Warszawskie spotkanie przy kuflu

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Awatar użytkownika
Jumper666
Starszy Sierżant
Posty: 230
Rejestracja: wtorek, 23 lutego 2010, 23:28
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Jumper666 »

Ja dalej jestem za Kaczką, jest miła atmosfera, miejsce do tańca, nie za drogo i łatwy dojazd wszędzie no i sporo tam przychodzi osobników płci pięknej, tak więc panowie bez swoich przypisanych lady (między innymi i ja) będą mieli pole do popisu.
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Panowie bez swoich przypisanych lady i tak będą się oglądać za Naszą Kultowością. ;D :rotfl:
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Match »

Z fajnych miejsc łatwym dojazdem z dworca proponuję też "Pod Mosteczkiem" - mały pub pod Mostem Poniatowskiego (pod przystankiem tramwajowym)
Mają pełen asortyment Ciechanów :)
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Też dobre rzeczy słyszałem o tej knajpce, i miejsce dobrze rozpoznawalne, w centrum. Spróbuję do niej zajrzeć w tym tygodniu.
Jumper666 pisze:Ja dalej jestem za Kaczką, jest miła atmosfera, miejsce do tańca, nie za drogo i łatwy dojazd wszędzie no i sporo tam przychodzi osobników płci pięknej, tak więc panowie bez swoich przypisanych lady (między innymi i ja) będą mieli pole do popisu.
Pląsy raczej chyba nie są priorytetem dla większości. W końcu to takie głównie forumowe spotkanie miało być.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1596
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Post autor: Leo »

Też znam ten lokal pod mostem Poniatowskiego. Rzeczywiście jest tam sympatycznie. Mają też niezłe jedzonko.
Może się pojawię 6-go, ale na razie nic nie obiecuję.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Jestem jak najbardziej za piwnymi regionalizmami. :D
Awatar użytkownika
Jumper666
Starszy Sierżant
Posty: 230
Rejestracja: wtorek, 23 lutego 2010, 23:28
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Jumper666 »

Pomysł z Ciechankami jak najbardziej mi się podoba, co prawda nie znam tego lokalu, ale może się i w ten weekend tam wybiorę zobaczyć jak to wygląda.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Jumper666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gustavus
Warrant Officer
Posty: 830
Rejestracja: piątek, 2 marca 2007, 18:36
Lokalizacja: Włochy ;)

Post autor: Gustavus »

Babooshek jest zdaje się kilka... Kojarzę jakąś z okolic Kruczej i jeszcze przy Grójeckiej chyba... Może są większe?
Zeppelin, flieg,
Hilf uns im krieg,
Flieg nach England,
England wird abgebrannt,
Zeppelin, flieg.
Awatar użytkownika
nazaa
Tribunus Angusticlavius
Posty: 692
Rejestracja: poniedziałek, 16 marca 2009, 16:38

Post autor: nazaa »

Są trzy - jedna jest jeszcze na Oboźnej ;)
"Każda trudność zdawała się beznadziejna i nie do pokonania, bo nie było Aleksandra by ich z niej wydobyć" (Arrian VI, 12, 2)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Byłem w knajpce "Pod Mostem". Miejsca, przy tylu osobach, ile nas będzie (5-6 minimum - zakładam), jest trochę mało. Jest jeden stół z kanapą trochę wokół niego i trzebaby go zarezerwować - to jedyna opcja. To jest bardzo wygodne i estetyczne, przytulne miejsce.

Koszt rezerwacji: +10% do wspólnego rachunku

Ciechany są po 9 zł/0,5 l

Inne piwa zwykle po 7-8 zł, coś za 6 zł chyba widziałem.

Dla tych, których często gardło boli w zimie, jest np. grzane wino za 8 zł/150 ml

Sądzę, że powyższe pozwala Wam oszacować ceny.

Namiary mam jakby co, i mogę zarezerwować, o ile na nic innego się nie zdecydujemy.

Trafić niby prosto: idzie się wzdłuż Alei Jerozolimskich w stronę Pragi, a potem wzdłuż mostu Poniatowskiego (schodząc w pewnym momencie na dół, tam gdzie kończy się skarpa - knajpka jest dokładnie zgodnie z nazwą pod mostem :) .

Tyle o niej, warto jednak zajrzeć jeszcze co najmniej do tych dwóch, o których wspominane było.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Nowa propozycja - pub blisko centrum i mają pełny wybór tego co Was najbardziej interesuje czyli piwa regionalne, w tym ciechany i inne. Raczej nie jest drogo (ciechany po 8 albo 9 zł), podobnie jak w "Pod Mostem", a może nawet ciut taniej.

Knajpa nazywa się "Kwadrat" i jest przy ulicy Wilczej, po drodze do Wargamera, idąc od ul. Marszałkowskiej lewą stroną. Jest więc niedaleko do centrum i do dworca.

Lokal nie jest duży (to w zasadzie jedyny minus), ale trochę większy niż "Pod Mostem". Rozejrzę się za rezerwacją jakiegoś miejsca.

Optowałbym za tą lokalizacją, jeśli o mnie chodzi.

Żeby nie było zamieszania pod koniec, może umówmy się na 3 listopada na ostateczne ustalenie miejsca spotkania, tak żeby wszyscy zdążyli się zapoznać i żeby nie było za późno, a do tego czasu ja rozejrzę się jeszcze co do tej rezerwacji.

Kto ostatecznie zamierza się pojawić :?:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Inkub »

Ja, lokalizacja mi pasuje.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Przyznam, że waffel mnie naprowadził w ostatni czwartek i mówił, że mają dobry asortyment, bo biorą z jakiejś hurtowni na Koszykowej, która ma całą gamę różnych piw tego rodzaju.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dziś wybrałem się do tej knajpy, ale była zamknięta (o 16.30), więc rezerwację da się zrobić po Zaduszkach dopiero...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
nazaa
Tribunus Angusticlavius
Posty: 692
Rejestracja: poniedziałek, 16 marca 2009, 16:38

Post autor: nazaa »

Ja też będę. Może nie bardzo w formie, bo trochę mnie przeziębienie męczy, a poza tym w piątek mam imprezę na której koniecznie-koniecznie muszę być, bo będą goście z zagranicy, ale będę ;D

Miejsce jest mi obojętnie, bo wszędzie będzie mi tak samo trudno trafić :devil:
"Każda trudność zdawała się beznadziejna i nie do pokonania, bo nie było Aleksandra by ich z niej wydobyć" (Arrian VI, 12, 2)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”