Pogaduszki

Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Re: Pogaduszki

Post autor: szeperd »

Pablo pisze: PS. III WT DBA to chyba był najlepszy turniej DBA w jakim uczestniczyłem .
brzmi fajnie. a jakie są szanse na podobną imprezę w 2010, która choć trochę zbliży się poziomem to wymienionego powyżej, tajemniczego III WT DBA?
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

Z tego co czytałem, to był turniej-pokaz z gotowymi parami armii przygotowanymi przez Jarka. Zgadza się?
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Pogaduszki

Post autor: Pablo »

szeperd pisze:
Pablo pisze: PS. III WT DBA to chyba był najlepszy turniej DBA w jakim uczestniczyłem .
brzmi fajnie. a jakie są szanse na podobną imprezę w 2010, która choć trochę zbliży się poziomem to wymienionego powyżej, tajemniczego III WT DBA?
III WT to III Warszawski Turniej DBA, który organizował na „Bazyliszku” Jarek. Weteran i fachowiec w tematach turniejowych DBA mam nadzieję że wypowie się w tym temacie.
Domanc4
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 11 grudnia 2009, 20:56
Lokalizacja: ta mina?

Post autor: Domanc4 »

pytanie:
gdzie dostać podstawki pod modele 15mm trzeba samemu wycinać czy można znaleźć gotowce?.. nie chciałbym kancić na tych milimetrach przy wycinaniu bo z tym różnie bywa :cool:

pozdro
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

Mirliton, Essex, Wargamer ma do OiM bazy kawaleryskie i auxilijskie (cóż to za słowo?!).
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Pablo pisze: Miło Cię Jarku tu widzieć ;D
Mnie również.
Po turnieju w Krakowie stwierdziłem, że powinienem się tu wreszcie ujawnić :lol: .
Pisze „wreszcie” bo zbierałem się do tego od jakiegoś czasu (od kiedy powstał tu temat o DBA) ale siedziałem sporo na forum Yelonky.fora.pl gdzie omawialiśmy autorski system do Wojen Włoskich i jakoś nie mogłem się zebrać.
Pablo pisze: PS. III WT DBA to chyba był najlepszy turniej DBA w jakim uczestniczyłem .
Dziękuję za słowa uznania. Bardzo mi miło :D .
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Pablo pisze: III WT to III Warszawski Turniej DBA, który organizował na „Bazyliszku” Jarek. Weteran i fachowiec w tematach turniejowych DBA mam nadzieję że wypowie się w tym temacie.
MiSiO pisze: Z tego co czytałem, to był turniej-pokaz z gotowymi parami armii przygotowanymi przez Jarka. Zgadza się?
Widzę, że nie da rady i musze zrobić wykład z historii DBA w Polsce według Jarosława Kocznura ;).
No cóż jak trzeba to trzeba :lol: .

Moją przygodę z DBA zacząłem gdzieś w 1998 albo 1997r. Jako osoba grająca już wcześniej w inne systemy podchodziłem do niego z rezerwą , ale wtedy właśnie zacząłem prowadzić w jednym z Warszawskich niepublicznych gimnazjów kółko gier strategicznych i stwierdziłem że DBA to jest to co mogę zaproponować na godzinne zajęcia dla dzieciaków zamiast warhamera w którego chcieli grać ;D .

W ten sposób sam przekonałem się do DBA jako systemu który świetnie nadaje sie do promowania wojennych gier bitewnych :rotfl: .

Na Bazyliszka trafiłem dzięki braciom Faber w których księgarni w 2001r. zrobiłem (jeśli się nie mylę ;) ) pierwszy pokaz DBA w Polsce, a na pewno w Warszawie. To właśnie oni namówili mnie żebym zrobił pokaz DBA najpierw u nich w księgarni a potem, w 2002r., na konwencie Bazyliszek.

To był jedyny pokaz DBA na Bazyliszku bo rok później (na Bazyliszku w 2003r) z paroma osobami które namówiłem na tym pokazie do gry w DBA zrobiłem pierwszy turniej z 3 uczestnikami :rotfl: . I to był początek czegoś co nazwałem Warszawskim Turniejem DBA na Bazyliszku, i co trwało od 2003 do 2005r. a co miałem przyjemność organizować :D .

Zaznaczę przy tym że od 2003 roku był to normalny turniej, choć oczywiście miał też promować sam system.

