Wargaming historyczny Poznań

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Krawat
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 22:08
Lokalizacja: Poznań

Wargaming historyczny Poznań

Post autor: Krawat »

Witam,

Szukam graczy z Poznania i okolic zainteresowanych historycznymi systemami bitewnymi. Sam aktualnie gram w FOW (gra w realiach historycznych :rotfl: jak piszą jej twórcy) i zainteresowany jestem WAB i FOG. Jestem tez otwarty na inne systemy ale ze względów estetycznych raczej w skali 28/25 mm. (po ponad 3 latach w FOW - 15 mm mi się troche przejadło).
Mam miejsce do grania, tereny a nawet figurki 28 mm z okresu średniowiecza (narazie Maurowie i Normanowie) ^^ . Mogę nawet organizować turnieje gdyż terenu posiadam na około 20 stołów :).

Kontakt na pm, lub mail reppo@wp.pl ewentualnie GG 8887696 choć używam go nieregularnie.

Pozdrawiam

Krawat vel Rafal
Awatar użytkownika
Blitz
Starszyj Lejtienant
Posty: 589
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2008, 18:22
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Blitz »

Witamy na forum!
Ja jestem (prawie) z Poznania (ściślej ze Swarzędza). Z samego Grodu Przemysła jest Czaki.
Klimaty jakie preferujemy to: WW2 głównie w 20mm i S-F (Full Thrust). Z chęcią pobawimy się też w coś innego :)
Pozdrawiam
"Marzenia się spełniają, trzeba tylko wierzyć."
Mój blog z modelami...
Rumcajs
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: środa, 7 września 2011, 20:30

Re: Wargaming historyczny Poznań

Post autor: Rumcajs »

Witam,

Zastanawiam się od pewnego czasu nad rozpoczęciem przygody z bitewniakami historycznymi. Poważnie zniechęca mnie niewielka ilość graczy w Polsce. W związku z tym pytam ( z nadzieją ):

Czy znajdę w Poznaniu wargamerów "siedzących" w II WŚ, obojętnie jaki system, skala najlepiej 1:72 ?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Wargaming historyczny Poznań

Post autor: Raleen »

Czakiego na pewno :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
maly_kapral
Capitaine
Posty: 830
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 14:22
Lokalizacja: Kościan pod Poznaniem

Re: Wargaming historyczny Poznań

Post autor: maly_kapral »

Witaj. Ja mieszkam w Kościanie (50km od Poznania). Gram w OWWII (http://oww2.eu/w/index.php?title=Strona ... 2%C3%B3wna) czyli interesujący Cię okres i skala.
Rumcajs
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: środa, 7 września 2011, 20:30

Re: Wargaming historyczny Poznań

Post autor: Rumcajs »

maly_kapral pisze:Witaj. Ja mieszkam w Kościanie (50km od Poznania). Gram w OWWII (http://oww2.eu/w/index.php?title=Strona ... 2%C3%B3wna) czyli interesujący Cię okres i skala.
No to jak najbardziej "w zasięgu" Poznania :) Kompletnie nie znam mechaniki systemu, ale chętnie poznam. Jaką armią grasz?
Awatar użytkownika
maly_kapral
Capitaine
Posty: 830
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 14:22
Lokalizacja: Kościan pod Poznaniem

Re: Wargaming historyczny Poznań

Post autor: maly_kapral »

W linku który podałem masz zasady, w wersji angielskiej jak i polskiej. Sam jeszcze kuleję w mechanice systemu ale ufam że zmieni się to po Polach Chwały na które się wybieramy właśnie celem nauczenie się gry od fachowców.
http://www.strategie.net.pl/viewforum.php?f=61-tutaj masz adekwatne tematy z forum, poczytaj a dowiesz się na pewno więcej.
Zbieram zarówno Niemców jak i Rusków. Mam tego dość dużo już, z terenami też nie jest źle. Kumpel właśnie zaczyna zbierać naszych z 39'. W moich planach są jeszcze jednostki polskie przy armii ZSRR.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Wargaming historyczny Poznań

Post autor: Przemos19 »

