA na Wilczej?

PostNapisane: piątek, 25 stycznia 2013, 18:23 
Colonel

@lestek
Jeżeli pisząc "najbliższy czwartek" masz na myśli 31 stycznia to raczej nie ma żadnego problemu :).
Możemy się umówić na Wilczej koło16.

Dobrze byłoby jednak wcześniej coś ustalić:

Czy masz jakąś armie?
Jeśli tak to jaką mam przynieść jako przeciwnika?
Jeśli nie to to albo możemy coś pożyczyć od Kadzika w sklepie albo napisz czym chciałbyś zagrać.

Poza tym w tej chwili teoretycznie zawsze jest możliwość zagrania w DBA na Wilczej bo jest tam Kadzik ;)

PostNapisane: niedziela, 27 stycznia 2013, 16:59 
Chasseur

Tak, 31 stycznia o 16 na Wilczej to dobry termin ;>
Armii w 15mm jeszcze nie mam. Powoli zaczynam podmalowywać weteranów Klau...klau..klaudiusza i malują się mi oni tak jak cesarz wypowiadał wiec trochę czasu minie zanim zagoszczą na stole. Natomiast jeżeli mógłbym prosić o wypożyczenie armii to może coś w okolicach Early Imperial Roman.

PostNapisane: niedziela, 27 stycznia 2013, 21:25 
Colonel

A konkretniej co "w okolicach Early Imperial Roman"?

PostNapisane: poniedziałek, 28 stycznia 2013, 00:34 
Chasseur

Chodziło mi o armie II/56 albo któryś z ich przeciwników. Tak naprawdę z chęcią zagram czymkolwiek.

PostNapisane: środa, 30 stycznia 2013, 16:55 
Colonel

No to lestek jeśli nie odwołujesz spotkania zabieram na jutro dwie armie: II/56. Early Imperial Roman. 25BC-197AD (żeby powalczyły ze sobą)

Do tego Kadzik obiecał dorzucić jako kolejnych przeciwników II/40. Numidian or Early Moorish. 215BC-25AD, a ja zastanawiam się czy jeszcze nie zabrać Parthian. 250BC-225AD lub I/48. Thracian. 700BC-46AD.

Żeby było rozmaicie ;).

Ja będę, tak jak pisałem koło 16 ale mogę mieć poślizg w przód lub w tył :D

PostNapisane: środa, 30 stycznia 2013, 17:03 
Général de Brigade

Jeśli by Ci się chciało wziąć tą 3 armię to chętnie po egzaminie wpadnę.

PostNapisane: środa, 30 stycznia 2013, 21:46 
Colonel

Mogę zabrać bo już spakowałem.

Poza tym właśnie dostałem wiadomość że teoretycznie mogę być na Wilczej trochę wcześniej gdzieś koło 14.30- przed 15.00.

Dajcie znać jak wam taka wcześniejsza godzina pasuje?

PostNapisane: środa, 30 stycznia 2013, 22:01 
Général de Brigade

Mi pasuje

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 617 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]