Co się dzieje ciekawego w Stowarzyszeniu Polskich Modelarzy

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
ertman_176
Sergent-Major
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek, 14 grudnia 2009, 22:27
Lokalizacja: Iława/Olsztyn/Warszawa

Co się dzieje ciekawego w Stowarzyszeniu Polskich Modelarzy

Post autor: ertman_176 »

Nie wiem czy wszyscy zauważyli ale jakoś w kwietniu powstało nasze stowarzyszenie. Zajmujemy się ogółem modelarstwem, ogółem w kilku dziedzinach, w sumie to prawie wszystkich. Jako że mamy teraz przygotowanie do sezonu zimowego postanowiłem trochę wam streścić w telegraficznym skrócie co się działo do tej pory [na polu z grami bitewnymi].

Temat gier bitewnych w naszej miejscowej modelarni został chętnie przyjęty przez dzieciaki. Wielkim zdziwieniem dla mnie była ilość modeli w jaką się zaopatrują. Obecnie każdy z uczestników ma armię na kilka tysięcy punktów, 4000pkt turniejowe to nie problem, a niektórzy mają nawet po kilkanaście tysięcy, niektórzy po dwie mniejsze armie itd. Zorganizowaliśmy stół w modelarni na którym gramy, pierwsze tereny czyli lasy i płotki.

Po ostatnich zakupach uzupełniających troche ciasno mamy na stole - zakupiliśmy domki - a na odłożenie tego na bok podczas zajęć nie można liczyć. A więc przenosimy sie do nowej modelarni - tj. musimy sobie ją sami wynająć i tutaj pojawiają się koszty które niestety nie są ani duże ani małe.

Nasi podopieczni nie zajmują się tylko grami bitewnymi, budujemy także modele RC, szybowców, jachtów, ślizgów, samolotów i innych. Obecnie nasza modelarnia ma 25m2 a na zajęcia uczęszcza kilkanaście osób rotacyjnie po kilka, wiadomo że nie zawsze każdy ma jak przyjść a więc jakoś sobie radzimy.

Co do zakupów - po dorobieniu kilku ruin spalonej wioski będziemy mieli drugi stół [mamy już przycięty blat na drugi], może pomyślimy o trzecim bo mamy ponad 20 budynków już z czego można zbudować dworzec i zabudowę przydworcową oraz miasto niemieckie [domy z muru pruskiego]. Spalona wieś się buduje, bockage już częściowo zrobione, lasy robimy, drogę polną też już mamy przygotowaną. W nowej modelarni mamy do dyspozycji około 70m2.

No i oddzielny projekt na horyzoncie - budynki do wh40k, bo juz drobne elementy mamy. Dzieciaki strasznie pochłonął świat wh40k. Niestety modele są dużo droższe i minie kilka miesiecy jeszcze zanim dojdziemy do 666pkt dla misji patrol. Chociaż kto wie ...

A więc przy dobrych wiatrach na początku stycznia możemy liczyć na turniej OWW2 w Iławie tak jak było to planowane w innym temacie. Moze z okazji turnieju uda nam się powiększyć bazę terenową, liczymy na pomoc z centrum kultury. Jednak aby to nastąpiło nie dość że musimy ogarnąć nową modelarnie to przydałoby się aby ktoś na taki turniej przyjechał. Widzę że Warszawska ekipa OWW2 rośnie, a więc motywacja w grupie będzie. Z stolicy można dojechać do nas pociągiem a podróż długa za to tania bo to tylko 209km. Może więcej osób się znajdzie które zechciały by przyjechać, moze z dalszych zakątków Polski.

Ja postaram się zorganizować grupę w Olsztynie dodatkową - przecież złożenie armii niemieckiej na 4000pkt to w sumie dwa pudełka - dwa tygrysy albo pantery italki + elite troops. Około 50zl, jak sie ma farby to w sumie "żaden" pieniądz. W sumie większość z nas jest w stanie sobie zorganizować taką armię, a karty i kostki to już chyba nie problem. Zatem zachęcam was do zorganizowania sobie nawet takiej małej armii.

Dodatkowo być może turniej udało by się zrobić 2 dniowy - sobota i niedziela. Dla wszystkich uczestników i towarzyszy darmowy nocleg na sali.

Jeżeli dzieciaki podgonią troche temat wh40k to można liczyć w styczniu na "lokala" w wersji patrol a wiem że chłopaki z Olsztyna przyjadą na taki turniej a więc może być przyjemnie.

Teraz co jest w planie.

Jako że nasze 25m2 jest całkowicie niewystarczające, a nowe 70m2 wymaga dostosowania to to będzie nasz projekt na najbliższy czas. Mamy pełną dowolność aranżacji pomieszczenia. Tu wpadł pomysł aby połączyć remont z akcją grafiti, konkretniej z grafiką aby nadać naszej modelarni troche charakteru. Jak wspominałem mamy dostęp do kompresora, mamy pistolety, mamy aerografy. Może jest ktoś kto jest zainteresowany tym tematem bądź zna osobę która zechciała by nam pomóc w tej kwestii.

Mając nowe pomieszczenie chcielibyśmy zorganizować dwudniowe warsztaty z zakresu budowania terenów - tereny zostały by u nas aby móc je wykorzystywać na turniejach, bądź jeżeli znajdzie się klub który zechce takie tereny przejąć będzie mógł to zrobić pod warunkiem zorganizowania turnieju, miejmy nadzieje nie jednorazowego. Oczywiście my materiały zapewniamy. Kwestia dojechać do nas.

W nowej modelarni będzie możliwość skorzystania z wycinarki/plotera cnc do cięcia styropianu oraz z frezarki cnc. Oczywiście po ich wykończeniu, stan zaawansowania prac to około 70%. Można na tym wyciąć sobie reklamę, górki, samoloty. Co kto potrzebuje, frezarka będzie przystosowana do obróbki styroduru oraz cięcia balsy.

Na miejscu mamy obiecany komputer na którym będzie można spróbować latania modelem RC na symulatorze. Komputer wraz z wszystkim już jest, na razie nie ma go gdzie postawić.

Wspominane turnieje na styczeń, potem kolejne. Nie rzadziej miejmy nadzieje raz na dwa miesiące.

Warsztaty z malowania modeli [2 dniowe], kilka tematów

Tematem RC nie mam zamiaru was zamęczać ale praktycznie ciągle ma się coś dziać.

A to wszystko tak naprawdę tylko kawałek wszystkiego co przez stowarzyszenie przechodzi. A to i tak jest w sumie nic w porównaniu z tym co można i tym co trzeba jeszcze zrobić.

Tutaj mam prośbę do kolegów, jeżeli widzicie jakąś sprawę którą ominąłem, bądź macie jakiś pomysł jaki moglibyśmy razem zorganizować, bądź po prostu chcecie wesprzeć nasze działania skontaktujcie się ze mną.

Paweł
Ostatnio zmieniony sobota, 16 października 2010, 14:08 przez ertman_176, łącznie zmieniany 1 raz.
Paweł
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Kolego, "Polska" pisze się wielka literą. ;) Strasznie mnie mierzi ten błąd. ;)
ertman_176
Sergent-Major
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek, 14 grudnia 2009, 22:27
Lokalizacja: Iława/Olsztyn/Warszawa

Post autor: ertman_176 »

Przepraszam za moje niedopatrzenie, było dość późno. Już poprawiłem. To może teraz coś poza ortografią :wink:
Paweł
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”