Jeśli masz jakieś pytania co do OWW2 nie wahaj się ich zadać w odpowiednim temacie FAQ w dziale Operation World War 2. :)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Rumcajs
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: środa, 7 września 2011, 20:30

Re: Wargaming historyczny Poznań

Post autor: Rumcajs »

Na razie nie bardzo mam czas, żeby temat jakoś głębiej ogarnąć, po bardzo pobieżnym przejrzeniu podręcznika:

1. Czy obowiązuje zasada WYSIWYG?
2. Czy dopuszczalne jest używanie modeli w skali 1:76?
3. Jak dobry jest balans stron?
4. Czy z takiego wyboru modeli skleciłbym grupę do gry:

2x M4A1
1x Firefly
1x Cromwell
1x Staghound
1x Willys
do tego ze dwa boxy piechoty
Awatar użytkownika
maly_kapral
Capitaine
Posty: 830
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 14:22
Lokalizacja: Kościan pod Poznaniem

Re: Wargaming historyczny Poznań

Post autor: maly_kapral »

Postaram się odpowiedzieć;)
1) Nie mam pojęcia co to za zasada, musiałbyś rozwinąć temat (taki termin znalazłem tylko w odniesieniu do informatyki).
2) Jak najbardziej tak, trzon pancernych wozów u ruskich mam właśnie w tej skali.
3) Zazwyczaj gramy scenariusze nie przejmując się zbytnio wartościami punktowymi jednostek.
4) Wg zasad to raczej nie (chyba że miałbyś pluton piechoty, wtedy do niego można dobierać inne plutony (już w mniejszej ilości sprzętu)) ale jak już wspomniałem gramy gry scenariuszowe także nie widzę większych problemów w tym względzie.
Awatar użytkownika
Krassus
Adjudant
Posty: 229
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2011, 21:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Wargaming historyczny Poznań

Post autor: Krassus »

maly_kapral pisze: 1) Nie mam pojęcia co to za zasada, musiałbyś rozwinąć temat (taki termin znalazłem tylko w odniesieniu do informatyki).
W rozwinięciu WYSIWYG to -> What you see is what you get, czyli zgodność wyposażenia jednostki z tym używanym przez nią w grze.
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wargaming historyczny Poznań

Post autor: czaki »

Witaj, ja jestem również z Poznania i chętnie zagram. Systemy - głównie Force on Force (chętnie nauczę), OWWII również. Skala 1:72 (20 mm) jak najbardziej. Na pw wyślę Ci kontakt, umówimy się.
Awatar użytkownika
maly_kapral
Capitaine
Posty: 830
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 14:22
Lokalizacja: Kościan pod Poznaniem

Re: Wargaming historyczny Poznań

Post autor: maly_kapral »

No i przechwycił potencjalnego gracza.;)
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Wargaming historyczny Poznań

Post autor: Przemos19 »

1. Niekoniecznie, nigdzie nie jest napisane że nie można grać na częściowe "proxy", w tym celu na http://www.oww2.eu możesz znaleźć specjalne karty p[ojazdu na którym wypisujesz jakie charakterystryki może mieć, np. dodatkowy MG przeciwlotniczy, Zimmerit czy schurzen. Natomiast w przypadku piechoty nie mógłbym uznać podobego kompromisu - tutaj co masz to jest, (ale też nie do końca, bo np. figurki obsługi dział nie mają w zasadzie karabinów na swoim wyposażeniu, figurek od głównych producentów).
2. Wyjaśniono.
3. Nad balansem pracowano dobre 6 lat, więc jestem w stanie powiedzieć że jest dobry, ale inaczej punktowane niż w FOW. Np. Pantera z MG AA kosztuje 1140 podczas gdy tygrys około 1300 (?) a taki StuG po zakupie średniego pancerza 840. Natomiast T-34 w okolicach 750 (bez 85mm).
4. Czy UK miało M4A1? Poza tym wszystko ok.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wargaming historyczny Poznań

Post autor: czaki »

Kapralu, nic straconego, zapraszam do Poznania, na pewno, jeśli kolega Rmucajs się odezwie i się umówimy na granie, damy informację tutaj. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”