GamesWorkshop strzela sobie w stopę

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Awatar użytkownika
Cezary29
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: poniedziałek, 23 lipca 2007, 12:21
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Cezary29 »

Az sie przylacze do dyskusji. GW to zwykle swinie, takie mam zdanie o tym co wyczyniaja, niemniej kupuje ich produkty, nie wszystkie i nie w ilosciach hurtowych ale jednak kupuje. Dlaczego? Dlatego ze NIKT na swiecie mi nie zaborni grac w 6 ed WFB czy 2 albo 3 ed W40k, to po pierwsze. Po drugie, swiat fabularny zbudowany wokol tych figurkowych gier mimo totalnej niespojnosci zawsze mi sie podobal i jest kawalkiem historii rpg i gier bitewnych. Gry GW w wiekszosci przypadkow sa slabe> dziury w przepisach, brak spojnosci zasad, stare, kompletnie zarzucane w nowoczesnym wargamingu rozwiazania. Ale w te slabe gry gra tysiace ludzi, i latwiej mi jest znalezc przeciwnika do BFG niz do Full Thrusta czy do 40tki zamiast Grunta. Sprawa kolejna, procz popularnosci, i wierzcie mi nie tylko wsrod dzieci GW jest popularne, to chyba kwestia przywiazania, Widzialem rozne upadki ciekawych systemow, ktore obecnie sa kompletnie martwe i reanimowane od czasu do czasu przez wierne grono hardcorowych fanow. A mlotki z GW trzymaja sie od cwiercwiecza, chociaz fakt, nie wiadomo czy ktoregos pieknego dnia firma podziekuje grom figurkowym, i nie bedzie produkowac tylko gier na kompa, co w dobie wszechobecnej elektroncznej rozrywki jest coraz bardziej podobne. Jezeli mam ochote na gre fantasy to szybciej wybiore Mordheim czy WFB niz jakis superniszowy system w ktory w Polsce gra dwoch kumpli. To samo dotyczy 40tki i innych gier osadzonych w tym swiecie. Przewaga gier historycznych jest wlasnie to ze sa historyczne, i ze tymi samymi figsami moge grac w takie przepisy jakie mi sie tylko spodobaja, jest tyko jeden maly problem: popularnosc. Gdyby nie Flames of War pewnie malo kto z mlodszej generacji graczy by sie zainteresowal historycznym graniem w jakiejkolwiek formie.
to tyle dziekuje za uwage:)
________________________________
si vis pacem para bellum
_________________________________
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Ja też nie pochwalam polityki GW. Czasami kupię White Dwarfa, raczedj dla inspiracji, niż żeby czytać o grach GW stricte. I tak jak większości z Was został mi sentyment do starszych gier (lub starszych edycji) tej firmy. Zwłaszcza do Mordheim.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”