W związku z tym że z armiami wtedy u innych graczy było krucho robiłem te turnieje w oparciu o własne armie (na ostatni przyniosłem 28 armii w 14 parach).

Sam system turnieju, łącznie z pomysłem rozgrywania bitew w historycznych parach armii skopiowałem zaś z turniejów jakie były organizowane na DBAOL.com.

Po 2005r zaprzestałem organizacji tych turniejów bo zainteresowanie DBA w Warszawie zrobiło się już tak duże, że w 2006 r. na pierwszym „Grenadierze” odbył się turniej DBA który trwa do dziś i, o ile pamiętam, termin Bazyliszka w 2006r zbiegł się z terminem pierwszych „Pól Chwały” (gdzie pojechałem z pokazami DBA ;) ).

(Turniej DBA na Grenadierze jest w pewnym sensie kontynuacją tego mojego z Bazyliszka różni się tylko tym, że jest rozgrywany przy użyciu figurek 1/72, a ja już tylko na nim gram :lol: .)

Na zakończenie dodam że nie tylko Pablo zaczynał przygodę z DBA na tym turnieju DBA w 2005r. Wtedy również po raz pierwszy z DBA zetknął się Sławek Okrzesik (choć jeszcze nie jako gracz ;) ) i szybko złapał bakcyla do tej gry, tak że już po pół roku grał na pierwszym turnieju DBA na „Grenadierze” ;D .
Ostatnio zmieniony niedziela, 20 grudnia 2009, 11:43 przez Greebo, łącznie zmieniany 1 raz.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

szepard pisze: brzmi fajnie. a jakie są szanse na podobną imprezę w 2010, która choć trochę zbliży się poziomem to wymienionego powyżej, tajemniczego III WT DBA?
Jeśli chodzi o podobną imprezę w 2010 jak WT DBA na Bazyliszku, to po turnieju w Krakowie i rozpoczętej na nim Lidze DBA zamierzam skontaktować się z organizatorami „Grenadiera” i porozmawiać z nimi na temat turnieju DBA na „Grenadierze” dostosowanego do zasad Ligi ;) .
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43401
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3972 times
Been thanked: 2529 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dobrze, że jest wymiana informacji. Dzięki temu system będzie się lepiej rozwijał i wraz z nim środowisko graczy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Też tak uważam.
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Post autor: Robson »

Na zakończenie dodam że nie tylko Pablo zaczynał przygodę z DBA na tym turnieju DBA w 2005r. Wtedy również po raz pierwszy z DBA zetknął się Sławek Okrzesik (choć jeszcze nie jako gracz ;) ) i szybko złapał bakcyla do tej gry, tak że już po pół roku grał na pierwszym turnieju DBA na „Grenadierze” ;D .
... i tenże Sławek Okrzesik zaczął promocję systemy DBA u nas na południu - w Żywcu i okolicach.

ehhh, ale to były czasy :D Pierwsza kampania Mars Ultor i full pomalowane armie w 1/72 zvezdy, Pierwsze 15tki essexa, poznanie niezmordowanego MiSiA, rozwój Zgiełku :)
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Robson pisze: ... i tenże Sławek Okrzesik zaczął promocję systemy DBA u nas na południu - w Żywcu i okolicach.

ehhh, ale to były czasy :D Pierwsza kampania Mars Ultor i full pomalowane armie w 1/72 zvezdy, Pierwsze 15tki essexa, poznanie niezmordowanego MiSiA, rozwój Zgiełku :smile:
Ale to już zupełnie inna (NOWA :lol:) historia… ;) .
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

Bez przesady... aż taka nowa nie jest :) W sumie i tak cała historia DBA w Polsce to z 11lat :)

Za 20 lat będize można powiedzieć, że ktoś jest nowy hehe

W każdym razie jak na razie DBA się rozkręca. Sporo osób zainteresowało się grą właśnie przez to forum!
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Post autor: szeperd »

to fakt, że się rozkręca. może doczekamy turnieju z 20 osobami.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

szepard pisze: to fakt, że się rozkręca. może doczekamy turnieju z 20 osobami.
Myślę że to jest możliwe szybciej niż myślicie ;) . W końcu na III WT DBA w 2005r było 14 graczy (jeden poza turniejem), a co najmniej jeden odwołał udział w ostatniej chwili. Podobna liczba uczestników, a może nawet większa (do 16), jest na Turniejach DBA na „Grenadierze”.
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBA”