Rysunki autorskie

Od upadku Konstantynopola do wybuchu rewolucji francuskiej (1789).
Awatar użytkownika
Frederick
Sous-lieutenant
Posty: 356
Rejestracja: niedziela, 19 września 2010, 12:02
Lokalizacja: Chrzanów, Małopolska
Been thanked: 13 times

Rysunki autorskie

Post autor: Frederick »

Nie wiem czy ktoś jeszcze coś rysuje z forumowiczów i czy jest wystarczająco odważny żeby to pokazywac , ale ja czasem jednak znajduje czas żeby się pomęczyc więc zaryzykuje i wrzuce tu ...co z tego wychodzi. :roll:

Proszę o wyrozumiałośc. Błędy na pewno są ...jak te związane z mundurami, zbroją tak i te związane z anatomią ( anatomia koni to jest wogóle rzecz najtrudniejsza z mozliwych )


Pierwszy rysunek : Husarz - koniec XVI - początek XVII wieku.

Obrazek

No i szkice do tego ( bez szkiców się nie da ... )

Obrazek
to jest jakijś błąd że się urodziłem w XX wieku...

http://oldguard.ucoz.com/
Nina
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 18 marca 2013, 19:41

Re: Rysunki autorskie

Post autor: Nina »

Witam, zaintrygował mnie ten wątek ;) jako obecnie studentka ASP, mam dużo wyrozumiałości... :) choć ściśle związana jestem z ceramiką.
A taka orientacja w temacie umundurowania jaką tu widzę bardzo by mi pomogła przy datowaniu talerzy, którymi się zajmuję.
Załączniki

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Rysunki autorskie

Post autor: Fromhold »

Witamy na Strategiach. Ciekawe. Na talerzach na pewno kozacy. Wyglądają na początek XIX wieku - okres wojen napoleońskich, ale talerze mogły być też wykonane dużo później.
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
Nina
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 18 marca 2013, 19:41

Re: Rysunki autorskie

Post autor: Nina »

A więc Panowie, nie jest to proste zadanie... z moich dochodzeń wynika, że jest to ceramika śląska, a ściślej fajans produkowany właśnie w drobnych manufakturach i te talerze najbliższe są XVIII do końca XIX wieku. Na użytek szlachciców, którzy posiadali fabryki,wraz z ich okolicami...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 18 marca 2013, 21:22 przez Nina, łącznie zmieniany 1 raz.
Nina
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 18 marca 2013, 19:41

Re: Rysunki autorskie

Post autor: Nina »

Stroje szacownych kozaków :P są dość nieprecyzyjne na talerzach, ale ich nakrycia głowy i uzbrojenie według mnie wiele tutaj pokazuje... i tak wielkie dzięki bo będzie mi się na pewno łatwiej odnaleźć w dziejach ceramiki :D
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Rysunki autorskie

Post autor: Fromhold »

Jeżeli śląskie to raczej nie są z XVIII w. Tematyka kozacka rozpowszechniła się w sztuce na zachodzie po kampaniach 1813-14, kiedy jazda kozacka, baszkirska itp. rzeczywiście pojawiła się na ulicach miast pruskich czy francuskich. Co więcej byli tam witani z zaciekawieniem i entuzjazmem, po wyparciu wojsk znienawidzonego Napoleona.
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
Nina
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 18 marca 2013, 19:41

Re: Rysunki autorskie

Post autor: Nina »

Więc mogę śmiało zawęzić obszar poszukiwań według poszczególnych manufaktur na zachodzie, talerze po prostu znajdują się w Muzeum w Nysie, ale w sztuce wątki ludowe i historyczne były szeroko obecne w XIX w. Uuuf, kamień z serca 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia XVI-XVIII wieku”